Binance TR Nedir, Ne İşe Yarar?

Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yaparken belki de en çok dikkat edilmesi gereken konu borsa seçimi diyebiliriz.TrBinance, bu konuda kripto para yatırımcılarına kesin çözümler sunuyor


Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yaparken belki de en çok dikkat edilmesi gereken konu borsa seçimi diyebiliriz.TrBinance, bu konuda kripto para yatırımcılarına kesin çözümler sunuyor.

TrBinance, Türkiye’de kullanılan bir kripto para borsasıdır. Kullanıcılar bu platform aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde kripto para alıp satabiliyor ve ayrıca banka hesaplarına TL transferi de yapabiliyor. Bu, kripto para yatırımcıları için çok iyi bir özellik. TrBinance, Binance’in Türkiye ayağı olarak nitelendirilebilir. Diğer yandan, Binance ile TrBinance arasında farklılıklar olduğu da söylenebilir. TrBinance, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kripto para yatırımları esnasında hızlı ve kolay çözümler sunmaktadır.

TR Binance İle Binance’ın Farkları

TrBinance kullanmak isteyen müşterileri için para yatırma seçenekleri arasında tek bir alternatif mevcuttur: Bankalar aracılığıyla havale veya EFT yapmak. TrBinance’in Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile anlaşmaları bulunmaktadır. Bu bankalarda hesapları olan müşteriler, 7 gün 24 saat para yatırma veya çekme işlemleri gerçekleştirebilirler. Eğer bu bankalarda bir hesabınız yoksa paranızı EFT yöntemiyle yatırmanız gerekmektedir. Fakat EFT yöntemi sadece iş günleri ve iş saatleri içerisinde geçerlidir.

Binance aracılığıyla kripto para almak isteyenler için yukarıda belirtildiği gibi tek bir seçenek kalıyor: Kredi kartı seçeneği. Kredi kartınız ile kripto para almanız mümkün ancak Binance’den bu seçeneği kullananlardan belirli bir komisyon alınıyor. Herkesin bildiği üzere Binance, küresel çapta en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarından biridir. Güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış bir finans platformudur. Aynı durum TrBinance içinde geçerlidir. Borsa Türkiye’de oldukça yoğun bir ilgiyle karşı karşıya denebilir. Kullanım oranı açısından uzun süredir ilk 3’te yer alıyor. Bu büyük başarının uzun süre daha devam edeceğine muhtemel gözüyle bakılıyor.