Threshold (T) Coin Nedir?

Threshold, Keep Network ve NuCypher tarafından, zincir üstü birleşme sonucunda oluşturulan bir ağdır


Threshold, Keep Network ve NuCypher tarafından, zincir üstü birleşme sonucunda oluşturulan bir ağdır. En temel amacı, blokzincir kullanırken kullanıcıların bilgilerini ve dijital varlıklarını gizli tutmaktır. Threshold ağının özellikleri, akıllı sözleşmelerin özel şifreli verilere erişmesine ve bunları yönetmesine olanak sağlar.

Threshold (T) Token Projesi Nedir?

T Token Projesi, Keep Network ve NuCypher’ın birleşmesiyle oluşan Threshold ağı aracılığıyla kullanıcı gizliliği odaklı bir proje olarak ortaya çıkmıştır. Bu proje, eşik kriptografisi (threshold cryptography) kullanarak dijital varlıkların gizli ve güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Bu ağ, Keep Network’ün sağladığı teknik altyapıya ek olarak NuCypher’ın gizlilik araçlarını da kullanarak farklı ortamlarda gizli bilgilerin yönetilmesini, hassas bilgilere erişim verilmesini, erişimin iptal edilmesini ve şifrelenmiş verilerin deşifre edilmeden işlenmesini sağlar. Ayrıca, NuCypher’ın Proxy Yeniden Şifreleme araçlarına sahip olan Threshold ağı, şifre çözme haklarının dağılımından da sorumludur. Bu özellikleriyle T Token Projesi, kullanıcıların dijital varlıklarını güvenli bir şekilde yönetmelerine olanak sağlayan etkili bir çözüm sunar. Projenin iki ayağından da belirli özellikler alınmıştır:

Keep Network’ten: Threshold Network’ün yapısal öğeleri, özel verileri şifrelemek, depolamak ve iletmek için zincir dışı kaplar kullanan Keep Network’ten alınır. Bu zincir dışı konteynerler “saklama” olarak bilinir ve kullanıcı gizliliğinden veya ağ şeffaflığından herhangi bir ödün vermeden geliştirici akıllı sözleşmeleri tarafından erişilebilir. Bu teknoloji, DeFi’deki en güvenilir Bitcoin (BTC) köprülerinden biri olarak kabul edilen ve BTC’yi Ethereum’a bağlayan tBTC için kullanıldığında daha önce olumlu bir sonuçla test edilmiştir.

NuCypher’dan: NuCypher’ın gizlilik araçları, gizli veya hassas bilgilerin yönetimi de dahil olmak üzere, verileri ifşa etmeden işler ve şifreler. Ağ ayrıca hassas bilgilere erişim izni verebilir ve bu bilgilere erişimi iptal edebilir, böylece herhangi bir olağan dışı etkinlik tespit edilirse bu bilgileri korur. Ek olarak T ağı, NuCypher’ın şifre çözme haklarını güvenli bir şekilde devredebilen Proxy “yeniden şifreleme” araçlarından yararlanır.

threshold

T Projesinin Kurucuları Kimlerdir?

T token ağı Keep Network ile NuCypher’ın birleşmesi ile oluşturulmuştur. Yani Threshold ağının kurucuları, Keep’in kurucusu Matt Luongo ile NuCypher kurucuları MacLane Wilkinson ve Michael Egorov’dur. Birleşme fikri Şubat 2021’de ortaya atılmış, Haziran 2021’de ise her iki platformun da topluluk üyeleri ve token sahipleri tarafından onaylanmıştır.

T Coin Nedir?

T coin, Threshold ağının yerel kripto para birimidir. T coin ağın çalışmasına izin verir ancak aynı zamanda kazanmanın yollarını da sunar:

Staking ödülleri: Tüm Proof of Stake (PoS) mutabakat algoritmalarında olduğu gibi kullanıcılar, doğrulayıcı düğümler haline gelmek ve dürüst davranış için verilen ödüller ve dürüst olmayan davranış için verilen cezalar ile ödüller almak için tokenlerini stake etmelidir. Her bir düğüm tarafından stake edilen T miktarı, doğrulayıcı düğümün ödül olarak alacağı miktarı (T ne kadar çok stake edilirse bir bloğu doğrulamak için seçilme olasılığı o kadar artar) ve ayrıca DAO’daki oylama gücünü etkiler.

Likidite Havuzları (LP’ler): Keep Network, kullanıcılara likiditelerini UniSwap’te bulunan KEEP – ETH havuzundan bir T – ETH havuzuna taşımaları için teşvikler sağlamayı önerdi. Bu, mevcut verim ödüllerini artıracak, böylece olası T coin sahiplerinin sayısını artıracak ve ağın DAO’su için yeni topluluk üyelerine erişimi artıracaktır.
T coin sahipleri, herhangi bir merkezi otorite kullanmadan yapmaya teşvik edildikleri ağdaki etkinliği doğrulamak için merkezi olmayan bir düğümü staking yaparak ve çalıştırarak ağı çalıştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, DAO’nun aktif üyeleri olarak ve oylama ve tartışmalara katılarak, T token sahipleri ağın topluluk odaklı ve merkezi olmayan kalmasını sağlayabilir.