Yeni Başlayanlar İçin Exodus Wallet Rehberi: Exodus Bitcoin Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ Kripto para biriminizi uzun süre saklamak istiyorsanız, kağıt veya donanım cüzdanları en iyi seçenektir. Exodus cüzdanı gibi cüzdanlar, düzenli olarak küçük miktarlarda kripto para birimi kullanan kişiler için harikadır. Bir kripto para birimini diğeriyle değiştirmek istiyorsanız...

Exodus-wallet-nedir-temel-rehber-coin-bilgi

GİRİŞ

Kripto para biriminizi uzun süre saklamak istiyorsanız, kağıt veya donanım cüzdanları en iyi seçenektir. Exodus cüzdanı gibi cüzdanlar, düzenli olarak küçük miktarlarda kripto para birimi kullanan kişiler için harikadır. Bir kripto para birimini diğeriyle değiştirmek istiyorsanız da bu cüzdan en iyi seçenek olabilir.

Bu yazıda, size Exodus Cüzdanı ve genel yönleri hakkında ayrıntılı bir rehber vereceğiz. Şimdi bu Exodus Cüzdan incelemesine ayrıntılı olarak bakalım.

Genel Bakış

Tam İsim Exodus Wallet
Yayınlanma Tarihi 2015
Cüzdan türü Çoklu para birimi, Mobil Tabanlı, Web Tabanlı cüzdan
Fiyat Ücretsiz
Desteklenen platformlar Linux, Windows, macOS, Android ve iOS
Desteklenen kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Stellar (XLM), Litecoin (LTC) ve daha fazlasını içeren 100’den fazla desteklenen coin
Mobil destek var mı? Evet

Exodus Wallet Nedir?

Exodus cüzdanı nispeten yeni bir yazılım cüzdanıdır. 2015 yılında JP Richardson ve Daniel Castagnoli tarafından ortak kurulmuştur. Exodus, kripto para birimi cüzdanının ücretsiz indirilebilir masaüstü ve akıllı telefon sürümlerini sağlarken, Trezor One ve Trezor Model T ile donanım cüzdanı uyumluluğuna da izin veriyor.

Exodus, kullanıcı dostu, çoklu kripto para cüzdanı olacak şekilde tasarlanmıştır. Exodus Wallet, yerleşik bir değişim sağlayarak ve donanım cüzdanlarıyla uyumluluk sağlayan birkaç yazılım cüzdanından biri olarak kripto topluluğundaki birçok kişi tarafından iyi karşılanmıştır.

Exodus Cüzdan Özellikleri

 1. Kullanıcı Arayüzü: Exodus cüzdan, en kullanıcı dostu cüzdanlardan biridir. Kapsamlı bir kontrol paneli, diyagramlar ve canlı grafikler sunar.
 2. Çoklu Para Desteği: Cüzdan çok sayıda kripto para birimini destekler. Tüm varlıklarınızı tek bir yerde saklamak, ticaret yapmayı ve harcamayı kolaylaştırır.
 3. Yerleşik ticaret ve portföy işlevleri: Para birimlerini değiştirmek ve kazançları veya kayıpları takip etmek Exodus’ta çok kolaydır.
 4. Otomatik ücret ayarlaması: Kripto para biriminde yeni başlayanlar, işlemler için doğru ağ ücretlerini belirleme konusunda emin olmayabilir. Exodus bunu onlar için halleder.
 5. Güvenlik: Kullanıcının cihazında depolanan veya bir işlem yapılırken gönderilen tüm veriler tamamen şifrelenir. Exodus’un kripto para biriminiz hakkında bilgisi veya erişimi yoktur, bu da şeffaflığı garanti eder.
 6. Müşteri Desteği: Kullanıcılara sorunlarını nasıl çözecekleri konusunda tavsiyede bulunmak için 7/24 müşteri desteği hizmeti mevcuttur.

Exodus Cüzdan Ücretleri ve Limitleri

Exodus cüzdanlarını indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Mobil cüzdanları da içerir. Exodus cüzdanı aracılığıyla varlıkları takas ederken, Exodus ticaretten küçük bir komisyon alır. Bununla birlikte, Exodus’ta dijital varlıkları göndermek için bir ağ ücreti vardır.

Exodus Cüzdan Destekli Para Birimleri

Exodus cüzdan, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi tüm önemli olanlar dahil olmak üzere 100’den fazla kripto para birimini ve token destekler. Exodus cüzdan tarafından desteklenen belli başlı kripto para birimlerinden bazıları aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Stellar (XLM)
 • Tether USD (USDT)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • EOS (EOS)
 • Monero (XMR)
 • Bitcoin SV (BSV)
 • Binance Coin (BNB)
 • Chainlink (LINK)
 • Cosmos (ATOM)
 • DAI (DAI)
 • Tezos (XTZ)
 • Tron (TRX)
 • Cardano (ADA)

Exodus Wallet Güvenli Midir?

Exodus geliştirme ekibi, kullanıcılar için maksimum koruma sağlamak amacıyla hataları bulmak ve gidermek için platformu periyodik olarak kontrol eder. Cüzdan ayrıca kullanıcılara, özel anahtarları almak için ana cihazda bir arıza veya hasar olması durumunda kullanılabilecek başlangıç ​​cümleleri sağlar.

Exodus cüzdanı, kullanıcı fonları üzerinde tam kontrol sağladı. İyi şifreler geliştirerek ve kurtarma için tohumu koruyarak hesabınızı güvence altına almak da sizin görevinizdir.

Exodus Cüzdanına Nasıl Kayıt Olunur?

Adım 1: Exodus resmi web sitesini ziyaret edin ve platformunuza göre uygulamayı indirin: Mac, Windows veya Linux.

Adım 2: Cüzdanı başarıyla kurmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Adım 3: Kurulduktan sonra açın ve platformun sol kısmındaki “cüzdan” sekmesine tıklayın. Artık cüzdanı kullanmaya hazırsınız.

Adım 4: Exodus’u ilk indirdiğinizde, sizden cüzdanınız için bir şifre oluşturmayı içeren yedekleme sürecinden geçmenizi isteyecektir.

Adım 5 : Cüzdanınızın rastgele oluşturulmuş 12 kelimelik gizli “kurtarma cümlesini” de alacaksınız . Bu, tüm varlıklarınız için bir ana anahtar işlevi gören gizli bir ifadedir.

Exodus Cüzdan Kullanarak Kripto Varlıkları Nasıl Gönderilir?

Adım 1: Bilgisayarınızdaki Exodus cüzdan yazılımını açın.

Adım 2: Ekranın sol tarafında bulunan Cüzdan” ı tıklayın.

Adım 3: Listeden göndermek istediğiniz tokenı (Örn. Ethereum) seçin ve Gönder” düğmesine tıklayın.

Adım 4: Alıcı adresini ve göndermek istediğiniz kripto para miktarını (örn. ETH) girin.

Adım 5: Ardından “Gönder” düğmesine tıklayın. Adresi manuel olarak girmek yerine barkod simgesine tıklayarak QR kodunu tarayabilirsiniz.

Adım 6: Ardından, tutarı ve adresi içeren bir onay penceresi göreceksiniz. Geçerli olduğundan emin olmak için adresi iki kez kontrol edin ve ‘Gönder’ düğmesini tıklayın.

Exodus Cüzdan Kullanılarak Kripto Varlıkları Nasıl Alınır?

Adım 1: Bilgisayarınızdaki Exodus cüzdan yazılımını açın.

Adım 2: Ekranın sol tarafında bulunan Cüzdan” ı tıklayın.

Adım 3: Almak istediğiniz tokenı seçin (örn. BTC) ve ardından ‘Al’ düğmesine tıklayın.

Adım 4: Şimdi, ekranınız alıcı adresini gösterecektir.

Adım 5: Adresi kopyalayabilir veya QR kodunu gönderene paylaşabilirsiniz.

Adım 6: Gönderen işlemi başlattıktan sonra, parayı cüzdanınıza alacaksınız.

Exodus Cüzdan Artıları ve Eksileri Nelerdir?

 Artıları

 • Arayüz kullanımı kolay
 • Kayıt gerektirmeden ücretsiz indirilebilir
 • Donanım cüzdan desteği
 • Kolay ticaret için Shapeshift değişimiyle entegre
 • Birden çok para birimini destekler
 • 7/24 hizmet veren müşteri hizmetleri

 Eksileri

 • Mobil uygulama daha az kripto para birimini destekler
 • Uygulamada kripto para satın almanın yolu yok
 • Cüzdandaki fiat işlemlerine kripto para birimini desteklemez
 • Çok sayıda kripto para depolamak için ideal değil
 • Sınırlı güvenlik özellikleri

Son Düşünceler

Exodus cüzdanı, yeni başlayan kripto para birimi meraklıları için mükemmeldir. Bunun nedeni, kullanımının çok basit olması ve yalnızca Bitcoin veya Ethereum değil, birden fazla farklı kripto para birimini depolamanıza ve ticaret yapmanıza izin vermesidir. Ayrıca Exodus cüzdan bir yazılımdır, bu nedenle kripto paralarınızı gerçek bir borsada tutmaktan çok daha güvenli bir seçenektir.

Exodus cüzdanına genellikle mevcut piyasadaki daha iyi yazılım cüzdanlarından biri olarak atıfta bulunulur. Kullanıcılara soğuk bir cüzdan kadar güvenlik sağlamasa da, özellikle günlük hayatınızda farklı kripto para birimleriyle uğraşan aktif bir yatırımcı iseniz, kesinlikle dikkate almaya değer.