Bozcaada Caz Festivali, bu yıl da Paribu’nun ana sponsorluğunda gerçekleşecek

Kültür sanat alanındaki iş birlikleri kapsamında Paribu, bu yıl da Bozcaada Caz Festivali’nin ana sponsoru oldu


Kültür sanat alanındaki iş birlikleri kapsamında Paribu, bu yıl da Bozcaada Caz Festivali’nin ana sponsoru oldu. 8-9-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalin bu yılki teması “Oyun” olarak belirlendi. 

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu, bu yıl da Bozcaada Caz Festivali’nin ana sponsorluğunu üstleniyor. 8-9-10 Eylül tarihleri arasında Bozcaada’da 7’ncisi gerçekleştirilecek festivalin teması “Oyun” olarak belirlendi. Festival, Hollandalı kültür tarihçisi Johan Huizinga’nın Homo Ludens’i, yani Oyuncu İnsan’ına selam duruyor ve “oyun” oynamanın yaratıcı gücünü açığa çıkarmayı amaçlıyor. 

2021 yılından bu yana Paribu desteği ve ana sponsorluğunda gerçekleşen festival, bu yıl da caz dünyasının önemli isimlerini adada buluşturacak. Paribu’nun “Cazın Rotası Caz Adası” söylemiyle desteklediği festivalin katılımcıları arasında ödüllü saksafoncu Nubya Garcia, Güney Fransa’nın ruhunu elektronik müzikle kusursuz bir şekilde buluşturan Kazy Lambist, İsrailli  müzisyen Avishai Cohen, Avrupa’nın yükselen yıldızı Teis Semey, Big Vicious, Türkiye’de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman, Meral Polat Trio ve Bozcaada Ensemble gibi isimler geliyor. 

Festival, farklı jenerasyonlardan uluslararası ve yerel müzisyenleri dinleyiciyle buluşturmanın yanı sıra, farklı disiplinlerin yer aldığı atölyeler ve etkinlikler de sunuyor.  Paribu da geçtiğimiz yıl olduğu gibi festival kapsamında pop-up konserler ve sürpriz ödüllü oyunlar ile atölyeler düzenleyecek. 

Paribu CEO’su Yasin Oral, festivalle ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Kültür sanat alanında kurduğumuz iş birlikleri kapsamında Bozcaada Caz Festivali’nin üç yıldır destekçiyiz. Bu yılki teması olan oyun da bizim için teknolojiyle ilişkili bir kavram olduğu için oldukça heyecan verici. Farklı sanat disiplinlerini bir araya getiren Bozcaada Caz Festivali’nin bir parçası olduğumuz için mutluyuz.”

“Cazın Rotası Caz Adası” kampanya filmine buradan ulaşabilirsiniz.

Paribu hakkında:

2017 yılında kurulan Paribu, alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7/24 hizmet veren Müşteri Deneyimi İş Birimi ile 6 milyonun üzerinde kullanıcısına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunuyor. Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesini geliştiren Paribu, ekosistemdeki farklı projeleri de finansal ve teknolojik yatırımlarla destekliyor. Blokzincir bilinirliğini artırmak adına çalışmalar yürütürken; kültür sanat, spor ve eğitim alanlarında sorumluluk alarak yarının dünyasına katkı sağlıyor. Doğru bilginin kaynağı ParibuLog’da sektöre dair içerikler yayınlıyor. Paribu hakkında daha fazla bilgi için www.paribu.com adresini kullanabilirsiniz.