DragonChain (DRGN) Nedir?

DragonChain (DRGN) kullanıcılarına farklı amaçlar doğrultusunda kaliteli blockchain hizmetleri sağlayan bir platformdur


DragonChain (DRGN) kullanıcılarına farklı amaçlar doğrultusunda kaliteli blockchain hizmetleri sağlayan bir platformdur. Finansal teknolojilerden üretici bazlı girişimlere kadar çeşitlilik gösteren hizmetlerle bu platform kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt vermek istiyor. Blockchain teknolojisinin çok farklı kullanım alanlarına sahip olduğuna yıllar içerisinde şahit olduk. Öyle ki bu teknolojiden faydalanılarak oluşturulan sektörün değeri milyarlarca doları geride bıraktı. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her alanda artık bu teknolojiden bir parça yer aldığını görebiliyorsunuz. Blockchain teknolojisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz web sayfamızda bulunan ilgili içeriği ziyaret edebilirsiniz. DragonChain projesi de kullanıcıların bu benzersiz teknolojiden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamayı hedefleyen projeler arasında yer alıyor. Blockchain tarafından sunulan olanakları elde etmek kimi zaman zannedildiğinden daha karmaşık bir hal alabiliyor. DRGN coin’ler sayesinde işlevselliğini sürdüren bu platform kullanıcılarını bekliyor.

Okuduğunuz bu içerik boyunca DragonChain ekosisteminden ve bu ekosistemin kripto para piyasasına kazandırdıklarından bahsediyor olacağız. Üstelik burada kullanılan kripto para DRGN coin’ler hakkında da bazı ilgi çekici verileri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. Blok zinciri teknolojisini temel çalışma alanı olarak seçmiş DragonChain projesi, kripto para ekosistemine de önemi yadsınamayacak faydalar sağlıyor. İçeriğin devamında bu platformun özelliklerinden ve nasıl işlev gösterdiğinden bahsediyor olacağız.

DragonChain (DRGN) Ne Zaman Çıktı?

İlk olarak 2014 yılında Walt Disney Company’de oluşturulan Dragonchain, kurumsal ölçekte iş sorunlarını çözmeye odaklanan hibrit bir blok zinciri platformudur. Blockchain sektörünün yakın gelecekte büyük bir büyüme göstermesi bekleniyor. Önde gelen bir araştırma ve danışmanlık şirketi olan Gartner, Blockchain endüstrisinin 2030 yılına kadar 3,1 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Aslına bakılırsa bu içeriğin hazırlandığı anda Blockchain sektörünün ulaştığı piyasa değeri milyar dolarlarla ifade ediliyor. Yani bu sektörün çoktan dev bir hal aldığını söyleyebiliriz. DragonChain’in web sayfasında yer alan verilere göre Blockchain piyasası son 6 ayda müşteri katılımında %2400’ün üzerinde bir artış yaşadı. Bu oldukça hızlı bir büyüme oranına işaret ediyor.

DragonChain ekibi hakkında arzu edilen bilgilere mevcut internet kaynaklarından erişemedik. Ancak projenin geliştiricileri platformuna çekmek adına detaylı bir web sayfası hazırladığını görüyoruz. Yine de proje ekibi hakkında hiçbir ifadenin yer almayışı piyasadaki bazı kullanıcıları rahatsız edebilecek türden. Ancak DragonChain ekibinin kurumsal düzeyde müşterilere hizmet vermeyi hedeflediğini düşünürsek bireysel kullanıcıların göz ardı edilebileceğini öngörebiliriz. Projenin kurucusu ile ilgili bilgiler web sayfasında mevcut. Joe Roets, Dragonchain’in mimarı, kurucusu ve CEO’sudur. Bu isim güvenlik ve ölçeklenebilirliğe odaklanan yazılım mimarisinde 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Joe, birden fazla teknoloji girişimi yarattı ve yönetti. Blockchain teknolojisinde vizyoner ve düşünce lideri birisi olarak biliniyor. The Walt Disney Company, Lockheed Martin, Overstock, Coinbase ve Compuware gibi çeşitli şirketlerde projelere öncülük etti veya projelere katkıda bulundu.

DragonChain (DRGN) Fiyatı Nedir?

DragonChain (DRGN) fiyatı ile ilgili en güncel verilere aşağıda yer alan başlıklardan ulaşabilirsiniz. DragonChain ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en verimli şekilde tanıtılması adına bazı çalışmalar gerçekleştirdi. Bu doğrultuda ekip önce bilgilendirici bir web sayfası tasarladı. Daha sonra platforma yönelik merak edilen tüm soruların yanıtlanabileceği bir tanıtıcı evraka da bu sayfada yer verdi. Bahsi geçen türden evraklara whitepaper deniliyor. Whitepaper dosyalarında projeler hakkında hem sektörel hem de teknik veriler yer alıyor. Böylece o projeye yatırım yapacak kullanıcılar ve projeyle teknik anlamda ilgilenen geliştiriciler istedikleri bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip projeler kripto para meraklıları tarafından güvenilir olarak yorumlanabiliyor. DRGN coin’in de iyi yazılmış bir whitepaper dosyasına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

DRGN coin projesinin whitepaper dosyasında yer alan veriler aracılığıyla  bu kripto paralardan piyasaya en fazla ne kadar arz edileceğinin bilgisine ulaşıyoruz. Buna göre piyasadaki DRGN coin miktarı toplamda 433 milyon 494 bin 437 adeti geçmeyecek. Dolaşımda bulunan DRGN coin’lerin sayısı ise şimdilik 370 milyon dolaylarında seyrediyor. Bu miktar toplam arzın yalnızca %86’sına karşılık geliyor.

DragonChain (DRGN) Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DragonChain 0,321925 TL’den işlem görüyor. DragonChain coin fiyatı son 24 saat içerisinde -3.01% değişim gösterdi. DragonChain coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 26,606 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 7,435,731 dolar seviyesinde.

DragonChain (DRGN) Kaç Dolar?      

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DragonChain coin $ 0.020242 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle DragonChain coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 5,1 dolarla kaydetti. Bununla birlikte DragonChain coin son bir yılın en düşük seviyesini ise 0,046 dolarla belirledi.

DragonChain (DRGN) Nasıl Çalışmaktadır?

DragonChain (DRGN) projesi daha çok kurumsal düzeydeki kullanıcılar blok zinciri çözümleri sunuyor. Yönetim sistemi, merkezsiz hizmetler, dolandırıcılıklara karşı geliştirilen sistemler ya da fintech ile ilgili durumlar DragonChain tarafından sunulanlar arasında. DragonChain ekosisteminde kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verebilecek her türden blok zinciri hizmetleri yer alıyor diyebiliriz. Ekosistemde çok sayıda patentlendirilmiş özgün hizmetler de yer alıyor.

DragonChain (DRGN) Nasıl Satın Alınır?

DragonChain (DRGN) satın almak isteyen kullanıcılar çeşitli kripto para borsalarından istifade edebilir. Bu borsalar arasında KuCoin, Gate.io, Bittrex, Bancor Network, Beaxy ve Fatbtc gibi isimler yer alıyor.