BitFlyer Borsası Nedir, Ne İşe Yarar?

Kripto para birimleri, özellikle Bitcoin (BTC) ile hayatlarımıza giriş yaptı


Kripto para birimleri, özellikle Bitcoin (BTC) ile hayatlarımıza giriş yaptı. Bu ilginin ardından 20.000’den fazla kripto para birimi oluştu. Dijital varlıkların ticaretinin yapılacağı platformların sayısı da arttı. Bunun yanı sıra, kripto para birimlerine özel, çeşitli kripto para borsaları da faaliyete geçti. BitFlyer, bu borsalardan biridir. BitFlyer, 2014 yılında kurulan Japon bir kripto para borsasıdır. Ayrıca, Japonya başta olmak üzere Avrupa ve ABD’de dijital varlık ticareti ve takas çözümleri sunmaktadır.

Kullanıcıların Bitcoin alıp satmalarına ve diğer kripto para birimlerinin yanı sıra, ulusal para birimleri olarak JPY, EUR veya USD gibi para birimlerini kullanmalarına olanak tanıyan popüler kripto para borsası, ABD ve Avrupa’da daha ünlüdür. Bu, kullanımının basitliği, deneyimli müşteri desteği ve düşük işlem ücretlerine bağlıdır. Ayrıca, yeni başlayanlar için kullanımı kolay ve güvenli bir platform sunmaktadır. Teknik olarak, düşük işlem ücretleri talep etmekte, marj ve vadeli işlem ticaretini desteklemekte ve kurumsal bir hesap sağlamaktadır.

Nasıl Çalışır?

Japonya merkezli kripto para borsası olan BitFlyer, Lightning Exchange’i kullanarak Spot ve Vadeli İşlem ticareti sunuyor. Yatırımcılarının deneyimlerini geliştirmek için, Bitcoin, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum alıp satmasına olanak tanıyor. Ayrıca BitFlyer USA sadece Bitcoin’i desteklerken, Japon ticaret platformu XRP, Monacoin ve Lisk’i de desteklemektedir. Kullanıcılar, herhangi bir sınırlama olmadan, Pro Exchange seçeneğiyle işlem yapmak için Lightning Exchange’i seçebiliyorlar. Ek olarak, kripto ticaretinde herhangi bir limit olmaksızın marj ticareti ve hızlı işlem yürütmeyi de gerçekleştirebilirler.

BitFlyer, Bitcoin işlemlerini kolaylaştırmak için chainFlyer adlı bir blokzinciri hizmeti sağlamaktadır. Gerçek zamanlı BTC işlemlerini gösteren chainFlyer, süreci basitleştirmek için animasyonlar kullanır. Bunun yanı sıra, bitFlyer tarafından Blockchain Lab adıyla sunulan hizmet, Bitcoin işlemleri, adresleri ve blokları hakkında veriler sağlar. Blockchain teknolojisi üzerine araştırma ve geliştirme çalışmaları da yürütülmektedir. bitFlyer tarafından sunulan Lightning API Playground, kullanıcıların işlemleri otomatik olarak gerçekleştirmesini sağlayan API hizmetidir. Çözüm, güvenlik ve programlama deneyimine sahip kullanıcılar için idealdir. BitFlyer, küresel çapta popülaritesini her geçen gün artıyor. Kullanıcı tabanı da günden güne katlanıyor. Bu da şirketin başarısını ispatlar niteliktedir.