Nedir & Nasıl

Binance’in Desteklediği SafePal (SFP) Nedir?

Giriş

2018 yılında kurulan SafePal, kullanıcıların merkezi olmayan varlıklarını korumalarına ve büyütmelerine yardımcı olan güvenli ve güçlü bir kripto para cüzdanıdır. Aynı zamanda Binance tarafından yatırım yapılan ve desteklenen ilk donanım cüzdanıdır. SafePal, tümü SafePal uygulaması aracılığıyla eşleştirilen ve yönetilen, kullanıcıların varlık güvenliğinden ödün vermeden kripto varlıklarını kolayca depolayabilecekleri, yönetebilecekleri, takas edebilecekleri, takas edebilecekleri ve büyütebilecekleri donanım cüzdanı ve yazılım cüzdanı ürün grupları sağlar. SafePal şu ​​anda dünya çapında 87 ülkede 55.000’den fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

SafePal (SFP) Token Nedir?

SafePal’in SFP tokeni, SafePal ekosistemine güç veren yerel kripto para birimidir. SFP tokeni, Binance Launchpad aracılığıyla başlatılan 18. projeydi ve bu sefer yeni bir başlatma paneli formatını takip etti. Binance, BNB sahiplerinin BNB’lerini SFP token başlatma etkinliğine bağlayabilecekleri yeni bir Launchpad abonelik modeli kullanmaya karar verdi. Binance daha sonra, altı günlük lansman dönemi boyunca katılımcının ortalama varlık miktarının anlık görüntüsünü aldı. Tahsis edilen SFP tokenlerinin miktarı, “taahhüt edilen BNB’lerinin tüm katılımcı kullanıcılar tarafından taahhüt edilen toplam BNB’ye oranı” ile belirlendi.

SFP, aşağıdaki fonksiyonlar için kullanılan yerel ve ekosistem içindeki tokendir:

  • Ücretler ve İndirimler: Kullanıcılar, SafePal Donanım Cüzdanı ve SafePal Swap gibi SafePal ürünleri ve hizmetlerinde indirimler için SFP’yi kullanabilir.
  • Bonus Programı: SafePal kullanıcıları, özel kuponlar talep etmek ve SafePal Kazanma ve Ödünç Verme programlarında ekstra getirilerin keyfini çıkarmak için SFP’yi kullanabilir.
  • Ödüller ve Teşvikler: SFP token sahipleri, ekolojik ortaklardan token airdropları, stake ödülleri veya sınırlı SafePal NFT’leri gibi teşviklerden yararlanma ayrıcalığına sahiptir.
  • Topluluk yönetimi: SFP token sahipleri, SafePal ürünlerine yeni blok zincirleri eklemek gibi yeni özellikler için teklif oluşturma ve oy verme yeteneğine sahiptir.

SFP token lansman döneminde yaklaşık 50.000 katılımcı 11 milyondan fazla BNB taahhüt etti. Toplamda bu, lansman etkinliğinin 164 kat fazla talep edildiği anlamına geliyordu. Ayrıca, 26 katılımcı 200.000 SFP tokeni olan hard cap limitine ulaştı.

Ticari Ortaklıklar

PancakeSwap: PancakeSwap, Binance Akıllı Zinciri üzerine kurulmuş lider bir DeFi protokolüdür. SafePal, SFP kazanmak için CAKE tokenleriyle kullanılarak kazanılması kampanyasını başlatmak için PancakeSwap ile ortaklık kurdu.
Rarible: Rarible, kripto alanında lider bir NFT pazarıdır. SafePal ve Rarible, hem SafePal hem de Rarible topluluklarında farkındalık yaratmak için bir NFT tasarım yarışması başlattı.
Travala: Travala, kripto ödemelerini kabul eden bir seyahat rezervasyon platformudur. SafePal ve Travala ortaklaşa bir SafePal cüzdan hediye kampanyası başlattı.

SafePal Ürün ve Hizmetleri

SafePal Ürünleri ve Hizmetleri şunları içerir:

SafePal S1 Donanım Cüzdanı: SafePal S1 Donanım Cüzdanı, 20 blok zinciri ve 10.000’den fazla kripto para birimini destekleyen %100 çevrimdışı ve merkezi olmayan bir donanım cüzdanıdır. SafePal S1, EAL5+ güvenli öğe, kendi kendini imha etme mekanizması, cihaz kimlik doğrulama mekanizması vb. dahil olmak üzere gelişmiş güvenlik teknolojisiyle yerleşiktir.
SafePal Cypher: SafePal Cypher, anımsatıcı ifadenizi suya, ateşe, tuza ve korozyona karşı koruyan metalik bir tohum ifade panosudur.
SafePal Deri Kılıf: SafePal Deri Kılıf, SafePal S1 Donanım Cüzdanını çizilmelere ve darbelere karşı koruyan ve kartları yerinde tutmak için çok işlevli bir kart sahibi görevi gören bir SafePal cüzdan aksesuarıdır.
SafePal Yazılım Cüzdanı: SafePal Yazılım Cüzdanı, kullanıcıların mobil cihazlarda cüzdanları ve kripto varlıklarını kolayca içe aktarmalarını, kurtarmalarını ve yönetmelerini sağlayan güvenli, merkezi olmayan bir cüzdandır.
SafePal Uygulaması: SafePal Uygulaması, kullanıcıların SafePal Donanım Cüzdanını ve SafePal Yazılım Cüzdanını parmaklarının ucunda yönetmeleri için kullanıcı dostu bir uygulamadır. SafePal Uygulaması, Satın Alma, Takas, Takas ve Dapps dahil olmak üzere güçlü özelliklerle oluşturulmuştur. SafePal web sitesinde, App Store’da ve Google Play’de mevcuttur.

SafePal Ne Zaman Çıktı?

SafePal, Ocak 2018’de kuruldu. SafePal Ekibi donanım, yazılım, UI tasarımı ve siber güvenlik alanlarında on yıldan fazla deneyime sahip farklı bir endüstriyel geçmişe sahiptir. SafePal, hem donanıma hem de yazılıma derinden kök salmış bir ekip olarak, kitleler için kripto saklama deneyimini engelleyen mevcut sorunlu noktaları çözmeyi ve birleşik bir üründe güvenlik, basitlik ve erişilebilirliği birleştirmeyi amaçlıyor. SafePal bu şekilde ortaya çıktı.

Avantajlı Tedarik Zinciri

Asya merkezli ve Shenzhen (Çin’in kripto para birimi merkezi) ile yakın bağları olan ekip, Tencent, Huawei ve Samsung gibi önde gelen teknoloji devleriyle zengin kaynaklara sahip bir proje. Shenzhen, donanımın silikon vadisi ve elektronik üretimde dünya lideri olduğundan, SafePal’in yüksek kaliteli bileşenler tedarik etme şansı yüksektir. Sektördeki büyük rekabet avantajı, ölçek ekonomisi, son derece hızlı konseptten başlangıç ​​hızına sahip olan SafePal, diğer rakiplere kıyasla maliyetin çok altında en kaliteli ürünü üretebilmektedir. Ortaklarının desteğiyle bu değer doğrudan müşterilere geri verilir, bu nedenle sektördeki en değerli fiyatlı kripto donanım cüzdanını sunmayı planlıyorlar.

SafePal Kripto Cüzdanları

Kripto cüzdanlar, kripto para birimlerinizi depolamak için fiziksel veya sanal bir alan sağlar. Ancak, bunu yapmanın pratikliği, bireyin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Kripto cüzdanlar “sıcak” veya “soğuk” cüzdanlar veya “çevrimiçi” ve “çevrimdışı cüzdanlar” olarak adlandırılabilir.

Bazı sıcak cüzdanlar, merkezi olmayan bir uygulamaya (dApp), web tarayıcısına yerleştirilebilir veya bir masaüstü cüzdanı olarak indirilebilir. Fonlar bir bilgisayarda depolandığından, bu tür cüzdanlar saldırıya karşı biraz daha savunmasızdır, bu nedenle referans ‘sıcak cüzdan’. Alternatif olarak, fonları çevrimdışı olarak, bir bilgisayar dışında ve ayrı bir “soğuk” donanım cüzdanında depolamak, kripto depolamak için mevcut en güvenli seçeneği sağlar. Yani, kullanıcılar cüzdanlarına ait özel anahtarlarını güvenli bir yerde saklarlarsa bir sorunla karşılaşmazlar. Ayrıca, gerektiğinde seed kelimelerin yerini bulabilmelidirler.

Her cüzdan adresi bir genel ve özel anahtar oluşturur (anahtar, benzersiz karakterlerden oluşan uzun bir dizidir). Açık anahtarlar, para transferi yapmak isteyen kullanıcılar için “gönderme” adresini sağlamak için kullanılır. Özel anahtarlar ise kullanıcılar tarafından güvenli bir şekilde saklanmakta, istendiğinde cüzdanlarındaki fonlara erişim sağlanmaktadır. Bir seed cümlesi genellikle, belirli bir sırayla bir kripto cüzdanına girildiğinde, internet bağlantısı olan dünyadaki herhangi bir bilgisayardan fonlara erişimin kilidini açacak rastgele oluşturulmuş 12 veya 24 kelimedir. Kullanıcıların seed ifadelerini gizli ve güvenli tutmaları çok önemlidir.

SafePal’da yukarıda bahsettiğimize benzer bir soğuk cüzdan hizmeti sunar. Bu cüzdanların kullanım amaçları güvenliği artırmaktır.

Yorum Yap