Nedir & Nasıl

Wrapped NXM (WNXM) Nasıl Alınır? WNXM Satın Alma Rehberi

Nexus Mutual Nedir?

Wrapped NXM’den bahsetmeden önce Nexus Mutual’dan kısaca bahsedelim.

Nexus Mutual, Ethereum ekosisteminin üzerine inşa edildi geniş bir destekçi topluluğu tarafından destekleniyor. Platformda çeşitli sigorta tabanlı teklifler sunuluyor. Platformun ilk ürünlerinden biri, temelde bir dizi popüler merkezi olmayan finans (DeFi) platformunu kullanırken ortaya çıkabilecek belirli akıllı sözleşme güvenlik açıklarına karşı kullanıcıların zararlarını kapsayan bir sigorta poliçesi “Akıllı Sözleşme Teminatı”dır.

Nexus Mutual’de NXM tokenleri kullanıcılara sunuluyor. Bu tokenler üyelik yönetimi, oylama ve yönetişim gibi çeşitli farklı dahili süreçler adına kullanılabiliyor. Ayrıca Nexus Mutual merkezi olmayan otonom bir organizasyon (DAO) olarak faaliyet gösterdiğinden, platformda herhangi bir değişikliği uygulamak için kullanıcıların NXM tokenlerine sahip olmaları gerektiğini belirtelim.

WNXM tokenleri ise akıllı sözleşme kapsamı için blockchain tabanlı br çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Nexus Mutual Karşılıklı Üyelik haklarının tokenlerle temsil edildiği bir sisteme sahip. WNXM ise serbestçe aktarılabilen satılmış WNXM tokenlerini temsil eder ve yalnızca Nexus Mutual’ın KYC’li (müşteri tanıma prosedürünü geçmiş olanlar) üyeleri NXM’yi WNXM haline getirebilir veya açarak yeniden NXM yapabilir.

Bu yazımızda Wrapped NXM coin nasıl alınır genel hatlarıyla inceleyeceğiz.

WNXM Nasıl Satın Alınır?

Fiat para birimlerine karşın işlem görmediği için WNXM çoğu yerel borsada bulunmuyor. Bu yüzden önce giriş borsanızı belirleyip ardından kripto paralarınızı alım yapacağınız borsaya aktarmanızda fayda var. Bunun haricinde NXM tokenleri Nexus Mutual’in kendi platformundan da satılıyor ancak satın alım yapabilmek adına bir takım prosedürleri geçmek gerekiyor.

WNXM Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Eğer WNXM’i listeleyen borsalardan birinden satın almaya karar verdiyseniz bu borsalarda üyeliğinizin olması gerekiyor. Günümüzde üyelik oluşturmak oldukça kolay. Çoğu borsada e-posta, telefon ve kimlik bilgileri yeterli oluyor.

Yerel borsalarda token mevcut değilse, merkezi olmayan bir borsa (DEX) kullanabilirsiniz.. Merkezi olmayan borsalar, blockchain üzerinde çalışır ve kullanıcıların bir aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan birbirleriyle ticaret yapmalarına olanak tanıyor. Bu borsalar için kimlik gerekmemektedir.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Aşağıda satın alma ekranından bir örneği görebilirsiniz. Binance popüler bir borsa olduğu için oranın görselini tercih ettim. Fakat birçok kripto para borsasından satın alım yaparken bu görsele çok benzer bir panelle karşılaşırsınız. Alacağınız kripto parayı, bu durumda WNXM, aratarak bulduktan sonra fiyat ve miktarı girerek alım yapabilirsiniz.

“WNXM Al” seçeneğini kullanarak alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Nereden Alınır?

WNXM popüler olarak kullanılan borsalarda yer alıyor. Hacmi yüksek ve likiditesi yeterli bazı seçenekleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance WNXM/BTC  WNXM/BNB

WNXM/USDT

%4,23
Huobi Glovbal WNXM/USDT %0,99
OKEx WNXM/USDT %7,38
MEXC WNXM/USDT %0,85

WNXM Genel Bakış

WNXM hakkında genel bilgiler şöyle sıralanıyor:

Coin Sembolü WNXM
Toplam Arzı 1,676,964
Dolaşımdaki WNXM Miktarı 1,676,964
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 12 Mayıs 2021
En yüksek Fiyatı $129,3
Endüstri Teminat, Wrapped tokenler
Token kullanım alanı NXM’in yerine kullanılabiliyor
Bulunduğu Ağ Ethereum

Nexus Mutual’ı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kripto para birimlerine yatırım yapmak çeşitli riskleri beraberinde getirir ve kripto paralar oldukça spekülatif varlıklardır. Kripto para yatırımı yaparken kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

WNXM ve NXM tokenleri alırken şunları göz önünde bulundurulabilir:

Benzersiz iş modeli: Nexus Mutual, şu anda “isteğe bağlı karşılıklı” olarak adlandırılan benzersiz bir iş modelini kullanmaktadır. Bu sistemde kullanıcılar kendi takdirine bağlı olarak teminat ödemeyi seçebilir ve ödül havuzundan pay alabiliyor.  Ek olarak platform, geçen yıl DeFi kredi kuruluşu bZx’in yerel akıllı sözleşme kodunun bir grup bilgisayar korsanı tarafından istismar edilmesinden sonra ilk ödemesini yaptı.

İngiltere merkezli kuruluş: Platform, Birleşik Krallık’ta genellikle kar amacı gütmeyen kuruluşlara verilen “garantiyle sınırlı bir işletme” olarak kayıtlıdır. Ayrıca, Nexus Mutual’ın ticari operasyonları büyük ölçüde merkezi olmadığı için platformun tamamı üyelerine aittir.

Düşük giriş maliyeti: Bütün gelir seviyesindeki kullanıcılar çok çeşitli sigorta tekliflerine erişmek için platformu kullanabilir. Nexus’tan yararlanmak için kullanıcıların, protokolün yerel yönetişim süreçlerine katılmak adına daha sonra yararlanabilecekleri NXM tokenlerini satın almaları gerekir.

Satın alma ve operasyonel sınırlamalar: Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, NXM tokenleri normal kripto para borsaları aracılığıyla satın alınamaz ve yalnızca resmi Nexus Mutual platformu üzerinden satın alınabilir. Tokenler yalnızca ekosistemin üyeleri arasında takas edilebilir, ancak aynı zamanda ekosistemin dışında sarılmış tokenler (WNXM) şeklinde takas edilebilir ve satılabilir.

Geniş kapsama alanı: Kullanıcılara akıllı sözleşme hack’lerine ve soğuk cüzdan tavizlerine karşı koruma sağlamanın yanı sıra, platform aynı zamanda deprem ve hırsızlığa karşı sigorta gibi geleneksel teklifler de sunuyor. Böylece birçok alanda sigorta sunuyor.

Yorum Yap