Nedir & Nasıl

VIDT Datalink (VIDT) Nasıl Alınır? VIDT Satın Alma Rehberi

VIDT Datalink Nedir?

VIDT Datalink kurucuları Cecil van Helden, Pim Voets ve Marnix van den Berg 2003 yılından beri birlikte çalışıyor. Platform 2018 yılında başlangıcı yaptı. VIDT’yi geliştiricileri çevrimdışı belgeler için güvenilir doğrulama ve güvenlik sağlayan bir ortam sunmak amacıyla yarattı. JWC Superyachths, AmSpec ve Airbus Defence & Space gibi müşterilerin yanı sıra DigiByte ve IBM gibi markaların desteği VIDT’ye büyük ilginin giderek artmasına sebep oldu.

VIDT’nin kullanıcılarına sağladığı iki temel avantaj veri bağlama ve blockchain tabanlı doğrulamadır. Veri bağlama, belirli doğrulama koşullarının ardından dosya bilgilerinin platformda depolanması anlamına gelir. VIDT Datalink’in token V-ID Token veya basitçe VIDT Token adı verilir. Kullanıcıların platform içindeki işlemler için ödeme yapması gerekiyor ve bu token kullanılıyor. Aralık 2020’de VIDT Datalink ile Hollanda merkezli başka bir blockchain projesi olan LTO Network arasında bir birleşme duyuruldu. Bu proje birleşimi, her iki projeye de güçlü yönlerinden yararlanma ve en iyi özellikleri geliştirme fırsatını ortaya çıkardı.

Bu yazımızda VIDT Datalink coin nasıl alınır adım adım anlatacağız.

VIDT Token Nasıl Satın Alınır?

VIDT token fiat para birimleri karşılığında alınamadığı için farklı kripto paralar üzerinden satın alınabiliyor. Yerel borsalarda pek bulunmayan token diğer global borsaların çoğunda işlem görüyor. Eğer yerel olarak kullandığınız borsa da VIDT tokeni bulunmuyorsa altcoin alabileceğini bir başka borsaya geçiş yapmanız gerekiyor. Bu geçişi her iki borsada da listelenen herhangi bir kripto parayla yapabilirisiniz. Ancak bazı kripto paraları gönderirken işlem ücretlerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

VIDT Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Eğer VIDT’in listelendiği bir borsada üyeliğiniz yoksa üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik oluşturmak  için e-posta, kimlik bilgileri ve bazı borsalarda telefon numarası yeterli oluyor. Üye olduktan sonra borsalardan çekim yapabilmeniz için kimliğinizi doğrulamanız gerekebilir.

VIDT Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

VIDT’i alacağınız borsadaki hesabınızı fonladıysanız satın almaya hazırsınız demektir. Aşağıda Binance için örnek bulunuyor. Birçok borsanın ara yüzü birbirine benzerdir. “VIDT Satın Al” sekmesinden emir ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz fiyatta satıcı çıktığında borsanın emir defteri işlemi otomatik olarak tamamlayacaktır.

VIDT Nereden Alınır?

VIDT token’in listelendiği borsaları ve eşlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Burada listelenen dışında da birçok borsada bulunduğunu belirtelim. Bu tabloda sadece yüksek işlem hacmine sahip olanları listeledik. Ancak yerel borsalarda yer almayan bir token olduğunu ekleyelim.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance VIDT/BUSD VIDT/BTC %74,14
KuCoin VIDT/BTC  VIDT/USDT %10,10
Hoo VIDT/USDT %5,55
BKEX VIDT/BUSD %5,03
Hotbit VIDT/USDT %3,05

VIDT Tokene Genel Bakış

VIDT tokeni arzı ekonomik modeli nedeniyle sürekli kontrol altında tutuluyor. Zaman içerisinde VIDT tokenleri sürekli yakılıyor ve dolaşımdaki miktar azalmaya devam ediyor. Bu yüzden aşağıda belirtilen sayılar değişebilir. Arzın azaltılmasıyla VIDT tokenlerinin uzun vadede değerinin korunması amaçlanıyor.

Coin Sembolü VIDT
Toplam Arzı 58,501,137
Dolaşımdaki Miktarı 49,428,303
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 30 Mart 2021
En yüksek Fiyatı $1.54
Endüstri Blockchain doğrulaması ve NFT
Token kullanım alanı Platform içi ödemeler
Bulunduğu Ağ Binance Smart Chain

VIDT Datalink Hakkında Genel Bilgiler

İş modellerine genel bir bakış olarak Vidt Datalink, kuruluşların dijital verilerini dolandırıcılık ve manipülasyona karşı koruma görevini üstleniyor. VIDT Datalink’in benzersiz olmasını sağlayan özelliği ana blockchain bileşeni V-ID’nin iş akışlarını etkilemeden mevcut herhangi bir başka sistemle uyumlu çalışabilmesidir. Bu nedenle kuruluşların şirketin blockchain destekli belge onaylama ve koruma hizmetini benimsemesi uzun sürmeyecek ya da kuruluşların büyük zahmetlere girmesine gerek kalmayacak.

VIDT Datalink halihazırda çok sayıda entegratör tarafından kullanılıyor. VIDT Datalink teknolojisi, minimum masraf ve çabayla değer katan ve koruyan basit ve güçlü bir formüle dayanmaktadır. Her buluttan her zincire yaklaşımını kullanan VIDT Datalink, sertifikalar, NFT’ler, sensör verileri gibi değerli dijital varlıkları güvence altına almak için VIDT kullanan çok sayıda entegratöre ve yayıncıya sahiptir. AmSpec, IBM ve NFT Claim gibi kuruluşlar, sertifikalar, faturalar, diplomalar ve sensör verileri gibi dijital belgeleri onaylamak ve güvenceye almak için VIDT Veri Bağlantısını kullanır.

VIDT Datalink’in çalışma tablosu

Geçen yıl içerisinde VIDT tokenlerinin değeri neredeyse %845 arttı. Bununla birlikte, 70 sentin üzerinde fiyatıyla  uzun vadeli düşünüldüğünde hala çekici duruyor. Yine de büyük değişimler yaşayan bu tarz kripto paraları alıp satarken riskleri göz önünde bulundurmanın faydası var.

Yorum Yap