Binance US. Nedir, Ne İşe Yarar?

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası konumundadır


Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası konumundadır. Binance.US ise şirketin ABD sınırları içindeki koludur. Amerika sınırları içerisindeki yasal düzenlemeler, birincil şirket olan Binance’deki işlemleri kısıtlamaktadır. O nedenle ABD kolu faaliyete geçirilmiştir. Aslında bu durum neredeyse tüm ülkelerde benzerdir. Dolayısıyla kripto borsalarının önemli bir kısmı hizmet vermek istediği ülkede şube açar ve ofis oluşturur. Binance.US isim hakkının ve fikri mülkiyetinin tek sahibi Binance’dir. Fakat Amerika’daki borsa BAM Trading Services tarafından bağımsız bir şekilde yönetiliyor. Bunun yanında para yatırma işlemleri, para çekme işlemleri ve alım satım ücretleri gibi hususlar açısından iki borsa arasında farklar bulunmaktadır. Birincil şirket olan Binance’de ortalama 600 kripto para birimi listeleniyor. Ancak bu rakam Binance.US platformu üzerinde yaklaşık 120 civarındadır. Ayrıca popüler platform ABD’deki 50 eyaletin tamamında kullanıma açık değil.

Binance.US Kurucusu

Binance.US, 2019 yılınca kullanıma açıldı. Şirket, BAM Trading Services tarafından bağımsız biçimde yönetiliyor. Borsanın CEO’su ise Brian Shroder olarak biliniyor. Shroder, kariyerinin önceki döneminde Ant Group ve Uber Technologies şirketlerinde yöneticilik yapıyordu. Ayrıca Harvard Business School’da MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) derecesi elde ettiği bilinmektedir. Shroder eğimi bunlarla da sınırlı değil. Deneyimli yönetici, Miami Üniversitesi’nden Muhasebe ve Yönetim alanında çift lisans derecesine sahip.

Binance.US Merkezi Nerede?

Binance.US kripto para borsasının merkezi Kaliforniya’nın Palo Alto kentinde yer alıyor. ABD merkezli borsa, çeşitli düzenlemeler ve kısıtlamalardan dolayı Hawaii, Teksas, New York ve Vermont eyaletlerine hizmet veremiyor. Platform içerisinde BTC, ETH, ADA, BCH, BNB, LINK ve LTC dahil olmak üzere 120’den fazla kripto para birimi listeleniyor. Ek olarak 60’ın üzerinde işlem çifti bulunuyor. Binance.US, Amerika’da milyonlarca kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor.

Binance’in tıpkı ABD kolu gibi onlarca ülkede şubesi mevcut. Kalitesi ve güvenilir yapısı sayesinde yatırımcılar tarafından büyük bir ilgiyle kullanıldığı söylenebilir. Binance’in aynı şekilde Türkiye’de de şubesi bulunmaktadır. Borsa, faaliyete geçtiği her ülkede kullanım açısından lider konumda karşımıza çıkıyor. Sunmuş olduğu eşsiz avantajlar sayesinde rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. Borsanın ayırt edici en büyük özelliği ise canlı destek sistemi olarak biliniyor. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda kısa sürede müşteri temsilcilerine bağlanabiliyorsunuz.