Yeni Başlayanlar İçin LocalBitcoins Rehberi: LocalBitcoins Borsası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ Kripto para ticareti, modern ve gelişmiş işlevsellik sunarak büyümeye ve benimsenmeye devam ediyor

LocalBitcoins-nedir-temel-rehber-coin-bilgi

GİRİŞ

Kripto para ticareti, modern ve gelişmiş işlevsellik sunarak büyümeye ve benimsenmeye devam ediyor. Yatırımcıların önüne daha fazla takas ve seçenek konulmasıyla, işlem yapılacak borsayı bulmak zorlu bir görev olabilir.

Doğru borsayı seçmenize yardımcı olmak için, işte güvenilir ve istikrarlı bir borsanın özeti: LocalBitcoins.

Bu yazımızda, size LocalBitcoins borsası hakkında eksiksiz bir rehber sunacağız ve özellikleri, ücretleri, artıları ve eksileri ve çok daha fazlası gibi yönlerini inceleyeceğiz. Şimdi LocalBitcoins borsa incelemesinde ayrıntılara bakalım.

Genel Bakış

Yasal isim LocalBitcoins Borsası
Merkez Helsinki, Finlandiya
CEO Sebastian Sonntag
Kuruluş Yılı 2012
Exchange Türü Merkezileştirilmiş
Ticaret Ücretleri Maker: %1.00 / Taker: %0.00
Para Yatırma Yöntemleri Banka Havalesi, Kredi Kartı ve Kripto Para Birimi
Desteklenen Kriptolar Bitcoin (BTC)
Fiat Hayır
Müşteri servisi E-posta adresi
Ticaret Seçenekleri Spot Ticaret

LocalBitcoins Nedir?

LocalBitcoins, 2012 yılında Finlandiya’da kuruldu. Değişim platformu Nikolaus Kangas tarafından oluşturuldu ve dış finansman olmaksızın dünyanın önde gelen Bitcoin pazarlarından biri haline geldi.

LocalBitcoins, dünyanın her yerinden satıcılar/alıcılar için Bitcoin’lerle tanışmak ve takas etmek için bir forum sağlar. Tüm dünyada tüketicilere sahip olan Localbitcoins, aktif kullanıcıların bitcoin satın alıp sattığı 280 ülkeye dağıtılmaktadır.

LocalBitcoins Özellikleri

 1.  Gizlilik: Gerekli olan tek bilgi, bir hesaba kaydolmak için bir e-posta adresidir. Kişisel kimlik doğrulaması gerekli değildir ve işlemler üçüncü bir şahıs tarafından değil doğrudan başka bir kullanıcıyla gerçekleştirilebilir.
 2. Ödeme Yöntemleri: LocalBitcoins kullanıcıları, çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak alıp satmakta özgürdür. Alıcılar için mevcut ödeme yöntemleri, kullanıcıların konumuna bağlı olacaktır.
 3. İşlemler: İşlemler, döviz dışı ödeme ve kullanıcılar arasındaki iletişim dahil olmak üzere bir dizi prosedür aracılığıyla gerçekleştirilir.
 4. Desteklenen Ülkeler: LocalBitcoins, 248’den fazla ülkeden satıcı listeleri ile dünya çapında mevcuttur. Ancak New York, İran ve Almanya’daki kullanıcılar yerel bitcoin hizmetlerinden yararlanamaz.
 5. Güvenlik: LocalBitcoins, Emanet hizmeti, Oturum Açma Koruması, 2FA vb. gibi çeşitli etkili güvenlik önlemlerinin kullanılması yoluyla güvenli ticarete izin verir.
 6. Müşteri Desteği: LocalBitcoins, 7 gün 24 saat hizmet veren duyarlı müşteri desteğine sahiptir. Ayrıca, çoğu sorunun yanıtının bulunabileceği kapsamlı bir SSS sayfasına sahiptir.

LocalBitcoins Ücretleri ve Limitleri

Borsada bitcoin imzalamak, satın almak ve satmak için herhangi bir ücret yoktur. Bir ticaret ortağı bulmak isteyen borsada reklam veren kişiler için %1 ücret alırlar. Reklama cevap veren kişiden herhangi bir ticaret ücreti alınmaz.

LocalBitcoins ağı dışındaki cüzdanlara para çekme işlemi 0.00005 BTC’dir. Kullanıcılar ayrıca bir bitcoin işlemiyle birlikte gelen bir blockchain işlem ücreti ödemek zorunda kalacaktır.

LocalBitcoins’de Desteklenen Para Birimleri ve Ödeme Yöntemleri

LocalBitcoins, yalnızca Bitcoin (BTC) alım satımını destekler. İtibari mevduat bulundurmadığından, borsanın desteklediği resmi fiat para birimleri yoktur.

LocalBitcoins borsası tarafından desteklenen çeşitli ödeme yöntemleri şunları içerir:

 • Paypal
 • Wire transfer
 • SEPA
 • Neteller
 • MoneyGram
 • Skrill
 • Cash deposits
 • Payoneer
 • Payza
 • WeChat

LocalBitcoins Mobil Uygulaması

LocalBitcoins borsası tarafından Google Play’de veya Apple Store’da henüz sağlanan bir mobil uygulama bulunmamaktadır.

LocalBitcoins’e Nasıl Kayıt Olunur?

Adım 1: Resmi web sitesine gidin. Ardından “ücretsiz kaydolun” sekmesine tıklayın.

Adım 2: Ardından kullanıcı adı, e-posta kimliği gibi gerekli bilgileri doldurun ve güçlü bir şifre seçin.

Adım 3: Daha sonra “kayıt” a tıklayın.

Adım 4: Ardından, doğrulamayı tamamlamak için hesap ayarlarınızın Doğrulama” sekmesine gidin.

LocalBitcoins Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Giriş sayfasındaki “Şifrenizi mi unuttunuz?”  seçeneğine tıklayın. Daha sonra kayıtlı E-posta adresinizi girin ve “Kodu Gönder” düğmesine tıklayın. Şimdi alınan e-posta doğrulama kodu için posta kutunuzu kontrol edin. Ardından, yeni bir giriş şifresi belirleyebileceğiniz bağlantıya tıklayın.

LocalBitcoins’de Kripto Para Nasıl Gönderilir?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın, ardından kontrol panelinde “Cüzdan” ı tıklayın.

Adım 2: Ardından “Bitcoin gönder”i tıklayın.

Adım 3: Burada, satın aldığınız BTC varlıklarınızı cüzdanınıza aktarmak için kişisel cüzdanlarınızın bitcoin adresini ekleyebilirsiniz.

LocalBitcoins’de Kripto Para Nasıl Alınır?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın, ardından kontrol panelinde “Cüzdan”ı tıklayın.

Adım 2: Ardından “Bitcoin al”ı tıklayın.

Adım 3: Burada, BTC’yi cüzdanınıza almak için alıcının bitcoin adresini ekleyebilirsiniz.

LocalBitcoins’de Kripto Para Birimleri Nasıl Satın Alınır?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın. Ana sayfaya gidin ve “Hızlı Satın Al”ı tıklayın.

Adım 2: Şimdi arama kutusuna, satın almak istediğiniz tutarı kendi para biriminizde, bulunduğunuz yeri belirterek doldurun ve bir ödeme yöntemi seçin.

Adım 3: İlanlar listesinden, iyi bir itibar puanına ve yüksek miktarda alım satım işlemine sahip bir traderdan birini seçin. Bir reklam hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için ‘Satın Al’ düğmesine tıklayabilirsiniz .

Adım 4: İşlemi başlatmak için mavi kutuya ne kadar satın almak istediğinizi yazın, satıcı için bir mesaj girin ve ticareti başlatmak için “İşlem isteği gönder” düğmesine tıklayın.

Adım 5: Ödemeyi yaptıktan sonra, “Ödedim” düğmesini tıklayın.

Adım 6: Trader ödemenizin alındığını doğruladıktan sonra Bitcoin’iniz emanetten çıkarılır ve anında LocalBitcoins cüzdanınızda kullanılabilir.

LocalBitcoins’de Kripto Para Birimleri Nasıl Satılır?

Adım 1: Hesabınıza giriş yapın. Ana sayfaya gidin ve “Hızlı Satış”a tıklayın.

Adım 2: Şimdi arama kutusuna, kendi para biriminizde, bulunduğunuz yeri belirterek satmak istediğiniz tutar ile formu doldurun ve bir ödeme yöntemi seçin.

Adım 3: İlanlar listesinden, iyi bir itibar puanına ve yüksek miktarda alım satım işlemine sahip bir traderdan birini seçin. Bir reklam hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için ‘Sat’ düğmesine tıklayabilirsiniz .

Adım 4: İşlemi başlatmak için mavi kutuya ne kadar satmak istediğinizi yazın, alıcı için bir mesaj girin ve ticareti başlatmak için ” İşlem isteği gönder” düğmesine tıklayın.

Adım 5: Ödemenin yapıldığını onayladıktan sonra, sayfayı aşağı kaydırabilir ve “Bitcoin Serbest Bırak”ı seçebilirsiniz .

Adım 6: Bu, Bitcoin’leri ticari emanetten alıcıya gönderecek ve ticareti tamamlayacaktır.

LocalBitcoins Artıları ve Eksileri

 Artıları

 • Çok çeşitli ödeme seçenekleri var
 • Dünya çapında mevcuttur
 • Makul platform ücretlerine sahiptir
 • Yüksek Likidite
 • Hızlı işlemler

 Eksileri

 • Yabancılarla uğraşmak dolandırıcılık seçeneğini artırabilir
 • Büyük alıcılar için etkili değil
 • Genellikle daha yüksek döviz kurları

Son Düşünceler

Alıcıları ve satıcıları manuel olarak eşleştiren diğer borsaların aksine, LocalBitcoins, kullanıcıların doğrudan bağlantı kurmasına olanak tanır. LocalBitcoins, talep ettiğiniz ödeme yöntemlerini başka bir yerde bulamadığınızda bitcoin satın almak için uygun bir platformdur.

Ancak, bu web sitesinde oranlar genellikle daha yüksektir ve dolandırılmayı durdurmak için gerekli özeni göstermeniz gerekir.