Nedir & Nasıl

TokenClub Token (TCT) Nasıl Alınır? TCT Satın Alma Rehberi

TokenClub TCT Nedir?

TCT (TokenClub Token), Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenidir. TCT, TokenClub ekosisteminde önemli bir değer aktarım aracı olarak görev alıyor. TCT TokenClub platformunda fonksiyonel token ve yeni tokenler için öz kaynak para birimi olarak çalışıyor. Bu yüzden, TCT token sahipleri ekosistem içerisinde çok önemli bir yere sahipler.

Blockchain tabanlı bir kripto para yatırım topluluğu olan TokenClub, yatırımcılara doğru kripto para birimi bilgilerini, profesyonel danışmanlık hizmeti ve pratik yatırım talimatları sağlıyor. Blockchain teknolojisi ile güven ve teşvik sorunlarını ortadan kaldırıyor. Ek olarak bol profesyonel deneyime, yüksek yatırım düzeyine ve topluluğa daha fazla katkıya sahip yatırımcıları ön plana çıkarıyor. Bununla birlikte yatırımcılara ürettikleri değer kadar ödüle kavuşma olanağı sunuyor. Böylece ekosistem içerisinde en güçlüler hayatta kalıyor, dolayısıyla ekosistem daha güçlü hale gelmiş oluyor.

Bu yazımızda TokenClub coin nasıl alınır, nereden alınır birlikte göz atalım.

TCT Nasıl Satın Alınır?

TCT piyasa değeri olarak kripto para piyasasının yaklaşık 600. Sırasında bulunuyor. Bu yüzden daha popüler kripto paralara göre daha az piyasa değeri olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden fiat para birimleriyle herhangi eşi henüz bulunmuyor. Fakat TCT tokenleri birkaç popüler kripto para karşılığında satın alınabiliyor. Borsalar bakımında birkaç yaygın kullanılan borsada listelendiğini söyleyebiliriz ancak bu borsalar genellikle Asya merkezli.

TCT’nin Temmuz 2021’e kadar fiyat grafiği.

TCT Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

TCT’yi altcoin borsalarından birinden satın alacağımız için öncelikle bu borsalardan birinde hesabımızın olması gerekiyor. Eğer genellikle kullandığınız borsalarda TCT listelenmiş halde değilse TCT alacağınız borsaya geçiş yapmalısınız. Hesabınızı kimlik bilgileriniz ve e-posta adresinizle oluşturduktan sonra transfer işlemini herhangi bir kripto parayla yapabilirsiniz.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsalar üzerinden alım yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Birincisi doğru tokeni aldığımızdan emin olmak. Bildiğiniz gibi çok fazla sayıda kripto para var. Bu da binlerce eş ve sembol olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden alacağımız kripto paranın sembolünden emin olmalıyız. Borsalarda genellikle limit, piyasa ve stop limit gibi alım seçenekleri bulunur. Bu seçeneklerden size uygun olanı kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sağ üstteki arama kısmına tokenin sembolünü yazarak tokeni bulabilirsiniz. Sol alttaki kısma almak istediğiniz miktarı girebilirsiniz.

TCT Nereden Alınır?

TCT alabileceğiniz borsaları ve hangi kripto paralar karşılığında işlem gördüğünü aşağıdaki tablomuzdan görebilirsiniz.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance TCT/USDT TCT/BTC %92,20
OKEx TCT/USDT %5,35
Gate.io TCT/USDT TCT/ETH %1,02

Genel Bakış

TCT hakkında genel bilgileri bir arada görmek adına aşağıdaki tablomuza göz atabilirsiniz.

Coin Sembolü TCT
Toplam Arzı 995,239,500
Dolaşımdaki Miktarı 817,902,279
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 8 Mayıs 2021
En yüksek Fiyatı $0,09
Endüstri Yatırım Platformu, ICO
Token kullanım alanı Platform içi değer aktarımı, ödüller
Bulunduğu Ağ Ethereum

TokenClub Hakkında Genel Bilgiler

TokenClub, “piyasa bilgileri, yatırım danışmanlığı ve eğitim, canlı platform, topluluk, varlık yönetimi, araştırma laboratuvarı ve diğer birçok işlev” sunan tek duraklı bir mağaza olma niyetiyle bir kripto para borsasıdır.

TokenClub, basitçe harici ara yüz ve veri yapısı, (2) dahili işlemler ve (3) dahili hizmet tekliflerine bölünebilen üç katmanlı bir yapıdan oluşuyor.

Bu yapı TokenClub’ın kullanıcıların seçtikleri borsalardan çeşitli API’ları kaydetmeleri gerekmeden, ancak yalnızca bir TokenClub hesabına ihtiyaç duyduğu toplu değişim işlevleri sunmasına olanak tanıyor. Bu işlev ayrıca “çapraz değişim hızlı token transferi, marj ticareti ve diğer işlevler” ile birlikte geliyor.

Yorum Yap