RavenCoin (RVN) Nedir?

RavenCoin, çeşitli kullanım durumları için bir blok zincirinin uygulanmasına odaklanan bir dijital eşler arası (P2P) ağdır


RavenCoin, çeşitli kullanım durumları için bir blok zincirinin uygulanmasına odaklanan bir dijital eşler arası (P2P) ağdır. Ana hedefi varlık yaratma, yönetim ve transferini küresel düzeyde kolaylaştırmaktır. RVN blok zincirinde, herkes belirli bir amaç için özelleştirilmiş bir token oluşturabilir. Bunlar yardımcı program, güvenlik, oyun varlıkları veya NFT’ler olabilir. Geliştiriciler bunları adlandırabilir, tedariklerini sınırlayabilir ve diğer özellikleri belirleyebilir.

Ravencoin, 2017 yılında Tron Black, Joel Weight ve Bruce Fenton tarafından kuruldu. Üçünün, birçok kripto para kurucusunda ortak olan teknik arka plandan ziyade, ana akım işletmeler olarak tanımlanabilecek bir geçmişi var. 30 borsada işlem görmekte ve 42 aktif piyasası vardır. Ravencoin (RVN), Ravencoin blok zincirinin yerel madeni parasıdır. Bitcoin kodunu temel alan bu blok zinciri, insanların onu yakarak kendi tokenlerini oluşturmasına olanak tanır.


Ravencoin Fiyat Hareketleri

Ravencoin (RVN) nispeten yeni bir platformdur ve bu nedenle analiz edilebilecek çok fazla ticaret verisi yoktur. 2018’deki lansmanı ile Ocak 2021 arasında ılımlı bir fiyat dinamiği sergiledi. 2021’de büyük bir kripto boğa koşusu ve GameStop hisseleri çılgınlığı yaşandı, bu nedenle madeni para sadece bir ayda 11X yaparak 0,285 dolara yükseldi. Şubat 2022’nin sonunda RVN, 0,057 dolardan işlem görüyordu. 28 Mart 2022 itibarıyla RVN 0.0728 dolar fiyatla tüm kripto sistemde 105. sıradadır. Ravencoin, 10.47 Milyar dolar dolaşım ve toplam arza sahiptir. Maksimum arzı 21 Milyar dolar, piyasa değeri 763.19 Milyon dolar ve tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 1.53 Milyar dolardır.

Ravencoin Fiyat Tahmini

Wallet Investor ve Digital Coin de dahil olmak üzere algoritma tabanlı tahmin hizmetleri, 2022 ila 2028 için yukarı yönlü uzun vadeli Ravencoin kripto fiyat tahminleri sunuyor. Wallet Investor, fiyatın bir yıl içinde 0,1 dolara ulaşacağına dair bir RVN tahmini yaptı. Beklentileri, fiyatın beş yıl içinde 0,33 dolara tırmanmasıydı. Digital Coin, RVN fiyat tahmininde de yükselişe geçti ve 2022’de 0,068 dolara ve 2028’de 0,16 dolara ulaşmasını bekliyordu. Uzun vadeli Ravencoin token fiyat tahmini, fiyatın 2030’da 0,24 dolara ulaşmasıydı.


Grafikte Digital Coin Price’ın fiyat tahmin sisteminde görüldüğü gibi RVN fiyatının 2030’a kadar 0,4 dolara yaklaşacağı öngörülüyor.

Ravencoin’in Geleceği

Ravencoin yatırımcısı için olumsuzlukların başında gelen en önemli unsur token’ların arzının azaltılmasıdır. Tıpkı Bitcoin’in ilk günlerinde olduğu gibi, Raven’ın da üstesinden gelmesi gereken büyük bir enflasyon oranı var. Yeni çıkarılan token’lar, toplam dolaşımdaki token arzının büyük bir yüzdesini oluşturur. Dolayısıyla yatırımcıların, başabaş çıkması için kısa vadede önemli bir büyüme görmeleri gerekecek.

Diğer blok zincirleri çok şey vaat ederken, Ravencoin sadece bir şey sunuyor. O da varlıkların tokenize transferi. RVN, birçok rakibi olan genç bir projedir. Şu anda tam olarak ne kadar başarılı olacağını söylemek zor.