Kripto Para Nedir & Nasıl

Yeni Başlayanlar İçin Enjin Rehberi: Enjin Wallet Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Enjin-wallet-nedir-temel-rehber-coin-bilgi
İlknur Özer

GİRİŞ

Enjin Cüzdan, sonsuz sayıda cüzdan oluşturma, içe aktarma, kullanma ve takip etme yeteneğine sahiptir. Yüksek kaliteli ve güvenli bir dijital cüzdandır.

Platform, Ethereum tabanlı token, ZeroEx, Litecoin, Bitcoin ve Enjin Coin sunuyor. Bununla birlikte, ekip, tokenları ICO’lardan almak için ERC-20 protokolünde çalışan paraları desteklemek amacıyla özel olarak tasarladı. Enjin, Jaxx, Coinomi, vb. gibi diğer kripto cüzdanlarıyla aynı olan birden fazla parayı kabul eder.

Enjin Cüzdan Nedir?

Cüzdan, özel anahtarlarınız üzerinde tam kontrol sağlar. 12 kelimelik parola yardımıyla herhangi bir cihazdaki cüzdan fonlarını her zaman geri yükleyebilirsiniz.

Platform bununla birlikte kullanıcıların diller arasında geçiş yapabileceği 31 farklı dili destekler.

Bununla birlikte, dijital cüzdan, cüzdan adresini oluşturmak veya yalnızca kodları tarayarak ödemeleri almak için kolay işlemler için QR kodları sunar. Son “Infinity” güncellemesiyle sınırlarını yepyeni bir seviyeye zorluyorlar.

Maxim Blagov – Enjin’inCEOsu: Yaratıcı yön, proje yönetimi ve UX tasarımında 15 yıllık uzmanlığa sahip direktör. Ayrıca oyun endüstrisindeki büyük etkileşimli uygulamalar için konsept stratejisi geliştirmede uzmanlaşmıştır.

Witek Radomski – Enjin’in CTO‘su: Yazılım tasarımı, güvenliği ve testinde en iyi uygulamalar için teknik mühendis ve şampiyondur.

Enjin Cüzdanının Özellikleri

Cüzdanın mobil belleğe ve donanıma doğrudan erişimini sağlamak için platformdaki tüm kritik işlemlerin yeniden yazıldığını ve ARM talimatlarında derlendiğini biliyor muydunuz?

Bu adım, cüzdanın mobil cihaz üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlamaktır. Ayrıca, temel işlevleri için herhangi bir üst düzey kaynak kullanmaz, yani:

 • Şifre çözme,
 • Şifreleme,
 • İşlemlerin imzalanması,
 • İçe aktarma işlevi,
 • Güvenlikle ilgili tüm işlemler

Enjin cüzdanı çok işlevlidir ve aşağıdaki işlevleri sunar:

 1. EnjinX Tarafından Desteklenen Büyük Hız Artışı (USP)Dünyanın güvenli cüzdanı Enjin, artık en hızlı cüzdandır.
 2. Güvenilir Web Siteleri / Oyunlar için Platform API’sini Kullanma: Herhangi bir platform Enjin API’sini kullanabilir; ancak, istemciyle çalışmak için güvenilir olarak listelenmeleri gerekir. İstemci bu listeyi hazırlar, ardından güvenilen platformların her biri için bildirimler, senkronizasyon ve işlem taleplerinden yararlanabilirsiniz.
 3. Sonsuz Cüzdanlar Oluşturun: Enjin Cüzdan, sonsuz sayıda ENJ, BTC, LTC, ETH ve ERC-20 cüzdanı oluşturmanıza, içe aktarmanıza ve kullanmanıza olanak tanır.
 4. Finansmanı Düzenleyin: Artık kullanıcı, fonları farklı tahsislere bölerek finansmanı düzenleyebilir. Bir ticaret cüzdanı, tasarruf cüzdanı, iş cüzdanı ve sınırsız cüzdan oluşturmanıza olanak tanır.
 5. Donanım Cüzdanlarını Takip Edin: Dijital cüzdan, işlemlerle birlikte donanım cüzdanı bakiyenizi anında görüntüleyebileceğiniz yeni ve kullanışlı bir özellik sunar. Basit ve hızlı parmak izi doğrulamalı oturum açma ile her zaman, her yerde yanınızda kalır.
 6. Sonsuz Cüzdanları Takip Edin: Bu özellik, herhangi bir BTC, ETH ve LTC adresini takip etmenize ve tüm işlemlerini gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak tanır.
 7. İşlem Limitleri ve Eşikleri: Bu kapasite aynı şekilde müşteriyi istenmeyen işlemlerden korumak için tasarlanmıştır. M-cüzdanda belirtilen koşulları karşılamayan bir işlem gerçekleştiğinde, kullanıcı bir bildirim alır.
 8. İçe Aktar ve Süpür: Kullanıcılar artık BTC ve LTC özel anahtarlarını (BIP38 / XPRV / XPUB) içe aktarabilir ve ayrıca MyEtherWallet’ten içe aktarabilir.
 9. Enjin Güvenli Klavye Güncellemesi: Bu güvenilir giriş klavyesi, spor yepyeni bir görünümle çeşitli optimizasyonlar ve kullanılabilirlik güncellemeleri gerçekleştirdi.
 10. Kullanım ve Kullanıcı Arayüzü: Enjin Mobil Cüzdan, havalı, kullanıcı dostu ve şeffaf bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bununla birlikte, tüm kripto para isimleri bu kripto cüzdanında özenle listelenmiştir. Ön tarafta gösterilen her bir madalyonun dengesini görüntüleyebilirsiniz.

Platform, gümrük ücretleri ve limitleri ile ayrıntılı işlemleri gösterir. Cüzdanınıza istediğiniz zaman kripto para ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

Enjin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

 1. Yüklemek: Enjin Cüzdanını yükleyin Uygulamayı indirdikten sonra “CÜZDAN OLUŞTUR” seçeneğine dokunun. Ardından hüküm ve koşulları okuyun ve kabul edin.
 2. Parola: Güçlü bir şifre girin (En az 1 rakamdan oluşan ve minimum 8 karakter uzunluğunda) ardından şifrenizi tekrar onaylayın.
 3. Kurtarma İfadesini Yazın: 12 kelimelik kurtarma ifadesini yazın ve güvenli bir yerde saklayın. Bu anahtar, cüzdanınızı kurtarmanıza yardımcı olur.
 4. Kurtarma İfadesini Doğrulayın: Kurtarma ifadesini yazdıktan sonra rastgele iki kelime girin. Bu adım, kurtarma kelime öbeğini doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olmak içindir.
 5. Token Seçin: Cüzdanınızda olmasını istediğiniz kripto paraları veya tokenları seçin. Ardından cüzdanınızı oluşturun. Kurulum tamamlandı. Bunu istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Listede bir token yoksa, belirtilen adımları izleyerek özel bir token ekleyebilirsiniz.

Son Düşünceler

Genel olarak bu kripto cüzdanının deneyimi tamamen güvenli ve iyidir. Bununla birlikte, deneyimle daha derine inmek zor olabilir. Ekip, doğru güvenlik özelliklerini uygulama konusunda harika bir iş çıkarıyor. Platform, onu kullanırken kendinizi rahat hissetmenizi sağlayan bazı kalite yönleri sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Enjin Cüzdanı Nedir?

Enjin, Ethereum tabanlı tokenler, Bitcoin, Litecoin ve Enjin Coin için bir mobil cüzdandır. Kullanıcıların herhangi bir zamanda diller arasında geçiş yapabileceği 31 farklı dili destekler.

Enjin Cüzdanının USP’si Nedir?

Büyük Hız Artışı,  EnjinX tarafından desteklenmektedir. Büyük bakiye hesapları, yükleme hızlarına sahip işlemler çok iyileştirildi. Dünyanın güvenli cüzdanı artık en hızlı cüzdandır.

Enjin Cüzdan Güvenli Mi?

Enjin, Ethereum tabanlı tokenler, Bitcoin, Litecoin ve Enjin Coin için bir mobil cüzdandır. Akıllı telefonunuzu donanım benzeri güvenli bir cüzdana dönüştürmek için Enjin Güvenli Klavye gibi güvenlik tekniklerini, iki şifreleme kuralı ve diğer önlemleri kullanan birinci sınıf güvenlik mimarisine sahiptir.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap