Kripto Para Nedir & Nasıl

Yeni Başlayanlar İçin BitGo Rehberi: BitGo Kripto Para Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

BitGo-Kripto-Para-Cüzdanı-Nedir-coin-bilgi
İlknur Özer

GİRİŞ

Bitgo, bitcoin alanındaki en güvenilir cüzdan sağlayıcılarından biridir. Bitgo cüzdanı, kendileri ve kullanıcı arasında anahtarları paylaşarak ürün sunumunun temelini oluşturmak için çoklu imza teknolojisini kullanır.

Bu platform aynı zamanda borsaların, pazar yerlerinin ve e-ticaret oyuncularının BitGo ile güvence altına alınan güvenli, çok partili işlemleri kolaylaştırmasını sağlar. BitGo 2013’ten beri faaliyet gösteren çok para birimli bir cüzdandır.

Bu yazıda, size BitGo Cüzdan ve genel yönleri hakkında ayrıntılı bir rehber vereceğiz. Şimdi bu BitGo Cüzdan incelemesine ayrıntılı olarak bakalım.

Genel Bakış

Tam İsim BitGo Cüzdan
Yayınlanma Tarihi 2013
Cüzdan Türü Çoklu para birimi, Çok imzalı cüzdan
Desteklenen platformlar Linux, Chrome, Firefox ve Windows
Desteklenen kripto para birimleri BitCoin (BTC), Dashcoin (DSH), Dogecoin (DOGE), Emercoin (EMC) ve daha fazlası dahil olmak üzere 200’den fazla para birimini destekler
Mobil destek var mı? Hayır

BitGo Kripto Para Cüzdanı Nedir?

BitGo, kullanıcılara mükemmel güvenlik özellikleri, etkileşimli tasarım ve modern bir arayüz sağlayan bir bitcoin cüzdanıdır. Diğer cüzdanlara kıyasla birinci sınıf hizmetler sunan çok imzalı, çok kullanıcılı ve güvenli bir cüzdandır.

BitGo, portföyünü hem bireyler hem de kuruluşlar için sunan bir kripto para cüzdanı ve kasa hizmeti sağlayıcısıdır. Şirket 2013 yılında Mike Belshe ve Ben Davenport tarafından kuruldu. Merkezi Kaliforniya / Palo Alto‘dadır.

Cüzdan, öncelikle işlemler için düzenli olarak bitcoin kullanan işletmelere yardımcı olmak için başlatıldı. Şirketin en büyük yatırımcıları arasında Goldman Sachs, DRW Ventures, Digital Currency Group ve BitGo’dan Redpoint Ventures yer alıyor.

BitGo Cüzdan Özellikleri

 1. Özel blok zincirleri: Bitcoinlerdeki blok zincirleri özeldir ve bu nedenle BitGo, belirli kuruluşlar için özelleştirilmiş özel blok zincirleri de oluşturabilir.
 2. Çoklu imzalı cüzdan çözümü: Bu çözüm, cüzdan aracılığıyla işlem yapmanın en güvenli yollarından biridir. Çoklu imza, birden fazla kullanıcının tek bir hesap kullanmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda işlem yapmak için güvenlik özellikleri sağlar
 3. Tasarım: Tasarım söz konusu olduğunda, BitGo’nun diğer özellikleri tasarımdan oldukça güvenilirdir. BitGo’nun tasarımı ve kullanıcı arayüzü, kullanıcılar için mükemmel veya son derece çekicidir.
 4. Güvenlik: Güvenlik, piyasadaki en güvenli bitcoin cüzdanı olarak kabul edildiği için BitGo’nun en güçlü noktalarından biridir. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu en önemli özellik güvenliktir ve BitGo birçok yönden güvenliği sağlar.          
 5. Anında ve hızlı işlemler: BitGo, işlemler için bu düşük işlem süresi olasılığını ortadan kaldırır. Firmaların onaylanmamış işlemlere izin vererek işlemlerin hızını ve çabukluğunu artıracak şekilde çalışır.

BitGo Ücretleri ve Limitleri

Kullanılan cüzdan hizmetinin türüne bağlı olarak, BitGo değişken ücretler sunar. Bunlar kısaca aşağıdaki gibi listelenebilir:

 1. BitGo Saklama: Bu hizmet, finans kurumları için varlıkları tutmak amacıyla tasarlanmıştır. Web ve bir API aracılığıyla soğuk depolama ve sıcak cüzdan erişimine izin verir. Minimum hesap değeri 1 milyon USD’dir.
 2. İş Cüzdanı: Bu, işlemler için güvenli bir cüzdandır. 100’den fazla tokennla ticareti destekler. Minimum işlem hacmi aylık 1 milyon ABD dolarıdır. Ücretler hacme göre değişir.
 3. BitGo Kullandıkça Öde cüzdanı: Bu, bireyler için sıcak bir cüzdandır. Yalnızca BTC, BCH, BTG, Bitcoin SV, LTC, Zcash, XLM ve Dash ticaretini destekler. Para çekme başına yaklaşık %0,25 BTG ve Bitcoin SV için %1 ücret alınır.

BitGo Güvenli Midir?

BitGo, bazı yüksek dereceli güvenlik özelliklerini kullanır. Cüzdan, en iyi güvenlik sistemlerinden birine sahiptir. BitGo, Luno da dahil olmak üzere birkaç cüzdan için kilit bir koruyucu görevi görür. Ayrıca, daha güvenilir kılan diğer güvenlik seçenekleriyle birlikte 2 yönlü kimlik doğrulamayı da destekler.

Cüzdan, çoklu imza ve anahtar yönetim özellikleriyle korunmaktadır. Cüzdan, anahtarları kendisi ve müşteri arasında ayırır. Bir saldırganın anahtarları çalmak için hem kullanıcıyı hem de BitGo sistemlerini ihlal etmesi gerekir. Müşteri, müşteri anahtarını oluşturur ve saklar.

BitGo’da Desteklenen Para Birimleri

BitGo cüzdanı 200’den fazla dijital varlığı destekler. Desteklenen başlıca para birimlerinden bazıları şunlardır:

 • Bitcoin (BTC)
 • Eterum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Stellar (XLM)
 • Litecoin (LTC)
 • Dash
 • Zcash
 • Bitcoin Gold (BTG)
 • ERC20 tokenları

BitGo’ya Nasıl Kayıt Olunur?

Adım 1: Resmi web sitesine gidin ve “Kaydol” seçeneğine tıklayın

Adım 2: Hesap türünüzü seçin: İki tür hesap vardır. Bireysel hesap, işlem başına ücret öder. Diğeri kurumsal bir hesaptır.

Adım 3: Kişisel bilgilerinizi sağlayın ve kaydı tamamlayın.

Adım 4: Kayıtlı e-posta adresinize gelen bağlantıya tıklayın.

Adım 5: E-posta doğrulamasından sonra giriş yapın. Google Authenticator veya Yubikey aracılığıyla kullanılabilen iki faktörlü kimlik doğrulayıcıyı (2FA) ayarlayın.

Adım 6: Bir hesap açarken, cüzdanınız için bir kurtarma anahtarı alırsınız. Anahtar, saldırılara karşı etkili bir şekilde korumak için bilgisayarınızda saklanmalıdır.

BitGo Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Parolayı unuttuğunuz durumlarda, oturum açma sayfasına gidin ve ardından “Parolamı Unuttum” seçeneğine tıklayın. Bu, hesabı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini girmenizi isteyecektir. Bunu yaptıktan sonra, şifre sıfırlama talimatlarını içeren otomatik bir e-posta alacaksınız.

BitGo Artıları ve Eksileri Nelerdir?

 Artıları

 • BitGo cüzdanı anında ve güvenli işlemlere izin verir.
 • Gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip çoklu imzalı cüzdan sağlar.
 • En güvenli şifrelemeyi sağlayan şifreleme protokolü P2SH kullanılır.
 • 200’den fazla kripto para birimi desteği vardır.

 Eksileri

 • Perakende müşteriler için cüzdan çözümü yoktur.
 • Kullanılabilir mobil uygulama yoktur.
 • Yüksek işlem ücretleri sunabilir

Son Düşünceler

BitGo, bitcoin ticareti yapmak ve işlem yapmak için en güvenli cüzdanlardan biridir. BitGo’nun güçlü API’si, kurumsal yatırımcılara çoklu imzalı güvenliği, politikaları ve kontrolleri kendi platformlarına doğrudan entegre etme seçeneği sunar.

BitGo ayrıca müşterilere kendi hırsızlık sigortalarını ve Kayıp Anahtar Sigortasını doğrudan Dijital Varlık Hizmetleri aracılığıyla satın alma olanağı sağlayan ilk cüzdan sağlayıcısıdır.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap