XDG Coin Nedir?

XDG coin, Decentral Games adı verilen bir metaverse platformunda kullanılan kripto paradır


XDG coin, Decentral Games adı verilen bir metaverse platformunda kullanılan kripto paradır. Decentral Games platformu oyna kazan mantığını benimsemiş bir metaverse ekosistemi olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar XDG coin’leri bu platformu yönetmek için ellerinde bulunduruyor. Anlaşıldığı üzere Decentral Games platformu kendi kendisini yöneten ve kendi topluluğu tarafından kaderi tayin edilen bir ekosistemdir. Bu tür niteliklere sahip bir platformun kripto paraların temel felsefesine uyum gösteren bir yapıyı temsil ettiğini söyleyebiliriz. XDG coin sahipleri ellerindeki bu kripto paralara aracılığıyla ekosistemin yönetimine doğrudan ve aktif bir şekilde dahil olabiliyor. Decentral Games platformunda bir başka kripto para daha bulunuyor. ICE olarak nitelendirilen bu kripto para ise ekosistemdeki yönetim haricindeki diğer bütün işlemlerde kullanılıyor. ICE token nedir başlıklı hazırladığımız içeriği ziyaret ederek konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Decentral Games platformu merkezsiz bir metaverse ekosistemidir. Kullanıcılar burada yer alan oyunları oynayarak bu durumdan kar elde edebilir. Bilindiği üzere kripto para piyasasında bu tür hizmetler sunan çok sayıda proje yer alıyor. Peki Decentral Games rakiplerinin önüne geçebilecek nitelikte hizmetleri kullanıcılarına sunabiliyor mu? Fark yaratarak kullanıcılar tarafından tercih edilmek adına böylesi hizmetlerin sağlanması gerekiyor.

Okuduğunuz bu içerik boyunca Decentral Games platformundan ve bu platformun kripto para ekosistemine sağladıklarından bahsediyor olacağız. Üstelik burada kullanılan kripto para XDG coin hakkında birtakım ilgi çekici verileri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. Decentral Games platformu kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan ve oyna kazan mantığını benimsemiş bir ekosistemdir. ICE token’lerle faaliyetlerine devam eden bu platformu yönetmek için XDG coin’ler kullanılıyor. Tamamen merkezsiz olan bu ekosistem bir DAO olmak özelliği taşıyor. Merkezsiz otonom organizasyon (DAO) olabilmek adına kullanıcıların ekosistem adına verilecek kararları kendilerinin alması gerekiyor. Bunun için de XDG coin kullanıma sokuldu.

XDG Coin Ne Zaman Çıktı?

XDG coin’ler tarafından idare edilen Decentral Games platform ilk çalışmalarına 2021 yılında başladı. Okumaya devam ettiğiniz bu içerik ise 2022 yılının ilk ayında kaleme alındı. Yani Decentral Games ekosisteminin henüz çiçeği burnunda sayılabilecek bir oluşum olduğu düşünülebilir. Platform faaliyetlerine başlayalı henüz 6 ay henüz dolmuş diyebiliriz. Yani XDG coin’lerin ve ICE token’lerin aldığı mesafeni dikkat çekici olduğu söylenebilir. Proje kapsamında çok sayıda başarılı ortaklık gerçekleşmiş. Bu durum ekosisteme yenilikler kazandıracak bir sonuç ortaya çıkarmış. Neticesinde Decentral Games platformu bugünlere gelmeyi başarmış. Kripto para piyasasındaki bir projenin başarı elde etmesi zannedildiğinden daha zor bir şekilde gerçekleşebiliyor. Bazen tüm şartlar olgunlaşsa dahi projelerin başarı basamaklarını bir türlü çıkamadığını görüyoruz. Projelere yatırım yapmak isteyen kullanıcıların bu gibi durumları göz önünde bulundurması gerekiyor.

XDG Coin Fiyatı Nedir?

XDG coin fiyatı hakkındaki en yeni bilgilere aşağıda yer alan başlıklardan ulaşabilirsiniz. Decentral Games ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en güzel şekilde tanıtılması adına bazı çalışmalar gerçekleştirdi. Bu doğrultuda ekip önce bilgilendirici bir web sayfası tasarladı. Daha sonra platforma yönelik merak edilen bütün soruları yanıtlayabilecek bir tanıtıcı evraka da bu sayfada yer verdi. Bahsi geçen türden evraklara whitepaper adı veriliyor. Whitepaper dosyalarında projeler hakkında sektörel ve teknik veriler yer alıyor. Böylece o projeye yatırım yapacak kullanıcılar ve projeyle teknik anlamda ilgilenen geliştiriciler istedikleri bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip projeler kripto para meraklıları tarafından güvenilir olarak değerlendiriliyor. XDG coin’in de iyi yazılmış bir whitepaper dosyasının bulunduğunu söyleyebiliriz.

XDG coin projesinin whitepaper dosyasında yer alan verilere göre bu kripto paralardan piyasaya en fazla ne kadar arz edileceğinin bilgisine ulaşıyoruz. Buna göre piyasadaki XDG coin miktarı toplamda 127 milyon 227 bin 219 adet olacak. Dolaşımda bulunan XDG coin’lerin sayısı ise şimdilik 5,5 milyon dolaylarında seyrediyor. Bu miktar toplam arzın yalnızca oldukça küçük bir kısmına karşılık geliyor.

XDG Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 XDG coin 1,10 TL’den işlem görüyor. XDG coin fiyatı son 24 saat içerisinde -2.18% değişim gösterdi. XDG coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 2,892 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 22,033,653 dolar seviyesinde.

XDG Coin Kaç Dolar?                              

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 XDG coin $ 0.069268 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle XDG coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,70 dolarla kaydetti. Bununla birlikte XDG coin yılın en düşük seviyesini ise 0,098 dolarla belirledi.

XDG Coin Nasıl Çalışmaktadır?

XDG coin esasında bir tür ERC-20 token’idir. Yani bu kripto para Ethereum (ETH) ağında uygulanan token standardını takip ediyor. Decentral Games ekosisteminin yönetici parası olarak işlev gösteren XDG coin kullanıcılara bu şekilde hizmet veriyor. Decentral Games platformunda kullanıcılara yıllık gelir oranları, NFT’ler, yield farming faaliyetleri gibi hizmetler sağlanıyor. Platformda oynanan oyunlarda kaybedilen DG coin’lerin bir kısmının geri ödenmesi gibi teşviklerin bulunduğunu da ifade edelim.

XDG Coin Nasıl Satın Alınır?

XDG coin satın almak için bazı kripto para borsaları tercih edilebilir. Bir platformun yönetim token’i olan XDG öncelikle Decentral Games ekosisteminden alınablir. Bunun yanı sıra QuickSwap ve Uniswap borsaları bu kripto parayı platformunda destekliyor.