Atletico Madrid Fan Token (ATM) Nedir?

Atletico Madrid Fan Token (ATM), İspanyol futbol devlerinden biri olan Atletico Madrid Spor Kulubü’nün Socios.com ile birlikte yürttüğü bu projeyi hayata geçirdi


Atletico Madrid Fan Token (ATM), İspanyol futbol devlerinden biri olan Atletico Madrid Spor Kulubü’nün Socios.com ile birlikte yürttüğü bu projeyi hayata geçirdi. Chiliz tabanlı bir kripto varlığa sahiptir. Utility token özelliği taşıyan ATM’in amacı taraftar ile Atletico Madrid arasında ki güçlü bağı kuvvetlendirmektir.

Socios’un kripto parası olan Chiliz (CHZ) ile alınıp satılabildiği gibi TL üzerinde de aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.

Madenciliği yapılmadığı için herhangi bir alternatifi yoktur. Bu da doğrudan takım ile etkileşimi sağlar. Zaten olmasını istediği şey ve amaç budur takım ile taraftarın etkileşimini güçlendirmektir.

Atletico Madrid Taraftar Tokeni, kullanıcılara sunulan anket üzerinden kısaltmasının (ATM) olmasına karar verilmiştir. Borsada da bu ismi kullanmaktadırlar.


ATM YORUMU

Socios platformu üzerinden çeşitli yarışma ve oyunlar düzenleyerek ödüller kazanma imkanı sunmaktadır buda yatırımcıyı kendine çekmek için bir sebeptir.

Takım olarak taraftarlarına sağladığı avantajlardan birkaçı şunlardır;

Kulübe özel olarak NFT’ler kazanabilirler.

Oyuncular tarafından imzalanan toplar ve formalara erişme olanağı sağlarlar.

Ev sahibi olan maçlarda VIP bilet yakalama fırsatı yakalanabilir.

Ücretsiz olarak CHZ ve ATM kazanma şansı bulabilirler.

Atletico Madrid Coin yorum verilerini son derece olumlu olarak görülmektedir. Aynı bant da işlem gören taraftar token’larının diğer altcoin’lere nazaran daha avantajlı olduğunu düşünen pek çok yatrımcının ATM işlem alım ve satım işlemini daha çok tercih etmektedirler.

Büyük bir takımın ve söz konusu taraftarların yoğun destek ve ilgisini alacağını için yapılan etkinlikler ve ödül sistemi sayesinde kısa bir süre içerisinde yükselişe geçeceği öngörülüyor.

Geleceğe dair aktarılan verilerin hiçbir kesinliği olmamakla birlikte, birim fiyatının hangi yönde değişeceği belli değildir bunun sebebi maçların da fiyat üzerinde etklili olmasıdır. 

ATM ARZI NE KADAR ?

2020 yılında Ocak ayında ki piyasaya sürülen Atletico Madrid Token’ın maksimum arzı bugüne kadar 10.000.000 adet iken bu miktarın 1.223.789 adedi ilk arzdan itibaren dolaşımda bulunmakta ve bu dolaşımının artması sebebiyle daha da arzı yükselmektedir.

ATM GRAFİK YORUMU 

Grafik olarak her ne kadar coin olarak görülse dahi maçların fiyat artışında büyük etkisi vardır. Katılınan turnuvalarda alınan ii ve güzel dereceler fiyatının artmasında ki en büyük nedenlerden biridir. Bu sebeple ortalamanın altında olması çok normaldir fiyatının artması herhangi bir dereceye bağlıdır.