Florin (FLO) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Florin Nedir

flo-coin-nedir-temel-rehber

Florin Nedir?

FLO: Temel Bilgiler

Florin, blockchain teknolojisini kullanan, merkezi olmayan, eşler arası, güvenli ve ticareti yapılabilen bir kripto para birimidir. Yalnızca BTC veya ETH gibi daha popüler kripto paraların yeniden kullanımı olan diğer çoğu altcoin’den farklı olarak Florin, blockchain teknolojisini sadece kripto para biriminden ayrı olarak mesajlaşma hizmetleri ve veri depolama ve transfer hizmetleri gibi çeşitli uygulamalar için kullanmayı hedefliyor.

Florin Geliştirme

Florin, 17 Temmuz 2013’te piyasaya sürüldü. Bitcointalk.org forumlarında geliştirici Skyangel tarafından başlatıldı. Florin coin’i geliştirmenin nedeni, blockchain teknolojisinin uygulamalarını kripto para kullanarak işlemleri kolaylaştırmanın ötesine taşımaktı. FLO için hiçbir ICO veya ön hazırlık yapılmadı.

Florin’in Faydaları Nelerdir?

FLO Teknolojisi

Florin coin, Litecoin’den bir çataldır. Bu nedenle,Proof of Work mekanizmasının ve Scrypt karma algoritmasının kullanımını LTC kod tabanından devralır.

Ancak, aşağıdakileri içeren özelliklere izin vermek için kodda önemli değişiklikler yapılmıştır:

– Florin blok zincirinde Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) çalıştırmak,

– Daha kısa blok süresi,

– Büyük miktarda mümkün olan maksimum FLO tokenı,

– Daha hızlı bir zorluk ayarlama algoritması,

– Daha uzun blok ödül yarılanma süresi.

Proof of Work (PoW) fikir birliği mekanizması, blockchain uygulamaları için BTC de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi tarafından kullanılan popüler bir yaklaşımdır. PoW’da bir madenci, bir problemi çözmek için karmaşık matematiksel algoritmalarla hesaplama gücünü ve zamanı kullanarak karmaları hesaplamalıdır. Bir madenci matematik problemini çözmeyi başarırsa, blok zincirinde başarılı bir şekilde bir blok çıkarmış olur ve bir blok ödülü alır. BTC gibi daha büyük kripto paralar için, zorluk, bir tek başına madencinin bir bloğu başarılı bir şekilde çıkarmasının neredeyse imkansız olduğu noktaya yükseldi.

Florin’in blockchain teknolojisine yaptığı ilk yenilikçi eklemelerden biri, bir coin işlemine bir mesaj ekleme ve bunu işlemle birlikte blockchain’e yayınlama yeteneğiydi. İşlem yorumu olarak adlandırılan mesaj, 528 karaktere kadar sınıra sahip herhangi bir şey olabilir. Bu, işlem yorumlarının FLO blok zincirindeki kripto para işlemlerinin merkezi olmayan, değişmez ve kalıcı tanımlayıcı kayıtları olarak hareket edebileceği, kurcalamaya karşı güvenli ve blok zincirindeki herkes tarafından görülebileceği anlamına geliyordu.

SegWit, FLO’da halihazırda uygulanmış olan, BTC için önerilen bir yumuşak çataldır. SegWit, işlemlerin şekillendirilebilirliğine karşı korumaya izin veren ve ayrıca madencilerin sayısı arttıkça ağ ölçeklendirme sorunlarını düzelten Segregated Witness’ın kısaltmasıdır. SegWit bunu blok boyutu sınırını artırarak yapar, bu da ağ kapasitesini ve madencileri destekleme yeteneğini ve ayrıca DApp’ler veya blok zincirinin üstünde akıllı sözleşmeler gibi ikincil uygulamaları destekleme yeteneğini artırır.

Açık Endeks Protokolü, herhangi bir dijital içerik için merkezi olmayan, eşler arası, güvenilir ve güvenli bir yayınlama, dağıtım ve ödeme belirtmek için FLO blok zinciri üzerinde geliştirildi ve blok zinciri teknolojisinin yardımıyla uygulandı. Bu dağıtılmış dosya indeksleme, depolama ve dağıtım biçimi, blok zinciri dünyasında devrim niteliğindedir ve içeriği kurcalama ve sansürden korur. Florin, 40 saniyelik çok hızlı blok oluşturma oranına izin vermek için temel aldığı kodu geliştirir. Bu, yeni blokların işlemleri doğrulamak için diğer kripto para birimlerine kıyasla çok daha az zaman aldığı anlamına gelir. Aynı zamanda FLO madenciliğinin geleneksel blockchain uygulamalarından çok daha hızlı olduğu anlamına gelir.

Hızlı ve verimli bir zorluk ayarlama algoritması (her bloktan sonra ağın zorluğunu ayarlayan), üst düzey donanımlara veya Uygulamaya Özel Tümleşik Devre (ASIC) kurulumlarına sahip madencilerin ağın büyük bir bölümünü yönetmesine izin vermeyerek ağda adaleti teşvik eder. BTC veya LTC’nin aksine ağ. Blok ödülü, her 800.000 blokta bir yarıya indirilen 100 FLO’dur. Bu, yaklaşık olarak yılda bir olur. Maksimum FLO sınırı, 160 milyon olan BTC’ninkinden çok daha yüksektir. Mevcut dolaşımdaki arz 137 milyon civarındadır.

FLO Özellikleri

  • İşlem meta veri depolaması – Florin blok zinciri, ağdaki herhangi bir madeni para işlemine eklenecek bir işlem açıklamasını destekler. Bu, herhangi bir işlemle birlikte güvenli ve kurcalamaya karşı korumalı açıklayıcı bir kaydın kaydedilmesini sağlar.
  • Blockchain tabanlı içerik dağıtımı – Alexandria, FLO blok zinciri üzerinde eşler arası, merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir kitaplıktır. Ses, video ve e-kitaplardan podcast’lere, tariflere ve hatta 3B baskı şablonları gibi şeylere kadar her türden içeriğe mıknatıs bağlantılarının bir toplayıcısı görevi görür. Bu, içerik oluşturucuların medyalarını blok zincirinde kalıcı bir kayıtla sansürsüz olarak kendi şartlarına göre dağıtmalarına olanak tanır.
  • Çok çeşitli Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) desteği – FLO blok zincirinin LTC veya BTC’ye göre iyileştirilmesi, merkezi olmayan ve oldukça güvenli bir şekilde Flo blok zincirinde çalışabilen DApps gibi genişletilmiş blok zinciri teknolojisi uygulamalarını desteklediği anlamına gelir. TokenFM gibi bir dizi DApp halihazırda geliştirilmiştir. TokenFM, sanatçıların şarkılarını tokenlara dönüştürmelerine ve tokenların serbest bırakılması için tam fiyat ve miktar belirlemelerine olanak tanıyan bir müzik dağıtım hizmetidir.
  • Blocknet Desteği – Florin, tamamen merkezi olmayan ve güvenilirken, kesintisiz, eşler arası ve son derece güvenli veri aktarımına ve / veya bireysel, ayrı blok zinciri ağları arasında izin veren devrim niteliğindeki yeni bir protokol olan Blocknet’i destekler. Bu protokol, FLO blok zincirinin yeni nesil çapraz blok zinciri merkezi olmayan uygulamaları, akıllı sözleşmeleri ve geniş blok zincir ağının ve mevcut hashing gücünün verimli kullanımını desteklemesine olanak tanıyacak.
  • Geliştirilmiş blok zinciri teknolojisi – Florin’in blok süresi, bloklar arasında yalnızca 40 saniye ile diğer altcoinlerin çoğundan çok daha hızlıdır. Zorluk, ileri teknoloji teçhizata sahip madencilerin ağı çok fazla kontrol etmesini önlemek için her blokta ayarlanır.

FLO Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

FLO Satın Alma

Florin, Bittrex, hacim olarak en büyüğü olan Bittrex, Poloniex ve Nova Exchange gibi çeşitli borsalarda satın alınabilir ve takas edilebilir. Florin ayrıca CPU veya GPU tabanlı madencilik yazılımı veya ASIC’ler kullanılarak da çıkarılabilir. Flo ayrıca resmi foruma katkıda bulunarak veya teslim edilen mallar veya sunulan hizmetler karşılığında da kazanılabilir.

FLO Depolama

Birden çok masaüstü platformunu destekleyen resmi FLO cüzdanı web sitelerinden indirilebilir. Florin, LTC kod tabanına dayandığından, LTC’yi destekleyen herhangi bir cüzdan da büyük olasılıkla FLO’yu destekleyecektir. Litevault, yenilikçi, güvenilir bir tarayıcı tabanlı cüzdan olduğundan, diğer çevrimiçi cüzdan sahiplerinin sahip olduğu gücü ortadan kaldırır.

Florin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

FLO parasının LTC ve BTC’den geliştirilmiş teknolojik altyapısı, ona diğer altcoinlere göre bir avantaj sağlayarak daha fazla kişi tarafından benimsenme olasılığını artırıyor.
DApp’ler ve akıllı sözleşmeler gibi gelişmiş blok zinciri teknolojisi uygulamaları desteği, gelecekte daha fazla kullanıcı tarafından benimsenmesi için güçlü bir durum sağlar.
Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, kendi doğal değişken doğasına tabi olsa da, Florin’in sık gelişimi ve yenilikçi teknolojisi, yatırım için daha derin bir incelemeye değer kılar.