344 milyon dolar değerinde bitcoin alındı

Gizemli bir yatırımcı toplam değeri 344 milyon dolar olan 96 bin 650 Bitcoin aldı


Gizemli bir yatırımcı toplam değeri 344 milyon dolar olan 96 bin 650 Bitcoin aldı. Bitcoin sert bir düşüş yaşamış ve bu düşüşün ardından yatırımcılar yüksek miktarlarda Bitcoin alarak gelecek dönemde kar elde etmeyi amaçlamıştı.  Ancak bir yatırımcı bütün Kripto para piyasası değiştirecek bir yatırıma imza attı ve toplamda 344 milyon dolar  değerinde bir yatırım gerçekleştirdi.

Bu yatırımcının kim olduğu ve neden bu tarzda bir yatırım yaptığı ise henüz bilinmiyor.  Çok büyük ihtimal ile de bu yatırımcı kimliğini açıklamak istemeyecektir. Yatırımcının kimliği belli olmasa da Bitcoin’i hangi tarihlerde aldığı öğrenildi.  Gizemli yatırımcı 9 ve 12 Şubat 2018 tarihleri arasında Bitcoin 8 bin 400 dolar seviyelerindeyken yatırımını yapmış oldu. Bitcoin adresinine yapılan transferin kimin adına olduğu ise bilinmiyor. Bu yüzden de gizemli yatırımcının kim olduğu ad soyad bilgilerine erişilemiyor.

Bitcoin 11 bin dolar oldu

Oldukça büyük bir yatırım yapan bu gizemli yatırımcı. Bitcoin 11 bin dolar seviyeye kadar yükselmesi ile birlikte çok ciddi bir gelir elde etti.  8400 dolar seviyelerinde iken almış olduğu Bitcoin değeri şu anda 11 bin dolar Barajına ne kadar yükseldi. Bu da çok çok ciddi bir rakam demek. Geçtiğimiz hafta değer kazanan tek Kripto para Bitcoin olmadı diğer pek çok Kripto para değer kazandıran yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Bitcoin sert düşüşün ardından yükselişe geçmesi ve bu yükselmenin de yıl sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.