Zilliqa (ZIL) Coin Nedir?

Zilliqa coin bir saniye içerisinde binlerce işlemi tamamlayabilmek ve en yüksek verimi sağlayabilmek için oluşturulmuştur


Zilliqa coin bir saniye içerisinde binlerce işlemi tamamlayabilmek ve en yüksek verimi sağlayabilmek için oluşturulmuştur. Merkezi olmayan ve halka açık bir blok zinciri olarak bilinir. İkinci katman olarak ölçeklendirme çözümü olmak üzere parçalama sunmaktadır. Hızlı ölçeklenebilirlik sunar ve blok zinciri hızı ile çözüm sunmayı amaçlamaktadır. Bu uygulama birçok merkezi olmayan uygulamaya da ev sahipliği yapmaktadır. Ekim 2020 tarihinden beri verim çiftçiliği ve staking sağlamaktadır. 


Zilliqa’nın Kurucuları Kimlerdir?

ZIL coin ilk olarak Prateek Saxena tarafından tasarlanmıştır. Saxena ve Computing’deki birkaç tane öğrencinin 2016 yılında yayınlamış oldukları makale ile ortaya çıktı. Bu makale blok zincir ağların verimliliklerini ve hızlarını nasıl arttırabileceklerini özetlemektedir. Aynı dönem içinde Saxena yıllar boyu sürecek olan teknoloji ve finans girşimcileriyle bir şirket kurdu. Bu girişimciler Max Kantelina ve Juzar Motiwalladır. Kurmuş oldukları şirketin adı da Anquan Capital’dir.

Bu şirket Zilliqa ağını geliştirebilmek için 2017 Haziran ayında Research’ü bünyesine katmıştır. Bununla birlikte CEO olarak Dong Xinshu, Amrit Kumar baş bilim sorumlusu ve Youqi Jia’da baş teknoloji sorumlusu olmuştur. Bu üç kişi de daha öncesinde NUS School of Computing’de araştırma görevlisi olarak hizmet vermiştir. 

Zilliqa (ZIL) Yorum

Zilliqa şu zamanlarda CoinGecko’da ilk 100 arasına girmiş bulunmaktadır. Düşmekte olan kama deseni iki yakınsayan ve azalmakta olan trend çizgileri arasında devam etmekte olan modeldir. Bu bir yükseliş grafiği oluşumudur. Fakat trendin nerelerine göründüğüne bağlı olacak biçimde devam kalıplarını ve geri dönüş gösterilebilir. Zilliqa coin şu aralar 0.08 ABD doları olarak dalgalanmaktadır. ZIL fiyatı yükseldiğinde 0.137 seviyelerine ulaşması beklenmektedir. Eğer bu eğilimin tersi bir durum gerçekleşirse 0.067 dolarlık destek seviyelerine gelecektir. 

Zilliqa (ZIL) Destek ve Direnç Seviyeleri

  • Direnç Seviyesi 1 – 0.117 USD
  • Direnç Seviyesi 2 – 0.155$
  • Direnç Seviyesi 3 – 0.201 $
  • Destek Seviyesi 1 – 0.077$
  • Destek Seviyesi 2 – 0.048$

Grafikler Zilliqa coinin geçtiğimiz aylarda yükseliş seviyelerine gelmiş olduğunu göstermektedir. CoinGecko’ya göre bu eğilim eğer bu şekilde devam ederse Zilliqa 0.201 dolar direnç seviyelerine ulaşabilir. Eğer ki yatırımcılar satış durumuna geçerse fiyat aşağı yönlü bir düşüş gösterir. Bu şekilde ise Zilliqa 0.04 seviyelerine düşebilir.

ZIL Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ZIL Coin 0,873345 TL’den işlem görüyor. ZIL Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 2.38% değişim gösterdi. ZIL Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 16,316,450 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 489,325,549 dolar seviyesinde.


ZIL Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ZIL Coin $ 0.026777 dolardan işlem görüyor.