Nedir & Nasıl

WePower (WPR) Nasıl Satın Alınır? WPR Satın Alma Rehberi

WePower Nedir?

WePower oluşturduğu market şirketleri doğrudan yeşil enerji üreticileriyle buluşturuyor. Böylece tüm şirketler tam şeffaflıkla rekabete açık  fiyatlarda yeşil enerji satın alabiliyor. Sonucunda somut bir çevresel etki yaratabiliyor. Geliştiriciler %100 yenilenebilir enerjiye hızlı bir geçiş yapmanın kolay olduğuna inanıyorlar. Projenin tüm şirketler ve iş yerleri için sürdürülebilir enerji kullanımını sağlaması açısından vazgeçilmez bir araç olduğu düşünülüyor.

WPR Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni. Mevcut enerji yatırım ekosisteminin likiditesini standart haline getirme görevi bulunuyor. Ayrıca marketin gelişmesine yardım olarak ağ katılımcıları için indirimli fiyatların önünü açıyor. WPR tokenleri WePower ağı üzerinde bir ödeme yöntemi olarak işlev görüyor.

Bu yazımızda WePower coin nasıl alınır, nereden alınır adım adım bahsedeceğiz. Aynı zamanda WPR hakkında bilgilere göz atacağız.

WPR Nasıl Satın Alınır?

WPR tokenleri henüz geniş çapta yaygınlaşmış değil. Bu yüzden birçok borsada işlem görmüyor. Birçok fiat para birimiyle eşi bulunmadığı gibi TL ile de işlem görmüyor. WPR alabilmek adına ilk önce WPR’nin işlem gördüğü altcoin borsalarından birinde hesabınızın bulunması gerekiyor. Eğer herhangi bir kripto paranız yoksa ve ilk defa alacaksanız öncelikle giriş borsası belirlemelisiniz. Ardından Hem giriş yaptığınız borsada hem de WPR alacağınız borsada bulunan bir kripto para seçip iki borsa arasında aktarım sağlayabilirsiniz. Aktarım sağlarken işlem ücretlerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

WPR Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

WPR’yi listeyen popüler borsaları aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz. Şimdilik WPR’nin işlem gördüğü çok fazla çift bulunmuyor. Genellikle BTC karşısında işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Seçeceğiniz borsaya kayıt olurken genellikle e-posta, kimlik bilgileri, telefon numarası yeterli oluyor. Diğer yandan bazı borsalarda çekim yapabilmek adına kimlik bilgilerinizi doğrulanması istenebilir. Günümüzde birçok borsa müşteri tanıma KYC sistemini kullanmaktadır. Bu uygulamalar hem kullanıcıların hem de borsanın güvenliği açısından önemlidir.

WPR Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Kripto para borsaları bütün kullanıcılara kolay ulaşmak ve kullanım kolaylığı sağlamak adına birbirine oldukça benzer ara yüzleri kullanırlar. WPR için Binance üzerinde limit alım sayfasını aşağıda görebilirsiniz. Almak istediğiniz WPR miktarını ve fiyatını yazdığınızda eğer aynı fiyata satan bulunuyorsa emriniz otomatik olarak gerçekleştirilir ve satın alma işlemini tamamlamış olursunuz.

Limit sekmesinden ya da piyasa sekmesinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

WPR Nereden Alınır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi WPR çok geniş alım seçenekleri bulunmayan bir token. Ancak BTC ile işlem görmesi en azından iyi bir likiditeye sahip olmasına yol açıyor. Hacmi düşük borsalarda alım satım işlemi yaparken çok uzun beklemeler ya da işlemin tamamen gerçekleşmeme ihtimali artıyor. İşlem hacmi olarak en yüksek işlem gördüğü borsalar şöyle:

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance WPR/BTC %91,54
Huobi Global WPR/BTC %4,87
CoinDCX WPR/BTC %1,65

WPR’ye Genel Bakış

WPR tokeninin genel özelliklerini bir arada görmek isterseniz aşağıdaki tablomuza göz atabilirsiniz.

Coin Sembolü WPR
Toplam Arzı 745,248,183
Dolaşımdaki WPR Miktarı 688,788,615
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 3 Mart 2018
En yüksek Fiyatı $0.2
Endüstri Yenilenebilir Enerji
Token kullanım alanı İndirimler ve ağ içi ödemeler
Bulunduğu Ağ Ethereum

WePower Hakkında Ek Bilgiler

Tarihsel bakılırsa, enerji sektörünün kurumsal yatırımcılar dışında herkes için kapalı bir pazar olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, çoğu yatırımcı yenilenebilir enerjiye yatırım yapmanın getirdiği istikrar ve kârlılıktan yararlanamadı. Ancak WePower bunu değiştirmek istiyor. Üstelik enerji üretimi işlemlerine de kullanıcıları dahil etmeyi planlıyor.

WePower’ın yardımıyla kapalı enerji piyasasının sona erebileceği öne sürülüyor. Blockchain teknolojisi ve WePower’ın küresel platformu aracılığıyla dünyanın her yerinden yatırımcılar yenilenebilir enerjiye en uygun fiyatlarla üretilmeden önce yatırım yapabiliyor. Ek olarak daha yüksek bir yatırım getirisi olduğunda satabilir.

Son olarak WePower platform geliştirmesinin kritik bir parçası, Ethereum’un yeteneklerini test etmekti. WePower platformunun merkezinde yer alan blockchain platformu Ethereum. Bu nedenle, 2018 yılında şirket bir Estonya iletim sistemi Elering ortaklığında benzersiz  bir enerji tokeni projesine imza attı. Bu işbirliği, enerji sektöründe dijital devriminin önünü açtı. Önüzmüzdeki yıllarda platformun hangi yönde gelişeceğini tahmin etmek oldukça zor. Enerji ve blockchain alanında da rekabet giderek artıyor. Bu sebeple hangi projenin ön plana çıkacağını zaman belirleyecek.

Yorum Yap