Nedir & Nasıl

Viberate (VIB) Nasıl Alınır? VIB Satın Alma Rehberi

Viberate (VIB) Nedir?

Viberate, dünyanın en büyük kitle tarafından fonlanan müzik platformudur. Platform 300.000 profesyonel müzisyenin küratörlüğünü yapma misyonuyla yola çıktı. Viberate canlı müzik endüstrisinin çehresini değiştirmek için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Merkezi olmayan bir çalışma sistemi ile platform, canlı müzik etkinliklerinde üçüncü tarafların rolünü ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bunu yaparken, canlı bir pazaryerine ve herkes için fırsatlara erişimi olan bir müzisyen ekosistemi yaratıyor. Vibrate veri tabanı, müzisyenleri sosyal medya hesapları ve biletleme hizmetlerinden hesaplanan popülerliklerine göre sıralıyor.

Başlangıçta Viberate, 2000 DJ’lik bir veri tabanı ile DJ’leri sıralamak için bir proje olarak başladı. Matej Gregorčič ve Vasja Veber bu projede birlikte çalıştılar ve Viberate’i ortaya çıkardılar. DJ veri tabanı, yeterli sayıya ulaşabilmek için büyük bir sıçrama yaptı ve 50.000’den fazla müzisyenden oluşan bir katalog haline getirildi. Bu verilerin içerisine müzik mekanlarını, ajansları ve etkinlikleri kataloglama özellikleri de eklendi ve liste daha detaylı hale gelmiş oldu.

Bu yazımızda Viberate coin nasıl alınır, nereden alınır ve hangi borsalarda işlem görüyor göz atacağız.

VIB Nasıl Satın Alınır?

Viberate 2017 yılında piyasaya çıktı ve bazı kripto paralarla eşleri bulunuyor. Ancak VIB tokenlerinin henüz büyük çapta fiat para birimleriyle eşleri mevcut değil. Bu yüzden VIB tokenleri borsalar üzerinden ya da swap ile satın alabilirsiniz.

VIB’in piyasaya çıkmasından Temmuz 2021 kadar olan fiyat grafiği.

VIB Listeleyen bir borsada hesap açın

Günümüzde seçeneklerin artmasından dolayı kripto para borsaları arasında geçiş yapmak oldukça kolay. VIB tokenleri popüler borsalarda işlem gördüğü için satın almak için çok fazla geçiş yapmanıza gerek kalamayacak.

Eğer hali hazırda kripto paranız varsa VIB alacağınız borsaya para yüklemeniz gerekiyor. Bunun ardından VIB eşlerini bularak VIB satın alabilirsiniz. Kripto para borsalarına genellikle birkaç adımda kayıt olunabiliyor. Kayıt olmak için e-posta, kimlik bilgileri ve bazen de telefon numarası yeterli oluyor.

VIB Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

VIB satın almak için seçtiğiniz borsaya giderek satın alma kısmına geliniz. Genellikle borsalarda “limit” ve “piyasa” gibi seçenekler bulunuyor. Limit ile istediğiniz fiyatı girerek bir eşleşme bulunduğunda satın alım işlemini gerçekleştirilir. Piyasa seçeneğiyle o anki satıcılardan en uygun olanından otomatik alım yapmış olursunuz.

Borsaların arama kısmına tokenin sembolünü yazarak tokenleri bulabilirsiniz.

VIB Nereden Alınır?

VIB’i listeleyen popüler borsaları aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz. Bu tabloda işlem hacmi ve likiditeye sahip eşleri listeledik. Tabii ki bu listenin dışındaki bazı borsalarda da VIB işlem görmektedir. Ancak yetersiz likiditesi olan borsalardan uzak durulması tavsiye edilir.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance VIB/ETH VIB/BTC %21,82
OKEx VIB/USDT VIB/BTC %6,15
VCC Exchange VIB/ETH VIB/BTC %8,87

VIB’e Genel Bakış

Viberate hakkında özet bilgileri aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz.

Coin Sembolü VIB
Toplam Arzı 200,000,000
Dolaşımdaki VIB Miktarı 196,825,000.00
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 9 Ocak 2018
En yüksek Fiyatı $0.6
Endüstri Müzik, Medya
Token kullanım alanı Platform ödemeleri
Bulunduğu Ağ Ethereum

VIB Hakkında Ek Bilgiler

Musicoin, Creativechain ve Soundchain gibi platformlar, müzik endüstrisinde telif toplama sürecini dijitalleştirmek için blockchain teknolojisini kullanan diğer müzik endüstrisiyle alakalı kripto para projeleri. Viberate ise canlı müzik sektörüne odaklanmış durumda. Şu an için blockchain ekosisteminde tam olarak rakibi bulunduğunu söyleyemeyiz.

Bununla birlikte geleneksel rezervasyon acenteleri, Viberate için bir rekabet olarak gösterilebilir. Yine de Viberate platformunun daha faydalı bir seçenek olarak öne çıkmasını sağlayan birkaç benzersiz özelliği vardır.

Örneğin VibePulse uygulaması, kullanıcıların etkinlikler ve ayrıntılarıyla ilgili tüm bilgileri gözden geçirmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca sanatçıların her etkinliği duyurmaları için Viberate platformu sosyal medya kanallarına entegre edilmiş durumda.

Viberate, şöhretlerinden bağımsız olarak tüm yetenekler için bir pazar yeri olarak çalışmayı hedefliyor. Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir türden herhangi bir müzisyen, Viberate aracılığıyla çalışabilir ve etkinlikleri için kitle fonlaması alabilir. Özel bir yazılım aracılığıyla toplanan sektör bilgileri ve analizleri, Viberate platformunu müzik yazarları ve servis operatörleri için de önemli kılıyor.

Geleneksel rezervasyon acentelerinin aksine, Viberate sanatçılar ve etkinlik organizatörleri arasında bir satış kanalı sunuyor. Bu nedenle komisyon tuzağı ortadan kalkıyor ve bütün taraflara adil bir biçimde gelirleri ödeniyor.

Yorum Yap