The Potatoz Nedir?

The Potatoz, internet memleri (kısa sözlerle görselleri birleştirip günlük durumları yorumlayan bir internet paylaşım biçimi) ve popüler kültürden ilham alan nadirlik destekli özelliklere sahip, yardımcı program özellikli 9.999 PFP’den oluşan bir NFT koleksiyonudur

the potatoz

The Potatoz, internet memleri (kısa sözlerle görselleri birleştirip günlük durumları yorumlayan bir internet paylaşım biçimi) ve popüler kültürden ilham alan nadirlik destekli özelliklere sahip, yardımcı program özellikli 9.999 PFP’den oluşan bir NFT koleksiyonudur. Haziran 2022’de ücretsiz olarak piyasaya sürüldü ve 69 günden kısa bir sürede ilk 150 OpenSea koleksiyonu arasına girdi.

Potatoz, Memeland’ın temel düzey üyeliğini temsil eder. Eğlenceli ve enerjik topluluğun bir parçası olmanın yanı sıra Memeland’in kurucu ortaklarından biri gibisin!

Memeland Metaverse

Bu NFT serisini anlamadan önce, nereden geldiği hakkında net bir izlenime sahip olmalısınız. The Patatoz’un köklerini bulduğu asıl yer Memeland’dir. 9GAG’ı duydunuz mu? Twitter, Facebook, Instagram veya diğer sosyal medya kanallarında gönderilerine rastlamış olmalısınız. Hong Kong merkezli sosyal medya girişiminin Instagram’da yaklaşık 58 milyon takipçisi var ve Memeland’ı web3 ekosistemi olarak tanıttı.

9GAG, Memeland’ı NFT’lerin mülkiyeti yoluyla katılım olanağına sahip bir metaverse olarak düzenlemiştir. Potatoz serisi dışında, Memeland’e giriş sağlayan diğer NFT’ler arasında “YOU THE REAL MVP” ve “Memeland Captains” koleksiyonu yer alıyor. Memeland’ın arkasındaki vizyon, Potatoz koleksiyonu ve potansiyel büyümesi gibi projeler geliştirmek için geçerli bir gerekçe sunabilir.

the potatoz memeland

The Patatoz NFT Koleksiyonu

Memeland NFT koleksiyonu ile ilgili odak noktası Potatoz olacaktır. Memeland ekosistemine erişim sunan, mintlemesi ücretsiz bir NFT koleksiyonudur. Hepsinden önemlisi, NFT koleksiyonu, popüler bir sosyal medya web sitesi olan 9GAG’ın Memeland metaverse’ine sorunsuz erişim sağlayabilir. 9GAG’ın çeşitli kullanıcı tabanı, cosplayer’ları, oyuncuları, manga tutkunlarını ve dünyanın farklı yerlerinden birçok genci içerir.

9GAG, 20 Temmuz 2022’de Potatoz NFT için ücretsiz mintleri tanıttı. İlk aşamada, koleksiyonda piksel sanatından yapılmış ve yavaş yavaş benzersiz patates benzeri figürlere dönüşecek olan “potato sprouts” (patates filizleri) yer alıyordu. NFT koleksiyonu, meta verileri geleneksel zincir üstü depolama olmadan bir IPFS’de depolar.

Bununla birlikte, IPFS depolaması, meta verilerin ve akıllı sözleşmelerin yalıtılmış olarak depolanması nedeniyle görsel olarak ayırt edici NFT koleksiyonları için belirgin bir sorun yaratır. Yeni NFT koleksiyonunun benzeri görülmemiş sürümünün yanı sıra Memeland, bir NFT yaratıcı stüdyosu olan Refinable ile bir ortaklığa girdi. Refinable ile işbirliği, Memeland’ın 30 Temmuz’dan itibaren Hong Kong’daki Time Square’de sekiz haftalık bir sanat sergisi düzenlemesine yardımcı oldu.

the potatoz

Ek olarak Potatoz, alıcıların ‘stake-to-win’ mekanizmasına katılmalarına da izin verir. Patateslerin büyümesi gerekiyor, değil mi? “GROW-TO-WIN” olarak da adlandırılan yeni “kazanmak için bahis” mekanizması, benzersiz bir değişiklikle stake etmenin aynı faydalarını sunar.

Potatoz’u staking yapmaya çalıştığınızda, ilk aşamaya anında bir evrim geçirebilirsiniz. Memeland ekosistemindeki “Büyüme” işlevi, Moonbirds NFT projesindeki “Yuvalama” özelliğine aşağı yukarı aynıdır.

NFT Koleksiyonunun Başarısı

Potatoz koleksiyonunun lansmanı ile taban fiyat müthiş bir artışa tanık oldu. Koleksiyon, 9.700’den fazla ETH tutarında ikincil piyasa işlemlerini kaydetti. YOU THE REAL MVP koleksiyonundan bir MVP’ye sahipseniz, 9GAG ve Memeland’ın gelecekteki tüm projeleri için uygunluk bulabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılara airdrop’lar aracılığıyla Potatoz için üç ücretsiz mint noktası hakkı verecek.

the potatoz