Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

TenX (PAY) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

tenx-nedir-temel-rehber

TenX (PAY) Nedir?

TenX: Temel Bilgiler

TenX, herhangi bir trader için kripto para birimleri için dijital ve fiziksel işlem modlarını kolaylaştıran bir ödeme platformudur. Elbette fiziksel ve dijital modlar arasında banka hesapları, cüzdanlar, banka kartları, nakit para ve çok daha fazlası bulunur.

Şirketin ana gündemi, kripto para birimini kullanmayı daha kolay ve hızlı hale getirmek ve endüstri için benimsemeyi hızlandırmaktır. TenX blok zinciri, ağı çalıştıran yakıt olan ve ağda hangi işlemlerin yapıldığını kullanan kripto para birimi olan PAY token destekler.

TenX Geliştirme

TenX, 2011 yılında ortaya çıktı ve Toby Hoenisch tarafından geliştirildi. Toby Hoenisch üniversitede iken, kripto para birimlerine ve kriptografiye büyük ilgi gösterdi.

Toby, 2012’de bankada hesap açamayan ve bunun yerine TenX kripto para birimini kullanan bir Bitcoin topluluğu üyesini tanıdığında Bitcoin ticaretine başladı.

Toby Hoenisch ve Michael Sperk, 2015’te bir başlangıç ​​başlattı ve bizi bitcoin ile ödemelerin yapılabileceği bir banka kartıyla tanıştırdı.

2016 ve 2017, PayPal’dan yasal destek aldığı için TenX için parlak yıllardı.

TenX’in Faydaları Nelerdir?

TenX Teknolojisi

TenX, COMIT (Kriptografik Olarak Güvenli Zincir Dışı Çok Varlıklı Anında İşlem) olarak bilinen bir ağa dayanmaktadır.

COMIT Yönlendirme Protokolünü (CPR) kullanarak, mevcut bir blok zinciri yeni bir blok zincirine bağlanabilir. Bu kavram, IP / TCP protokolü aracılığıyla dünyanın her yerine bağlandığı internete benzer. COMIT ağları, neredeyse sıfır işlem ücreti karşılığında varlıkları birinden diğerine anında değiştirmenize olanak tanır.

COMIT’e bağlı 2 ağ arasında bir COMIT işlemi gerçekleşir. Kullanıcının COMIT ağına bağlı bir ödeme modu olması gerekir ve kullanıcının yatırım yapmak istediği işletme de COMIT ağında olmalıdır.

İşlem ayrıca, para birimlerinin değiştirilmesi için fon sağlayan Likidite Sağlayıcılarına (LP) aktarılır. Likidite sağlayıcı temelde işlem akışını kolaylaştırır ve hangi LP’nin en iyi döviz kuruna sahip olduğunu belirler.

TenX İşlem Süreci

Şirket, iOS, Android ve web gibi farklı platformlar için bir TenX cüzdanı (veya PAY cüzdanı) geliştirdi. Şu anda Bitcoin işlemlerini destekliyor.

Ödemeler hem fiziksel hem de dijital modda yapılabilir. İşlem anına kadar, varlıkların para birimi, kripto varlıkları olarak kalır.

Merkezi Olmayan Güvenlik Akıllı Sözleşmelerinin (DSS) yardımıyla, kartın harcanmasına ilişkin kurallar belirleyebilir ve fonlar üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz.

TenX Temel Özellikleri

Erişim kolaylığı: TenX hedefi, aktif Bitcoin kullanıcısı için bir mobil cüzdan tasarlamaktır. Cüzdana hem Android hem de iOS ve web üzerinden erişilebilir. TenX cüzdan, visanın kabul edildiği her yerde kullanılabilen ön ödemeli bir visa kartıdır. Ödeme platformu, ödemenin nasıl yapılacağı konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan kullanıcıyı ve işletmeyi sorunsuz bir şekilde birbirine bağlar.

Merkeziyetsiz: Merkezi olmayan bir güvenlik sistemi (DSS), kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kurallar belirlemede yardımcı olabilir ve fonları daha fazla kontrol eder. Satın alma limitleri, para çekme limitleri ve daha fazlası kontrol edilebilir. İhtiyaçlara göre her zaman ayarlarda değişiklik yapılabilir.

Şeffaflık: TenX ile şirket “gördüğünü alırsın” diyor. Ücret veya diğer parametrelerde herhangi bir sorun yoktur. Tıpkı diğer yerel para birimleri gibi kullanılır.

TenX Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

TenX (PAY) Satın Alma

TenX ICO’nun sona ermesinden bu yana, yatırımcılar PAY kripto para birimini açık piyasadan satın alabilirler, yani hangi borsa PAY coin ticaretini destekliyorsa bu işlemi gerçekleştirebilir. Bunlara KuCoin, Cryptopia, OKEx ve daha fazlasını dahil edebiliriz.

TenX (PAY) Depolama

PAY coin bir ERC20 türü olduğundan, herhangi bir Ethereum destekli cüzdan, bir PAY cüzdanı olarak mükemmel şekilde çalışmalıdır.

Bunlar, oldukça popüler olan MyEtherWallet’a ek olarak donanım cüzdanı Ledger ve Trezor cüzdanlarını içerir. Ayrıca TenX, hem Android hem de iOS için web sitesinden indirilebilen kendi cüzdanlarına da sahiptir.

TenX (PAY) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

TenX, kullanıcıları için başka bir kripto para birimi olarak öne çıkmak yerine, kullanıcıların kripto para birimlerini doğrudan işlemler için kullanmalarına izin vererek sektördeki diğer kripto para birimleri arasındaki boşluğu dolduruyor.
Diğer kripto para birimlerinin aksine TenX Pay, 15 $ ‘lık bir’ Debit ‘kartı veya bir akıllı telefon uygulaması satın almanıza olanak tanır, bu da bitcoinlerinizi günlük hayattaki işlemler için kullanmanıza olanak tanır. Bu şekilde, faturalarınızı doğrudan seçtiğiniz kripto para birimi ile ödeyebilirsiniz veya bir satıcıya ödeme yaptığınızda, bu işlemler derhal TenX ile kapatılacaktır.
TenX, tüketiciler için günlük yaşamla oldukça uyumludur ve genel halkın kendilerini yalnızca TenX ödeme ve diğer kripto para birimleri kavramına aşina olmalarını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bu kripto para birimlerini kullanmalarını da kolaylaştırır. İşlem ücretinin çok düşük olması dışında, tıpkı bir Visa veya MasterCard gibi çalışır.

TenX’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Kripto para biriminin benimsenmesi, uzun süredir devam eden bir sorundur. Bu, farklı cüzdanları saklamak ve ayrı ayrı kullanmakla ilgili engelleri ortadan kaldırarak son kullanıcının kripto para birimlerini kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlayan TenX kripto para ile çözülen önemli bir sorundur.
Diğer tüm yatırımlarda olduğu gibi, kendi araştırmanızı yapmak akıllıca olacaktır, ancak TenX’in benzersiz sorunları çözdüğünü görünce, kesinlikle bir göz atmaya değer olabilir.

Yorum Yap