The Sandbox, Turkishverse ile sahnede

The Sandbox, Turkishverse projesi kapsamında LAND satışı için çekiliş kaydını başlattı


The Sandbox, Turkishverse projesi kapsamında LAND satışı için çekiliş kaydını başlattı.

The Sandbox, merkeziyetsiz ve topluluk odaklı bir metaverse projesi olarak ön plana çıkıyor. Proje, kullanıcıların farklı deneyimler yaşaması ve metaverse evreninin genişlemesi için çalışmalarını sürdürüyor. The Sandbox, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de aktif olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye’deki faaliyetlerini önemseyen The Sandbox, yeni bir projeye ev sahipliği yapıyor.

The Sandbox, Turkishverse için LAND satışını başlattı

Ethereum ağında inşa edilen ve oyun deneyimlerini yansıtan The Sandbox, merkeziyetsiz ve topluluk odaklı yapısını Türkiye’de de sunuyor. The Sandbox, Turkishverse aracılığıyla Türk kültürünü, tarihini, önemli isimlerini ve markalarını tanıtacak. Turkishverse, içerisinde yer alan markaların deneyimlerinin, NFT ve avatar koleksiyonlarının yer alabileceği bir metaverse projesi olarak karşımıza çıkıyor.

The Sandbox, Turkishverse öncesinde, Turkishverse LAND (Arazi) satışını gerçekleştirecek. Kullanıcılar bu LAND satışı ile birlikte Türkiye’den önemli ünlülerin, dizilerin ve markaların komşusu olma fırsatı elde edecek. LAND satışından faydalanan kullanıcılar, önemli markaların alanında bulundukları için daha şanslı ve kazançlı olabilecekler.

Turkishverse LAND Satışı çekilişi 23 Ağustos 18:00’de başladı. Kullanıcılar, Turkishverse LAND satışından arazi alabilmek için öncelikle çekilişe katılacaklar. Çekilişe katılım hakkı sağlamak isteyen kullanıcıların, normal LAND için 1011 SAND ve premium LAND için 4683 SAND’a sahip olması gerekiyor. Kullanıcıların bu SAND’ları cüzdanında bulundurması isteniliyor.

Bu çekilişte katılım hakkı kazanan kullanıcılar, 31 Ağustos Türkiye saati ile 15:00’te metaverse’ten arazilerini satın alabilecekler. LAND Satışı, The Sandbox’ın Türkiye için gerçekleştirdiği ilk satış olacak. Turkishverse bünyesinde, 20 ortak ile toplam 433 LAND satılacak. Premium LAND alan kullanıcılar ise özel NFT paketine ve utility’e sahip olabilecekler. Bekleyen avantajlar ise şu şekilde;

  • Özel etkinliklere davet
  • Özel partilere davet
  • Kapadokya’da ücretsiz sıcak hava balonu gezisi
  • IRL araçlarına özel erişim

Diğer taraftan, Turkishverse’de yer alacak markalar, isimler ve mekanlar ise dikkat çekici. Türkiye’ye özgü metaverse projesi Turkishverse’de, Kral Şakir, Petrolig Games, 42 Maslak, Erdil Yaşaroğlu, Engin Altan Düzyatan, LC Waikiki, QReal, YTU Yıldız Teknopark, Kapadokya ve Bodrum gibi önemli isimler yer alacak.

Turkishverse takvimi ise şu şekilde;

  • Arazi Satışı Çekilişi Kayıtları: 23 Ağustos 18:00 – 29 Ağustos 06:00
  • Arazi Satışı Çekiliş Sonuçları Duyurusu: 31 Ağustos 14:00
  • Arazi Satışı: 31 Ağustos 15:00 – 4 Eylül 15:00 (4 gün süreyle)
  • Arazi Satış Müzayedesi: 31 Ağustos 15:00 – 4 Eylül 15:00
  • Arazi Satışı İkinci Şans Müzayedeleri: 4 Eylül 15:00 – 6 Eylül 15:00

(Saatlerin hepsi Türkiye saatiyledir)