Yeni Başlayanlar İçin Trust Wallet Rehberi: Trust Wallet Kripto Para Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ Kripto fiyatları hiç olmadığı kadar yükselirken, her gün binlerce yeni kripto yatırımcısı ve kriptolarını saklamak için dijital cüzdan arayan yatırımcı var. Paramızı cüzdanda sakladığımız için kripto cüzdanlar, kripto para birimlerinin saklanabildiği dijital cüzdanlardır

trust-wallet-nedir-temel-rehber-coin-bilgi

GİRİŞ

Kripto fiyatları hiç olmadığı kadar yükselirken, her gün binlerce yeni kripto yatırımcısı ve kriptolarını saklamak için dijital cüzdan arayan yatırımcı var. Paramızı cüzdanda sakladığımız için kripto cüzdanlar, kripto para birimlerinin saklanabildiği dijital cüzdanlardır.

Herhangi bir kripto cüzdanı kullanıcısı ilk etapta güvenliği arar. Öyleyse, burada bu yazıda, yenilerden biri hakkında konuşacağız: Kripto varlıklarınızı saklamak için güvenli ve emniyetli bir seçenek olan Trust Wallet. Bu yeni cüzdanın tüm yönlerini ele alacağız, böylece Trust Wallet hakkında bir fikir edinebilir ve kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Genel Bakış

Tam İsim Trust Wallet
Yayınlanma Tarihi Kasım 2017
Cüzdan Türü Mobil Cüzdan
Fiyat Ücretsiz
Desteklenen Platformlar Android ve iOS
Desteklenen kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litcoin ve diğer birçok kripto para birimi
Mobil Destek Var Mı? Evet

Trust Wallet Nedir?

Trust Wallet, kripto paralarınızı saklamanıza yardımcı olan basit ama etkili bir dijital cüzdandır. Oldukça basit ve kullanıcı dostu olan harika özellikler sunar. Trust Wallet, kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan açık kaynaklı bir dijital cüzdandır.

Bu cüzdan çok çeşitli para birimlerini kabul ettiğinden, yalnızca bir veya iki değil, birden fazla kripto para alabilir ve gönderebilirsiniz. Özel anahtarları saklamak için de bu uygulamanın güvenlik özelliğine dahil olan ve uygulamayı benzerlerinden daha güvenli hale getiren bir seçenek var. Yerleşik borsasını ve diğer merkezi olmayan uygulamaları doğrudan Trust Wallet platformundan kullanabilirsiniz.

Trust Wallet’ın Göze Çarpan Özellikleri

 • Kullanıcı Arayüzü: Kripto para birimlerini beş dakika içinde satın alabileceğiniz, kullanımı kolay bir uygulamadır. Uygulamadan çıkmadan bile kripto para birimlerini takas edebilirsiniz.
 • Birden çok para birimini destekler: Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi birden fazla kripto para yatırımı yapabilirsiniz. Tüm kripto varlıklarınızı tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. Farklı kripto para birimlerini saklamak için farklı cüzdanlar kullanmanız gerekmez.
 • Faiz Kazanma: Evet, Trust Wallet’ınızda bulunan kripto para birimlerinden de faiz kazanabilirsiniz.
 • Grafikler ve analitik araçlar: Bu platformda en sevdiğiniz kripto para birimlerinin fiyatını takip etmek için birden fazla grafik, araç ve kaynak vardır.
 • Güvenlik: Sizin kripto paralarınızı depolamak için güvenli bir platformdur. Bilgisayar korsanlarından korunmaktadır. Ayrıca özel anahtarları şifreleme seçeneği de vardır ve kontrol yalnızca size aittir, bu da onu daha güvenli kılar.
 • Uyumluluk: Trust Wallet uygulaması android 6.0 ve üstü ve ayrıca iOS 13.0 ve üstü ile uyumludur.

Trust Wallet Ücretleri ve Limitleri

Bu cüzdanı indirmek ve kullanmak için herhangi bir ücret alınmaz. Apple / iOS kullanıcısıysanız App Store’dan indirebilirsiniz. Bir Android kullanıcısıysanız, Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Bununla birlikte, kripto para birimleri ile işlem yapıyorsanız, kripto para birimlerinin giden işlemleri için ödemeniz gereken bir ağ ücreti vardır.

Trust Wallet Nasıl Kurulur?

Kurulum için şu üç adımı izlemeniz yeterlidir –

 • Trust Wallet’ı Play Store veya App Store’dan indirin.
 • Uygulamada yeni bir cüzdan oluşturun. Cüzdanı oluşturduktan sonra bir oturum açma kimliği ve parolası alacaksınız.
 • Giriş yapın ve hazır olduğunuzda birçok kripto para birimleri satın alabilirsiniz.

Trust Wallet’a Para Birimi Nasıl Eklenir?

Bu cüzdana kripto para birimi eklemek için yapmanız gerekenler aşağıdadır:

 • Trust Wallet’ta yeni cüzdanınıza giriş yapın.
 • ‘Al’ seçeneğine tıklayın.
 • Cüzdan adresinizi kopyalayın veya QR kodunu tarayın. Cüzdana para aktarmak için bunları kullanın.
 • Ardından işlemin tamamlanıp tamamlanmadığını ‘işlemler’ sekmesine tıklayarak ve işlem geçmişini kontrol ederek onaylayabilirsiniz.

Trust Wallet ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Trust Wallet’tan ödeme yapmak için yapmanız gerekenler:

 • Cüzdanınıza giriş yapın.
 • ‘Gönder’ seçeneğine / düğmesine tıklayın.
 • QR kodunu tarayın veya alıcınızın cüzdan adresini girin.
 • Gönderilecek miktarı girin ve ‘İleri’ ye tıklayın
 • İşlem ayrıntılarını inceledikten sonra ‘Gönder’ e dokunun.

Trust Wallet Cüzdanının Artıları ve Eksileri Nelerdir?

 Artıları

 • Uygulamayı indirmek ücretsizdir.
 • Rahat ve kullanıcı dostudur.
 • Çok çeşitli kripto para birimleri barındırır.
 • Güvenlik için özel anahtar şifreleme vardır.
 • Cüzdandaki kripto para birimlerinden faiz kazanma imkanı sunar.
 • Hem iOS hem de Android platformu için mevcuttur.

 Eksileri

 • Donanım kripto cüzdanları kadar güvenli değildir.

Son Düşünceler

Sonuç olarak, Trust Wallet’ın birden fazla özellikle yüklü, kullanımı kolay bir kripto cüzdanı olduğunu söyleyebiliriz. Kripto para birimlerinin çoğunu destekler ve bu da onu birden fazla kripto para birimine yatırım yapanlar için uygun bir seçenek haline getirir. Kullanıcı dostudur ve bu nedenle bu pazardaki acemiler bile bu cüzdanı kullanabilir.

SSS

Trust Wallet tamamen ücretsiz mi?

Evet, kullanımı tamamen ücretsizdir. Ücretsiz olarak indirebilir ve hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Ödemeniz gereken maliyet, Trust Wallet’ı kullanmak için değil, kripto para işlemleri içindir.

Trust Wallet’ı nereden indirebiliriz? 

iOS akıllı telefonunuz için Apple Store’dan indirebilirsiniz. Android kullanıcıları ise Google Play Store’dan kolayca indirebilirler.

Trust Wallet ile herhangi bir kripto satın alabilir miyim?

Evet, bu uygulama tarafından hiçbir kişisel bilgi toplanmadığından kişisel bilgilerinizi paylaşmadan kripto satın alabilirsiniz. Sadece kredi kartınızı kullanabilir ve kripto para birimlerini satın alabilirsiniz.

Kripto para birimlerimi Trust Wallet’ta nasıl paraya çevirebilirim?

Kripto paranızı paraya çevirmek istiyorsanız, aynısını bir borsaya göndermelisiniz. Orada Fiat para birimine dönüştürülebilir. Trust Wallet’ta kripto paranızı doğrudan paraya çeviremez veya itibari para birimine dönüştüremezsiniz.

Trust Wallet güvenli bir platform mu?

Evet güvenlidir. Cüzdanınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak ve daha güvenli hale getirmek için özel anahtarları kullanabilirsiniz.