Neblio (NEBL) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Neblio (NEBL) Nedir

NEBL-coin-nedir-temel-rehber

Neblio (NEBL) Nedir?

Hızla büyüyen bir blockchain teknolojisi olan Neblio kripto para birimi, işletmelerin kendi sektörlerinde büyümek için yeteneklerini geliştirmelerine ve bunlardan yararlanmalarına yardımcı olabilecek olgun bir altyapı oluşturdu.

Önemli büyümeye rağmen, yüksek entegrasyon ve bakım maliyetleri nedeniyle uygulamaları hala bazı engellerle karşı karşıyadır.

Neblio, blockchain teknolojisinin gelişimini ve dağıtımını kolaylaştırmak için yeni nesil bir blockchain ağı oluşturarak kurumsal pazardaki bu boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Neblio (NEBL): Temel Bilgiler

Neblio, işlem olarak eşler arası bilgi alışverişine izin veren açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır. Neblio platformunda gerçekleşen işlemler, değişmez bir dağıtılmış defterde saklanır.

Neblio, yeni nesil bir blok zinciridir. İnovasyon yoluyla, işletme ve kurumsal geliştiricilerin, blok zinciri teknolojisinin gelişmesiyle birlikte gelişecek olan merkezi olmayan uygulamaları (dApps) geliştirmelerine ve dağıtmalarına olanak tanır.

NEBL coin, Neblio blockchain ağının resmi kripto para birimidir. NEBL paraları, Neblio’nun ekosistemi içinde eşler arası işlemler için kullanılıyor. Neblio, Neblio platformunda NEBL madenciliğini mümkün kılan Proof of Stake fikir birliği mekanizmasını kullanıyor.

Neblio’nun Gelişimi

Neblio, Eddy Smith ve Ann Jackson tarafından kuruldu. Her ikisi de sırasıyla Neblio’nun Baş Geliştirici ve İş Operasyonları Müdürü olarak görev yapıyor. Ekibin ayrıca Riley Stockton ve Samer Afach adında iki geliştiricisi var. Neblio, danışman Yuval Amar tarafından destekleniyor.

Neblio, Ağustos 2017’de ilk kripto para arzını (ICO) başlattı. 125 milyon NEBL madeni paradan yaklaşık 13,6 milyon token satıldı. Satılmayan tokenlar ise yakıldı.

Neblio’nun (NEBL) Faydaları Nelerdir?

Neblio Teknolojisi

Neblio blockchain ağı, merkezi olmayan uygulamalar için blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve konuşlandırılması için gerekli itici gücü sağlamak için oluşturulmuştur. Neblio, merkezi olmayan uygulamaların yeni blok zinciri teknolojilerini görece kolaylıkla benimsemesine izin veren sofistike bir blok zinciri yarattı.

Neblio API’leri basitlik için tasarlanmıştır, böylece geleneksel RESTful API’lere aşina olan geliştiriciler dApp’larını kolayca geliştirebilirler. Neblio API paketi, Python, Java, js, .Net, PHP, Go gibi yaygın olarak kullanılan programlama dilleri için destek sunar.

Neblio Teknolojisinin Temel Faydaları

  • Güvenlik: Neblio’nun temelinin altında, merkezi olmayan yapısı sayesinde kendisine bir güvenlik avantajı sağlayan blockchain teknolojisi yatıyor. Neblio, fikir birliği mekanizması olarak, kullanıcıların Neblio Ağı’nın güvenli bir çerçevesi dahilinde katılımına izin veren Proof of Stake konsensüsünü kullanır.
  • Değişmezlik: Dağıtılmış uygulamalar, verilerini ve bilgilerini Neblio blok zincirindeki değişmez bir defterde depolar. Bu defter, denetim, kayıt yönetimi ve yaşam döngüsü doğrulaması için bir kanıt olarak kullanılabilir.
  • Ölçeklenebilirlik: Neblio ağı, her bir düğümün kendi Neblio blok zinciri kopyasına sahip olduğu dünya çapındaki düğümler aracılığıyla bağlanır. Bu düğüm ağı, küresel bir bilgi erişimine izin verirken aynı zamanda daha hızlı yanıt süresi sağlar.

Neblio İş Kullanımı

Blockchain, uygulama olanaklarının sonsuz olduğu noktaya kadar olgunlaştı. Neblio ağı, inovasyon yoluyla bu blok zincir olasılıklarından yararlanmaya ve işletmeler için yeni kullanım durumları geliştirmeye odaklanmıştır.

  • Güvenli Kayıt Yönetimi: Neblio blok zinciri, sağlık kayıtları veya finansal kayıtlar olsun, her türlü kaydı saklamak için kullanılabilecek merkezi olmayan ve güvenli bir defter sunar.
  • Yasal Uygunluk ve Denetim İzleri: Neblio blok zincirinin değişmez defteri, değiştirilmemiş ve doğru bilgilerin kanıtıdır ve çeşitli denetim ve doğrulama amaçları için kullanılabilir.

Neblio (NEBL) Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Kullanıcıların NEBL kripto para birimine sahip olmasının iki yolu vardır.

-Birincisi, kullanıcıların Neblio ağını güvence altına almak ve yeni oluşturulan NEBL token tarafından ödüllendirilmek için tokenlerini stake edebilecekleri NEBL staking veya NEBL madenciliği.

-İkinci yol, bir kripto para birimi değişimi satın almak veya ticaret yapmaktır.

NEBL Nasıl Satın Alınır?

Kullanıcılar, Binance, Cryptopia, HitBTC, Kucoin, OEX vb. Gibi çeşitli kripto para borsalarında bir NEBL coin satın alabilir. Çoğu borsa NEBL’yi BTC ve ETH ile eşleştirmiştir.

NEBL Nasıl Saklanır?

Neblio tarafından resmi olarak sağlanan çok çeşitli cüzdanlar var. Neblio cüzdanı birden fazla platformda mevcuttur. Neblio Core cüzdanı bir masaüstü cüzdanıdır ve Windows, macOS ve Linux için mevcuttur.

Android için bir Neblio mobil cüzdanı mevcut ve yakında iOS destekli bir sürüm piyasaya sürülecek.

Neblio Orion, Neblio tarafından sunulan en yeni ve en gelişmiş cüzdandır. Bu cüzdan ayrıca NEBLIO TOKEN PROTOCOL-1 (NTP1) tokenlarını saklamak için de kullanılabilir.

NEBL’nin Diğer Kripto para Birimlerinden Farkı Nedir?

NEBL, çoğu kripto para birimi gibi eşler arası işlemlere izin verir. Ancak bunun ötesinde NEBL, Neblio Blockchain Network’ün can damarıdır. Temelde Neblio platformuyla bilgi alışverişi için kullanılır.

Proof of Work fikir birliği mekanizmasını kullanan Bitcoin’in aksine, Neblio, fikir birliği olarak Proof of Stake kullanıyor. Proof of Stake, kullanıcıların Neblio ağını güvence altına almak için NEBL tokenlerini yatırmalarına olanak tanır. Buna karşılık, kullanıcılara yeni oluşturulan NEBL tokenları verilir.

Neblio yakın bir süre önce NEBLIO TOKEN PROTOCOL-1 (NTP1) adlı yeni tokenini piyasaya sürdü. Bu token, Neblio’nun ekosistemindeki herhangi bir merkezi olmayan uygulama geliştiricisi tarafından verilebilir.

Neblio’ya Yatırım Yapmalı Mısınız?

Neblio, kuruluşundan bu yana istikrarlı bir büyüme gösterdi. Neblio’nun geliştirilmesinin arkasındaki ekip küçük ama görünüşte verimli. Ekip şimdiye kadar yol haritalarında belirlenen hedeflere ulaştı.

Neblio’nun cüzdan yelpazesi şimdiye kadar başarılı oldu ve pek çok potansiyel proje yolda olup, iyi bir yatırım getirisi şansı sağlıyor.