TerraClassicUSD (USTC) Nedir? USTC Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

2019 yılının Nisan ayında kurulan TerraClassicUSD (USTC), 2020 yılının Eylül ayından bu yana kripto para borsalarında işlem görüyor


2019 yılının Nisan ayında kurulan TerraClassicUSD (USTC), 2020 yılının Eylül ayından bu yana kripto para borsalarında işlem görüyor. Merkezsiz Finans (DeFi) ve algoritmik stabil kripto para projesi olan TerraClassicUSD (USTC) coin’in değeri aynı zamanda Amerikan Doları’na sabitlenmiş durumdaydı. TerraClassicUSD (USTC), ayrıca ölçeklenebilir ve getiriye sahip olan bir kripto para birimi olarak da dikkat çekiyordu. Ancak algoritmik bir stabil kripto para birimi olan TerraClassicUSD’nin stabilitesi bozuldu ve değeri neredeyse sıfıra indi.

TerraClassicUSD, son dönemde yaşadığı çöküşle hem kripto para topluluğunun antipatisini topladı hem de piyasanın büyük bir düşüş yaşamasına, yatırımcılarının milyarlarca dolar zarara uğramasına yol açtı.  

TerraClassicUSD (USTC) Nedir?

Terraform LAB CEO’su Do Kwon ve yetenekli bir ekonomist olan Daniel Shin tarafından kurulan TerraClassicUSD (USTC), kripto para dünyasında varlık göstermeye başladıktan kısa bir süre sonra rakiplerini geride bırakmayı başardı. TerraClassicUSD (USTC) geliştirilme amacı ise Terra topluluğuna değer kazandırmak ve DAI gibi stable coinlerin yaşamış olduğu ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek. Girişimler bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için faiz doğruluğu, yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve zincirler arası kullanım vaadi ile TerraClassicUSD (USTC) kripto dünyasına dahil ettiler. Özellikle Terra platformunda yaşanan çöküş sonrasında bir tür kurtarma planı olarak ortaya çıkan TerraClassicUSD (USTC), bu şekilde yoluna devam ediyor. Öte yandan Terra ise Terra 2.0’a geçmiş durumda. Bu canlandırma operasyonunun ardından DeFi DAPP’lerin pek çoğu Terra 2.0’a geçti. Gelecekte tekrar Terra’nın Amerikan Doları sabitini geri kazanması bekleniyor. 

TerraClassicUSD (USTC) Fiyatı 

TerraClassicUSD (USTC), özellikle Terra’da yaşanan çöküşün ardından ortaya çıkan bir kripto para birimi olarak dalgalı bir grafik çizdi diyebiliriz. Bu bağlamda coin, dip seviyesini 18 Haziran 2022 tarihinde test etti. Bu tarihte TerraClassicUSD (USTC)’nin gördüğü rakam ise 0,06019210869 dolardı. Böylelikle coin, en düşük fiyatını görmüş oldu. Para biriminin zirve noktasına ulaştığı tarih ise 11 Ocak 2021 tarihi. TerraClassicUSD (USTC) bu tarihte 1,09 dolarlık fiyatı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. 

TerraClassicUSD (USTC) Piyasa Değeri 

Algoritmik bir stable coin projesi olan TerraClassicUSD (USTC); Binance, Bitget, KuCoin, Huobi Globa ve BTCEX gibi kripto para borsalarında işlem görüyor. Dolaşımda 9,8 milyar USTC coin arzı bulunurken, toplamda ise 9.82 milyarlık bir coin arzına sahip. Piyasa değerleme sıralaması bakımında 141. sırada yer alan TerraClassicUSD (USTC) coinin ticaret hacmi ise 54.682.672 dolar olarak görülüyor. TerraClassicUSD (USTC) coin’in piyasa değeri ise 270.002.198 dolar.