Bitcoin ile ilgili bilmeniz gereken 5 madde

Bitcoin son dönemde hayatımıza girmesi ile birlikte her alanda karşımıza çıkmaya başladı


Bitcoin son dönemde hayatımıza girmesi ile birlikte her alanda karşımıza çıkmaya başladı. Türkiye ve dünyanın birçok bölgesinde insanlar artık online ödemelerde Bitcoin’i yavaş yavaş kullanmaya başlarken, bir yandan da yatırımcıların her geçen gün yatırımlarını bir azaltıp, bir arttırdıkları kripto paraların güncel kazancının çok iyi olması diğer yatırımcıları da kendisine çekmeyi başarmıştı.

Kripto Para Alacağınız Sitenin Güvenilirliğine Dikkat Edin

Bitcoin alacağınız siteye dikkat etmeli ve sitenin iletişim bilgilerinin bulunduğundan emin olmalısınız. Kripto para sitelerinin güvenliği hem yapacak olduğunuz yatırımların güvende olmasını sağlamak adına önem taşır, hem yatırımlarınızı garanti altına alan ve olası durumlarda yargı içerisinde hakkınızı kullanabileceğiniz bir muhatap bulursunuz. Aynı zamanda mutlaka satış sitesinin bazı sunucu özellikleri ve güvenlik durumları ile ilgili bilgiler verip vermediğine dikkat edin.

Bitcoin Cüzdanı Edinin ve Şifresini Asla Unutmayın!

Kendinize her daim az miktarda Bitcoin’lerinizi saklayabilecek olduğunuz cüzdan edinin. Bu cüzdan gerek mobil telefonunuzda, gerek bilgisayarınızda aktif olarak her zaman kullanılabilir olacağı için Bitcoin ile ödeme kabul eden yerlerde işinize yarayacaktır. Sadece tek bir QR kodunu okutarak ödemeler yapabileceğiniz market ve restoranlar günden güne gelişmekte.

Bitcoin İçin Asla Kaybetmeyi Göze Alamayacağınız Yatırımlar Yapmayın!

Bitcoin sık sık düşüşler ve yükselişler yaşayan bir yatırım aracı olmasına rağmen bir balon olduğu iddiaları hala daha kesin olarak yalanlanmış değildir. Bununla beraber Bitcoin yatırımı yaparken mutlaka dikkat etmeli ve kaybedebileceğinizi göze alabilecek ve kaybettiğiniz zaman size ekonomik olarak hiçbir şekilde zarar vermeyecek miktarlarda yatırım yapmanız önemlidir.

İnternet ve Sosyal Medyada Yatırım Yaptığınızı Söylemeyin

Hackerlar son dönemde sosyal medya ve internet üzerinde yabancılar tarafından paylaşılan Bitcoin kazanç görsellerini ve Bitcoin mesajlarını yakından izliyor. Hesap bilgilerinizi belirtin veya belirtmeyin hackerların saldırılarına maruz kalmamak ve yatırımlarınızı riske atmamak adına başta internet olmak üzere sosyal medya hesaplarınızda asla yatırım yaptığınızı söylemeyin, bununla ilgili ekran görüntüleri ve benzeri kayıtları paylaşmayın.

Bitcoin Madenciliği Saldırılarına Maruz Kalmayın

Son dönemde başta dev kapasitede olan sunucu siteleri olmak üzere birçok kullanıcı haberleri dahi olmadan Bitcoin madenciliği için kullanılıyor. Kullanıcılar kendilerinden habersiz bazı siteler tarafından ortaya çıkarılan bu durum sonucunda ise bir takım sorunlar yaşarken, bunun yanında cihazlarının aşırı ısınması ve yanması, şarj sürelerinin artması ve bataryaların daha çabuk bitmesi gibi problemler ile karşılaşıyorlar.

Bu tür sorunlara dikkat etmeli ve şüphelendiğiniz internet sitelerine giriş yapmamalısınız. Zaman aralıkları ile bilgisayar ve cep telefonlarınızı, tabletlerinizi, akıllı televizyonların internet geçmişi ve önbelliğini tamamen silmeli ve BTC ile ilgili bedava BTC dağıtacağını iddia eden kişi/sitelere itibar etmemelisiniz.

[bitcointicker]