Farklı Bir Blockchain Token’ı İle Flare Ağında NFT Satın Almak

Veriler için geliştirilmiş katman-1 blockchain ağı Flare, şu anda beta süreci gerçekleştirilen birlikte çalışabilirlik özelliğinin ilk testlerini tamamladı


Veriler için geliştirilmiş katman-1 blockchain ağı Flare, şu anda beta süreci gerçekleştirilen birlikte çalışabilirlik özelliğinin ilk testlerini tamamladı. Beta testinde birlikte çalışabilirlik protokolleri State Connector ve Flare Time Series Oracle (FTSO) kullanıldı. DOGE ve XRP kullanılarak Flare’in kanarya ağı Songbird üzerinde NFT satın alma işlemi başarıyla gerçekleştirildi.

Flare’in State Connector protokolleri, hem diğer blockchain ağlarından hem de internetten gelen bilgilerin Flare ağında EVM tabanlı akıllı sözleşmelerle güvenli, güvenilir ve ölçeklenebilir bir şekilde kullanılmasını olanak sağlıyor. Böylelikle bir işlemin Flare dışındaki bir ağda onaylandığı doğrulanabiliyor.

Flare Time Series Oracle ise verileri blockchain’e aktarmak için merkezi sağlayıcıya güvenmeden Flare üzerindeki dApp’lere son derece merkezsiz fiyat ve veri beslemeleri sunuyor. Beta testlerinde Flare Time Series Oracle farklı bir blockchain’deki NFT’inin o ağdaki token’ı cinsinden güncel fiyat verileri sağladı.

Flare EVM tabanlı bir blockchain olduğundan, Ethereum ve diğer EVM destekli ağlarda gerçekleştirilebilen tüm işlemler Flare Network’te de gerçekleştirilebilir.

Demoda basılan NFT’ler Solidity’de yazılmış ve ağa yerleştirilmiş standart ERC-721 sözleşmeleriydi. Yapılan tek değişiklikse FTSO ve State Connector ile entegre olacak yöntemlerin eklenmesi oldu.

Flare CEO’su ve Kurucu Ortağı Hugo Philion konuyla ilgili olarak şu açıklamaları kaydetti:

Bu demo, Flare’in sektör için yeni işlevselliklere ve potansiyel kullanım durumlarına güç sağlamak için daha fazla türde zincir üstü güvenli, merkezisiz veri sağlama yeteneğini vurgulamaktadır. NFT demosu, Flare’in web3’e sağlayacağı faydaların bir örneğidir. Mühendislerin Flare’in yerel birlikte çalışabilirlik protokollerinin yeteneklerinden yararlanarak başka hangi uygulamaları geliştirebileceklerini görmekten heyecan duyuyoruz.

Demo Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=g0qxxm2EZjw

Flare Hakkında

Flare, geliştiricilere diğer ağlardaki ve internetteki yüksek bütünlüklü verilerle merkezsiz bir şekilde erişim kurmasına olanak sağlayan EVM tabanlı bir katman-1 blockchain’dir. Bu, uygulamaların tek bir dağıtım aracılığıyla birden fazla ağda hizmet etmesine izin verirken, yeni kullanım durumlarını ve para kazanma modellerini mümkün kılar.

Flare State Connector protokolleri, hem diğer blockchain ağlarından hem de internetten gelen bilgilerin Flare üzerindeki akıllı sözleşmelerle güvenli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Flare Time Series Oracle, merkezi sağlayıcılara güvenmeden Flare üzerindeki dApp’lere yüksek düzeyde merkezsiz fiyat ve veri beslemeleri sunuyor

Her zamankinden daha fazla veriyle Flare ağında geliştirin! Birden fazla ekosisteme hizmet etmek için Flare ile geliştirin!

Website   |   Twitter   |   Telegram   |   Discord