Yeni Başlayanlar İçin HitBTC Rehberi: HitBTC Borsası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ HitBTC, kripto alanında gelişmiş olduğunu iddia eden nispeten yeni bir borsadır. HitBTC, basit kullanıcı arayüzü ve yüksek hacimli alım satımıyla tanınmaktadır. HitBTC, hem yeni gelenlerin hem de ticaret profesyonellerinin kolaylıkla ticaret yapabileceği bir yerdir

HitBTC-borsası-nedir-temel-rehber-

GİRİŞ

HitBTC, kripto alanında gelişmiş olduğunu iddia eden nispeten yeni bir borsadır. HitBTC, basit kullanıcı arayüzü ve yüksek hacimli alım satımıyla tanınmaktadır. HitBTC, hem yeni gelenlerin hem de ticaret profesyonellerinin kolaylıkla ticaret yapabileceği bir yerdir.

Bununla birlikte, herhangi bir borsa gibi, HitBTC’nin çok sayıda yatırımcı tarafından ifade edilen olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Bu derinlemesine HitBTC incelemesinde döviz ücretlerini, hizmetleri, müşteri desteğini, ticareti ve çok daha fazlasını inceleyeceğiz. Şimdi bu incelemeye başlayalım ve ayrıntılı olarak bakalım.

Genel Bakış

Yasal isim HitBTC Exchange
Merkez Birleşik Krallık
Sahip  Ullus Corporation
Kuruluş Yılı 2013
Borsa Türü Merkezileştirilmiş
Ticaret Ücretleri Maker: % 0.0 / Taker: % 0.1
Para Yatırma Yöntemleri Banka havalesi, Yerel İngiltere banka havaleleri.
Desteklenen Kriptolar Bitcoin (XBT), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve daha fazlasını içeren 400’den fazla kripto para birimi
Fiat Fiat Para Birimi Desteklenmiyor
Müşteri servisi E-posta, Telefon
Ticaret Seçenekleri Spot Ticaret, Marjin Ticareti

HitBTC Nedir?

HitBTC, çok çeşitli kripto para listeleri ve gelişmiş ticaret özellikleri ile ünlü bir kripto para borsasıdır. İngiltere’de 2013 yılında kurulmuştur. Tüm büyük kripto varlıkları dahil olmak üzere 400’den fazla kripto para birimini destekler .

Ekip, yazılım geliştiricilerden, finans uzmanlarından ve deneyimli traderlardan oluşur. Ayrıca HitBTC, dünyanın en büyük 14. kripto para borsasıdır.

HitBTC Hizmetleri Nelerdir?

 1. Ticaret Platformu: HitBTC’nin ana hizmeti ticaret platformudur. Platform, Bitcoin ticareti yapan kullanıcılar için gelişmiş ticaret özelliği, nispeten kolay bir kullanıcı arayüzü ve bir demo modu sunar.
 2. OTC Ticareti: HitBTC, büyük miktarlarda Bitcoin veya diğer kripto para birimleri (100.000$ ‘ın üzerinde) satmak veya satın almak isteyen kişiler için Over The Counter (OTC) ticareti sunar.
 3. Token listeleme: HitBTC, kendi tokenlarını çıkaran şirketlerin onu oldukça kolay bir şekilde listeleyebilecekleri bir yer olarak bilinir.
 4. Marjin ticareti: HitBTC borsası aynı zamanda kripto para marjı ticareti de sunar.
 5. API: HitBTC, çeşitli API’ler sunar.

HitBTC Ücretleri ve Limitleri

Kripto para yatırma ve çekme söz konusu olduğunda, para yatırmak için HitBTC ücreti alınmaz. Bununla birlikte, para çekme işlemleri için sabit ücretler vardır ve bunlar özellikle sitede listelenen yeni kripto para birimlerinin bazıları için yüksektir. HitBTC, BTC’yi geri çektiğinizde 0.00085 BTC tutarında bir para çekme ücreti alır.

HitBTC’de, “Alıcılar” ticaretten %0.1 ücret alır. “Yapıcılar”dan bir ücret alınmaz ve bunun yerine ticaretten %0.01 indirim alır. Aylık ticaret hacminiz arttıkça ücretler düşer. 100 BTC hacminden sonra, yapıcı ücreti  %0.08’e düşer ve 1.500 BTC’den sonra alıcı ücreti aynı kalırken yapıcı ücreti iptal edilir.

HitBTC Destekli Para Birimleri

HitBTC, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), DASH, Ripple (XRP), Litecoin (LTC), VERI (Veritaseum), XMR (Monero) dahil olmak üzere 400’den fazla kripto para birimini destekler. HitBTC diğer kripto borsalarında bulunmayan çok daha fazla altcoine sahiptir.

HitBTC Mobil Uygulaması

Mobil üzerinden alım satım yapmak için, HitBTC mobil uygulaması iOS ve Android cihazlar için kolaylıkla indirilebilir. Uygulama, Google Play Store ve Apple’ın App Store’unda mevcuttur.

HitBTC’ye Nasıl Kayıt Olunur?

Adım 1: Resmi web sitesine gidin.  “Sign-up” seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Kaydolmak için bir e-posta adresi sağlamalı ve güçlü bir parola seçmelisiniz.

Adım 3: Bir sonraki adım, ikamet ettiğiniz ülkeyi, tam adı ve telefon numarasını belirtmektir.

Adım 4: Tüm bu bilgileri verir vermez ve e-posta adresinizi onayladığınızda, HitBTC Gizlilik Politikası mesajını gönderir

Adım 5: HitBTC’nin belirli verileri toplamasına izin verdikten sonra HitBTC’yi kullanmaya başlayabilirsiniz.

HitBTC Şifresi Nasıl Kurtarılır?

HitBTC şifresini kurtarmak istediğiniz durumlarda, HitBTC Giriş sayfasını ziyaret edin ve ardından “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayın. İstenilen kişisel bilgilerinizi ve kullanıcı kimliğinizi girin, ardından şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

HitBTC Artıları ve Eksileri Nelerdir?

 HitBTC Artıları

 • Çok çeşitli kripto para birimleri
 • Yoğun arayüze rağmen kullanımı basit
 • Yüksek likidite nedeniyle düşük ücretler.
 • Gelişmiş REST API ve FIX API çözümleri sunar.
 • Yatırımcılar, platformda 150’den fazla varlıkta işlem yapabilir.

 HitBTC Eksileri

 • ABD Müşterileri borsada kabul edilmez.
 • Bazı müşteriler de gizli ücretlerden şikayet etti
 • Site çökmeleriyle ilgili çok sayıda şikayet var.
 • Düzenlenmemiş bir borsadır
 • Destek genellikle yavaştır ve tepkisizdir

Son Düşünceler

HitBTC, kripto para birimlerinin ilk günlerinden beri kaliteli ticaret hizmetleri sunan köklü bir kripto borsasıdır. Borsa, güvenli bir platformda yüksek hacimli işlemler sağlamak için yıllar içinde gelişmiştir.

HitBTC borsası tüm sektördeki en geniş kripto para piyasası seçeneklerinden birini sunar ve ticaret ücretleri de en düşük seviyededir. Sonuç olarak, HitBTC’nin her zaman şiddetle tavsiye edildiği hizmetlerinden memnun olan birçok destekçisi vardır.

HitBTC’de Son Güncellemeler

 • 15 Nisan 2020’de, HitBTC , COVID-19 Girişiminin Bir Parçası Olarak CureCoin’e Yerleştirdi.
 • 27 Mayıs 2020’de HitBTC, yatırımcılar için küresel bir sosyal ağ olan TradingView ile ortaklık kurdu .
 • HitBTC, 01 Temmuz 2020’de iOS Uygulamasını Açıkladı.
 • 06 Temmuz 2020’de HitBTC, ana platformunda 10’a kadar kaldıraçla Marjin Ticaretini Başlattı.