Theta Network (THETA) Coin Nedir? Fiyatı, Geleceği, Yorum

Son dönemlerde kripto paralarda çeşitlilik hız kazandı


Son dönemlerde kripto paralarda çeşitlilik hız kazandı. Bunlardan birisi de Theta Network (THETA) Coin oldu. Theta Network tarafından video akışını merkeziyetçilikten kurtarmak, katılımcılar için daha verimli, düşük maliyetli ve adil hale getirmek olarak tanımlanıyor. Theta ağı, proof-of-stake (PoS) yapısıyla entegreli ve geniş işlem hacminin güvenliğini sağlayabilmek için çok seviyeli bir Byzantine Fault Tolerance (BFT) konsensüs algoritması kullanmaktadır..


Theta Network (THETA) Coin Nedir?

Theta Network (THETA) Coin, blockchain destekli bir ağ olarak, yayın hizmeti sunmak amacıyla dizayn edilmiştir. Mart 2019’da kullanıma oluşturulan Theta Mainnet’i, kullanıcılar tarafından sağlanan bant genişliği ve bilgi işlem güçlerini eşler arası (P2P) platform üzerinde birleştiren merkeziyetsiz bir ağ şeklinde çalışıyor.

Theta, 2018 senesinde Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından ortak kurulmuştur. Liu’nun oyun ve video endüstrilerinde uzun bir geçmişi olmakla birlikte video reklam şirketi Tapjoy, mobil oyun girişimi olan Gameview Studios ve canlı gösterim platformu olan ve THETA.Tv, İlk olarak DApp Theta protokolü üzerindeki hizmetlerin de kurucu ortağıdır. Long ise, tasarım otomasyonu, oyun, sanal gerçeklik alanlarında, deneyimi takip eden Theta Network’ün diğer kurucu ortağı ve CTO (Chief Technical Officer)’sudur.

Theta Network (THETA) Coin Geleceği

Theta, kendi mahalli tokeni olan Theta Coin ile katılımcılarına ağ içinde yönetim seçenekleri sunuyor. Theta Coin’in, önde gelen kripto para borsalarında farklı para birimlerine dönüştürmek de mümkün. Theta Coin, 2018 senesinde gerçekleştirilen ilk token arzı (ICO) üzerinden, Ethereum üzerindeki ERC-20 token şeklinde alıcılara dağıtıldı. Daha sonrasında, tüm ERC-20 Theta tokenleri mahalli Theta Coine dönüştürüldü. Theta Coin’in her geçen gün büyümeye ve ilerlemeye devam edeceği görünüyor.

Theta Network (THETA) Coin Fiyat ve Yorum

Theta Coin bugünkü fiyatı 64.00 TL, piyasa kıymeti 64.00 milyar TL’dir. Dolaşımdaki arz 1 milyon adet Theta Network (THETA) Coin.


Geliştiricilerin ifadesine göre projenin aslolan amacı, video akışı sektörünün mevcut halini kökten dönüştürmek. Halihazırda mevcut olan merkezileştirme, zayıf altyapı ve yüksek maliyetler, son kullanıcıların kötü bir tecrübe elde etmeleri anlamına geliyor. Bu bağlamda, ortada bir hedef proje olması sebebiyle, Theta Coin hakkındaki yorumlar çoğunlukla pozitif.

THETA Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 THETA Coin 52,30 TL’den işlem görüyor. THETA Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 6.16% değişim gösterdi. THETA Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 26,068,489 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 1,577,619,012 dolar seviyesinde.

THETA Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 THETA Coin $ 1.58 dolardan işlem görüyor.