Venom Vakfı, Ulusal Karbon Kredisi sistemini başlatmak için BAE hükümeti ile ortaklık kurdu 

Düzenlenmiş pazarlarda, blockchain teknolojisinin benimsenmesi konusunda lider bir konumda yer alan Venom Vakfı, Ulusal Karbon Kredisi programını geliştirmek ve uygulamak için BAE hükümeti ile oldukça önemli olan Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladığını duyurmaktan heyecan duyuyor


Düzenlenmiş pazarlarda, blockchain teknolojisinin benimsenmesi konusunda lider bir konumda yer alan Venom Vakfı, Ulusal Karbon Kredisi programını geliştirmek ve uygulamak için BAE hükümeti ile oldukça önemli olan Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladığını duyurmaktan heyecan duyuyor. Dönüm noktası niteliği taşıyan bu ortaklık, çevresel zorlukları ele almak ve ulusal ölçekte sürdürülebilirliği teşvik etmek için blockchain teknolojisinden yararlanmaya yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.

Bu devrim niteliğindeki iş birliği, BAE’nin karbon emisyonu yönetiminde şeffaflığı, güvenilirliği ve verimliliği artırma konusundaki sarsılmaz taahhüdünün altını çizerken, Venom’un yeni nesil blockchain teknolojisini kullanırken, ülkedeki karbon emisyonunu 2030 yılına kadar %40 oranında azaltmayı planlıyor. Venom blockchain’i karbon nötr bir yapıdadır. 

İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı (MCCE), Endüstriyel İnovasyon Grubu ve Venom Vakfı arasında imzalanan Mutabakat Zaptı (MoU), dört stratejik hedefi özetliyor. Bu hedefler, emisyonları azaltmak, sürdürülebilir tarımı teşvik etmek, çevre sağlığını geliştirmek ve biyolojik çeşitliliği korumaktır. Venom, bu ortaklığın bir parçası olarak daha yeşil bir geleceğin gerçekleştirilmesine aktif olarak katılacak. 

Endüstriyel İnovasyon Grubu CEO’su Taryam Matar Taryam, sürdürülebilir kalkınmaya olan bağlılıklarını teyit etti, “Venom ile birlikte BAE’nin ilk Ulusal Karbon Kredisi Kayıt Sisteminin oluşturulmasına katkıda bulunmak büyük bir onur. İnovasyon Grubu, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine kararlılıkla bağlıdır ve küresel iklim değişikliği atmosferdeki artan CO2 ile yakından bağlı olduğundan, karbonsuzlaştırma politikası da dahil olmak üzere çevresel etkiyi de azaltmaya çalışır. 30 yılı aşkın tecrübesiyle Endüstriyel İnovasyon Grubu, tanımlama süreçleriyle ilgili büyük ölçekli ulusal kayıtlar oluşturma, çeşitli iş sektörleri için sürdürülebilir yollar geliştirme, karbon giderme inisiyatiflerini kavramsallaştırma, farklı karbon kredi kayıtları için proje belgeleri oluşturma ve karbon kullanım projelerini etkin bir şekilde yönetme, izleme ve raporlama konusunda üstünlük sağlamaktadır”

Venom Vakfı Vakıf Konseyi Başkanı Peter Knez, “Ulusal Karbon Kredi Sistemini oluşturmak için BAE Hükümeti ile el ele vermekten onur ve heyecan duyuyoruz. Birlikte, sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya ve küresel iklimi olumlu yönde etkileyen çözümlere öncülük etmeye kararlıyız”

Venom’un mevcut başarısı, çığır açan teknolojisi, sıkı yasal uyumluluk ve çok çeşitli kullanım durumlarına hizmet eden ölçeklenebilir ve güvenli bir platform tarafından yönlendirilmektedir.

Venom ile BAE Hükümeti arasındaki Mutabakat Zaptı yürürlüğe girerken, her iki taraf da Ulusal Karbon Kredi Sisteminin başarılı bir şekilde başlatılmasını ve uygulanmasını hevesle bekliyor. Bu tarihi ortaklık, çevresel girişimleri ilerletmede blockchain teknolojisinin potansiyelini ortaya çıkarırken, daha sürdürülebilir ve çevre dostu bir gelecek inşa etme taahhüdünü pekiştiriyor. 

Venom Vakfı Hakkında 

Abu Dhabi Global Market (ADGM) tarafından lisanslanan ve merkeziyetsiz bir ağ olarak faaliyet gösteren Venom Vakfı, küresel Web3 projelerinin ilerlemesini yönlendirmede ön saflarda yer almaktadır. Dünyanın ilk uyumlu blockchain’i olan Venom, Venom, yatırımcılar ve finansal hizmet firmaları için inşa etme, yenilik yapma ve genişleme özgürlüğü sunan güvenli bir ortam sağlar. ADGM’nin yetkisi altında, Venom, düzenleyici gerekliliklere uyumu sağlayan yetkililer ve işletmeler için güvenilir bir platform olarak hizmet eder.

Venom, yeteneklerini geliştirmek için dApps ve protokol geliştirdi. Düşük ücretler, yüksek hızlı işlemler ve ölçeklenebilirlik gibi özelliklerle Venom, gelişen bir Web3 uygulamaları ekosistemi için temel altyapı görevi görme potansiyeline sahiptir. Olağanüstü işlem hızları ve sınırsız ölçeklenebilirliği, hızla büyüyen bir kullanıcı tabanının gelişen ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar.