aelf (ELF) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

aelf Nedir

aelf-nedir-temel-rehber

aelf Nedir?

aelf, devasa ticari benimseme girişiminin ardından kripto meraklılarını çekmiş ve nispeten yeni piyasaya sürülen kripto para birimlerinden biridir. Coin, daha yüksek blockchain verimliliği ile teknoloji cephesinde lider gibi görünüyor, bu yüzden aynı zamanda Blockchain’in Linux’u olması bekleniyor.

aelf: Temel Bilgiler

aelf, blok zincirleri için ilgili kullanıcıları tarafından özelleştirilebilen bir işletim sistemidir. Kripto para birimi, toplam 250 milyon ELF arzıyla ELF sembolü ile gösterilir.

21 Aralık 2017’de Çin’de herhangi bir ICO’suz birden fazla borsada başlatıldı ve bunun yerine özel yatırımcıları dahil etti. Bu, çoğu akredite olmak üzere tüm yatırımcılar için KYC yapıldığından ve token yatırımında iyi bir geçmişe sahip olduğundan, daha iyi uyum sağladı. Benzersiz ve uyarlanabilir bir yönetim sistemi için Delegated Proof Of Stake fikir birliği sistemini ve yan zincirleri kullanır. Çapraz zincir iletişimi ile verimli ve optimize edilmiş bir çok zincirli paralel işleme sistemi sağlar.

Akıllı sözleşmelerin sistem ücretleri, işlem ücretleri ve zincirler arası veri aktarım ücretleri ELF token ile ödenir.

aelf Geliştirme

aelf, aynı zamanda Hoopox’un CEO’su olan Ma Haobao tarafından geliştirilmiştir. Ekip, Michael Arrington’u (TechCrunch CEO’su ve FGB Capital’in kurucu ortağı) içeren güçlü bir danışma kurulu tarafından desteklenmektedir. Ekip, blok zincirinin potansiyelini kitlesel uygulamalara ve endüstrilere açmak için çalıştığını söylüyor.

aelf, nihayetinde aelf’in blok zincirinin benimsenmesini artıracak olan blockchain teknolojisinin kabul edilebilirliğini artırmak için Innovation Alliance ile birlikte çalışıyor.

Ekip, yan zincirler arasındaki etkileşim için bir şablon ve altyapı sağlayarak ekosistemdeki diğer zincirleri iyileştirmek için kendini geliştirmeye odaklanmıştır.

aelf Teknolojisi

Akıllı Sözleşmeler, gereksiz karşılıklı etkileşimi önleyen yan zincirleri kullanarak dApp’leri ayarlar. Akıllı sözleşmeler tek bir ana zincir ve çok sayıda yan zincir tarafından yürütülür. Kendi ana zinciri, yan zincirler bağımsız olarak çalışırken başka herhangi bir blok zinciri içerebilir ve yalnızca belirli sözleşmelere odaklanabilir. Buna “bir akıllı sözleşme zinciri” teknolojisi denir.

Bir bilgisayar kümesi üzerinde DPoS çalıştıran ana zincirin ölçeklenebilir madencilik düğümleri, tüm sistemi ve yan zincirleri güvence altına alır. Bu fikir birliği modeli, ana zinciri koruyan devredilen düğümlerin verimliliğini artırır.

Delegated Proof of stake (DPoS), ELF token sahibinin hangi düğümlerin madencilik düğümleri olacağına karar vermesine izin veren Konsensüs Protokolünü etkinleştirir. Madencilik bonuslarının geri kalan düğümlere ve token sahiplerine dağıtımını belirlemek için oylanan düğümler.

aelf Özellikleri

aelf’in blok zinciri ağı ana zincir olarak çalışır. Böylece işletmeler, ana zincirde değil yan zincir olarak çalışacak kendi dApp’larını geliştirebilirler. Bireyler kendi özel blok zincirlerine sahip olabilir ve tam kontrole sahip oldukları için gizlilik ayarlarını, güncellemelerini vb. seçebilirler.

Ana zincir, tüm sistemin bel kemiğidir ve dış zincirlerle ve alt zincirlerle de etkileşime girebilir. Bağımsız yan zincirler, işletmelere tam sahiplik sağlar ve verilerdeki karmaşıklığı azaltır. Ayrıca daha fazla özelleştirme sağlar.

Herhangi bir zincir kendini bir yan zincire bağladığında, ana zincire endeksleme için bir işlem ücreti ödenmesi gerekir. Yan zincir eklerinin sayısı ne kadar yüksekse işlem ücreti o kadar düşük olur.

Madencilik düğümlerinin seçilmesinde karar verme ve yeni güncellemeler, bir fikir birliği protokolü aracılığıyla uygulanır. Oylanan özellikler, ancak yeterli sayıda delegenin onayından sonra tüm sistem tarafından benimsenir.

aelf Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

aelf Satın Alma

aelf, Binance, KuCoin, CoinTiger, Huobi gibi birçok borsada mevcuttur. Ancak ELF kripto para biriminin birçok borsada mevcut olması nedeniyle işlemleriniz için en iyi fiyatı almak zor olabilir.

aelf Depolama

aelf, herhangi bir ERC20 uyumlu cüzdanda saklanabilen bir ERC 20 tokenıdır. Uyumlu cüzdanlardan bazıları:

– MyEtherWallet

– Jaxx

-Ethereum Cüzdan

-Ledger Nano S

-TREZOR

Mainnet’in piyasaya sürülmesinden sonra, ERC20 tokenlerinin mevcut cüzdan uyumluluğunun değişebileceği ELF coinleri ile takas edilmesi gerekecektir.

aelf Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Daha önce tartışıldığı gibi, aelf, onu diğer çoğu kripto para birimlerinden benzersiz kılan çok sayıda öne çıkan özelliğe sahiptir.
  • Özelleştirilebilir Konsensüs Protokolleri, Grid’de düzenli güncellemelerin uygulanmasını sağlar. Kendini geliştirerek gelecekteki iyileştirmelere uyum sağlar. Bu, iş ve sermaye ortaklarını cezbeder. Özelleştirme özelliği herhangi bir borsada mevcut değildir.
  • Tam düğümlerin üzerinde çalıştığı Paralel işleme ve bulut hizmeti ile işlemler daha hızlı işlenir.
  • N yan zincirleri ve ana zincir birlikte önemsiz verileri azaltır ve çeşitli ticari uygulamaların ölçeğine hizmet eder, bu da onu dApp alanında zorlu bir rakip haline getirir.
  • Tüm akıllı sözleşmeler, Bitcoin ve Ethereum’da bulunmayan kaynak ayrımını sağlayan kendi Blockchain’inde çalışır.

aelf’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

aelf yol haritası aelf geliştiricileri, yatırımcıların dikkatini ve duyarlılığını çekmek için kesinlikle doğru moda sözcük olan blok zincirlerinin Linux’u yapmak için çalışıyorlar. DApp platformunda yeni olmasına rağmen, aelf, Alphabit, Chain Funder, Blockchain Ventures, FGB Capital gibi sermaye şirketlerinden güçlü bir desteğe sahiptir.
Yatırımları sinerji yaratır ve uzun vadede boğa koşusu için zorlayabilecek daha fazla yatırımcı çeker. Blockchain teknolojisinin kitlesel ticari olarak benimsenmesi, bu kripto para biriminin büyüme potansiyelini daha da artıracak. Genel olarak, ELF uzun vadeli iyi bir yatırım gibi görünüyor.