VeThor Token (VTHO) Nasıl Alınır? VTHO Satın Alma Rehberi

VeChainThor Nedir


VeChainThor Nedir?

VeChainThor iş yerlerinin kullanımı için tasarlanmış halka açık bir blockckhain’dir. İlk olarak 2015 yılında VeChain olarak piyasaya sürülen platform, blockchain platformu olarak hizmet veriyordu. Başlangıçta Ethereum ağı üzerine kurulmuştu ancak 2018’de kendi ana ağını başlattı. Gerçek dünyadaki ekonomik sorunları çözmek amacıyla geliştirilen VeChainThor, işletmeler tarafından tedarik zincirlerini yönetebiliyor, envanteri takip edebiliyor, mal sahteciliğini önleyebiliyor ve bunların dışında daha fazlasını yapabiliyor.

VeChainThor platformu, çift token sistemi olarak adlandırılan sistem ile çalışıyor. İlk token, VeChain Token (VET) olarak bilinir ve değerleri depolamak ve aktarmak için kullanılıyor. Aynı zamanda VET ağın ikinci tokeni olan VeThor Tokeni (VTHO) oluşturmak için de kullanılabilir. VTHO, VeChainThor blok zincirindeki işlemler için “gas” bir nevi yakıt sağlar ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır.

Bu yazımızda VeThor token nasıl satın alınır, nereden alınır ana hatlarıyla değineceğiz.

VTHO Nasıl Satın Alınır?

Popüler borsa seçeneklerini karşılaştırmak için nereden aşağıdaki tablomuza göz atabilirsiniz. VTHO popüler borsların bazılarında listelenmiş durumda. Muhtemelen yerel borsalarda bulunamayacağı için bu borsalardan satın almak durumundasınız.

VTHO Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Fiat para birimleriyle VTHO’nun eşi bulunmadığı için öncelikle giriş borsanızı belirlemelisiniz. Ardından hem giriş hem de VTHO’yu listeleyen borsada hesabınızın bulunması gerekiyor. Kripto paralarınızı farklı bir kripto para alarak bu iki borsa arasında transfer edebilirsiniz. Kripto paralarınızı borsalar arasında gönderirken işlem ücretlerine dikkat ediniz.

VTHO Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsa ara yüzleri birbirine oldukça benzerdir ve temel mantık olarak aynı çalışırlar. “Limit” seçeneği ile emir defterine almak istediğiniz fiyat ve miktarı girmiş olursunuz. Borsanın emir defteri o fiyata satmak isteyen diğer kullanıcılarla sizin emirinizi eşleştirir ve takas gerçekleşir. Eğer çok düşük bir fiyattan almaya çalışırsanız tokenin fiyatı o fiyata düşene kadar (eğer düşerse) emriniz beklemede kalır. Bu yüzden eğer anında işlem gerçekleştirmek istiyorsanız girdiğiniz fiyatın ortalama fiyata yakın olması gerekiyor. Borsalarda limit al-sat sayfası genellikle aşağıdaki gibi görünüyor.

Arama kısmına VTHO yazdıktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

VTHO Nereden Alınır?

Günümüzde çok fazla borsa var ancak merkezi borsalar için ana sorun likidite sorunu. Ve bu sorun en çok kullanıcıları etkiliyor. Tabloda likidite nispeten piyasanın geri kalanına göre yeterli olan borsaları VTHO eşlerini görebilirsiniz.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance VTHO/USDT VTHO/BNB %7,88
Pinonex VTHO/USDT %16,19
BitMart VTHO/USDT %6,40
Crypto.com Exchange VTHO/USDT %0,31

Genel Bakış

VTHO token hakkında genel bilgileri aşağıdaki tabloda bir araya topladık.

Coin Sembolü VTHO
Toplam Arzı 37,574,087,413
Dolaşımdaki VTHO Miktarı 37,574,087,413
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 16 Nisan 2021
En yüksek Fiyatı $0.02
Endüstri Blockchain platformu
Token Kullanım Alanı Gas
Bulunduğu Ağ VeChain Tor

VeThor Token Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto para birimleri oldukça değişken  ve dalgalanan varlıklardır.  Bu nedenle herhangi bir kripto para birimi satın almak yüksek düzeyde risk içerir. Bu riskleri anladığınızdan ve satın almadan önce herhangi bir tokeni dikkatlice araştırdığınızdan emin olun. VTHO’yu satın almadan önce göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı faktörler şunlardır:

  • Projenin white paper’ı,  VeChainThor blok zinciri ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için projenin teknik incelemesine göz atabilirsiniz.
  • VeChain’in ortaklıkları: VeChainThor, yıllar içinde PriceWaterhouseCoopers ve DNV GL gibi şirketler de dahil olmak üzere bir dizi büyük işletmeyle ortaklıklar duyurdu. VeChainThor teknolojisinin gerçek dünyada benimsenmesi üzerinde potansiyel olarak ne tür bir etkiye sahip olabileceklerini bulmak için bu ortaklıkların ayrıntılarına bakabilirsiniz.
  • Projenin çift tokenli sistemi bulunuyor. Diğer birçok kripto para projesinin aksine, VeChainThor çift tokenli bir sistem kullanır. Bu tokenlerin her birinin faydasını ve birbirleriyle nasıl etkileşime girdiklerini anlamak yatırım yaparken size yardımcı olabilir.