WOW Hong Kong, Asya Pasifik’teki En Kapsamlı Web3 Etkinliği Olacak

Etkinlik Asya-Pasifik’teki en kapsamlı Web3 etkinliği olacak


Etkinlik Asya-Pasifik’teki en kapsamlı Web3 etkinliği olacak.

Dubai ve Lizbon’daki başarılı etkinliklerin ardından WOW Summit Hong Kong, OKX ortaklığında 2023 yılında Asya Pasifik bölgesinde kapsamlı bir Web3 etkinliği düzenleyecek. Konferans, 29-30 Mart tarihlerinde AsiaWorld-Expo’da 5.000’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak. WOW Hong Kong, devlet kurumları Invest Hong Kong ve Hong Kong Turizm Kurulu tarafından destekleniyor. Etkinlik blockchain ekosisteminin tanınmış oyuncuları Uvecon.VC, MaGESpire, GuyWay tarafından organize edilecek ve Market Making Pro tarafından desteklenecek. MaGESpire’ın kurucusu Bowie Lau, Tatler Asia tarafından Hong Kong’daki en etkili Web3 isimlerinden biri olarak gösteriliyor.

MaGESpire’ın kurucusu Bowie Lau konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

Sektörün geleceğini şekillendirmek isteyen liderler, öncüler ve sektör uzmanlarıyla Asya Pasifik’teki en büyük ve en ışıltılı Web3 konferanslarından biri olan gişe rekorları kıran WOW Summit 2023’ün, Hong Kong versiyonunun ortak ev sahibi olmaktan ve Web3 arenasına geri dönmekten heyecan duyuyorum. Dünyanın en büyük Web3 Oyun ve Metaverse oyuncularına ev sahipliği yapan Hong Kong, kripto paralar ve Web3 söz konusu olduğunda her zaman temkinli bir iyimserlikle hareket etmiş ve kripto para piyasasındaki ayı sezonunun etkilerinden büyük ölçüde kaçınmıştır. Ancak giderek daha destekleyici bir hal alan düzenleyici yaklaşım ve Metaverse’in kucaklamasıyla Hong Kong, Web3 alanındaki liderliği yeniden ele geçirmek için iyi bir konumda.

WOW Hong Kong’un Genel Ortağı OKX, Web3’ün geleceğini inşa eden ve yatırımcılar ve profesyonel trader’lar için güvenilir kripto para borsalarından biri. OKX, işlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci borsası. Şeffaflık ve güvenlik taahhüdü doğrultusunda OKX aylık olarak Rezerv Kanıtı yayınlıyor. OKX Finansal Piyasalar Genel Müdürü Lennix Lai konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

OKX, Web3 ve kriptonun dünyamızı nasıl şekillendirdiğinin bir göstergesi ve kutlaması olacak olan WOW Hong Kong’un Genel Ortağı olarak hizmet vermekten memnuniyet duyuyor. Hong Kong’daki Web3 topluluğu her zamanki gibi canlı ancak son yıllarda biraz sessizdi. Hong Kong’daki Web3 sektörünü bir kez daha ön plana çıkaracak olan WOW Hong Kong gibi etkinlikler sayesinde bu durum hızla değişecek ve her kesimden liderler bir araya getirecek.

Hong Kong adeta teknoloji buluşmaları için yaratılmış ve Web3 sektörü Hong Kong’da büyük bir popülarite artışı yaşıyor. Sektörün önde gelen liderleri, geliştiriciler, startup’lar, risk sermayesi fonları, fonlar, şirketler ve kreatörler WOW HK’da bir araya gelerek sektördeki en sıcak konuları tartışacak, network oluşturacak ve yeni iş fırsatlarından yararlanacak. Amazon Web Services (AWS), First Digital, Newman Capital, Animoca Brands, First Digital, Flowdesk, Custonomy, AntAlpha, Brinc, OLN ve birçok önde gelen şirket, etkinliğin ortakları arasında yer alıyor. Önde gelen kripto para yayınları da etkinliğin medya ortakları arasında yer alıyor. Ayrıca BeInCrypto ve China Daily Premium etkinliğin Medya Ortakları arasında yer alırken, Cointelegraph ise Genel Medya Ortağı.

WOW Summit Hong Kong, koronavirüs pandemisinden sonra Hong Kong’da düzenlenecek ilk kapsamlı Web3 etkinliği olacak. Katılımcılar, Web2’den Web3’e geçiş ve internetin geleceği, blockchain’in benimsenmesi, gerçek varlık tokenizasyonu, NFT ve Metaverse kullanım durumları, CBDC, düzenlemeler ve daha birçok konu masaya yatırılacak. Animoca Brands Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Yat Siu, OKX Global Kurumsal Müdürü Lennix Lai, Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget , Token Bay Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Lucy Gazmararian, WHALE ve E1337 Kurucusu WhaleShark, BC Group İcra Direktörü Dave Chapman, Stratford Finance Limited CEO’su Angelina A. Kwan, CryptoBLK CEO’su Duncan Wong gibi isimler konuşma yapacak.

Ayrıca etkinlikte dünyanın dört bir yanındaki yetenekli sanatçıların eserlerine NFT ve Dijital Sanat Sergisi’nde yer verilecek. Buna ek olarak Web3 startup’ları, düzenlenecek bir yarışma sonrasında tanınmış fonların, risk sermayedarlarının ve kurumsal ortakların önünde sunum yapma ve projelerini geliştirmek için yaklaşık 100 bin dolar değerinde hibe alma şansı yakalayacak. WOW Summit CEO’su, UVECON.VC Ortağı Ivan V. Ivanov konuyla ilgili olarak şu açıklamaları kaydetti:

Web2’den Web3’e, merkezi hizmetlerden merkezsiz hizmetlere geçiş, küresel durgunluğa, kripto kışına ve belirsizliğe rağmen şu anda gerçekleşiyor. Teknolojik ilerleme durdurulamaz. Veri gizliliği, son kullanıcı veri sahipliği, bankasızlar için finansal ürünlere erişim, dijital mülkiyet hakları, müşteri sadakati yönetimi için yeni araçlar, DAO ve metaverse gelişimi… Bunlar 21. yüzyılın üçüncü on yılının trendleridir. Web3’e geçişi hızlandırmak için WOW Summit’i Hong Kong’a getirmekten heyecan duyuyorum, burada WOW şeyler olacak!

29-30 Mart tarihleri arasındaki WOW Hong Kong etkinliği zamanlama açısından Art Basel HK ve Hong Kong Sevens arasında yer alıyor. Bu da, 3 devasa etkinlik nedeniyle Hong Kong’un her zamankinden daha canlı olacağı anlamına geliyor. Konferansın yanı sıra çeşitli yan etkinlikler de hafta boyunca katılımcılara daha rahat network oluşturma imkanı sunacak. Yan etkinlikler WOW Summit’in web sitesinde duyurulacak. WOW Summit Hong Kong olağanüstü şeyler vaat ediyor. Dünyanın dört bir yanından üst düzey Web3 şirketlerini, iş ortaklarını, medya organlarını, risk sermayedarlarını, konuşmacıları ve fenomenleri ağırlamayı vaat eden WOW Hong Kong, 2023 yılında mutlaka ziyaret edilmesi gereken Web3 etkinliklerinden biri.