Bitstamp Nedir ve Ne İşe Yarar?

2011 yılında kurulan ve Lüksemburg merkezli Bitstamp, Litecoin, Ether ve XRP dahil olmak üzere farklı kripto para birimleri arasında işlem yapmanıza olanak tanıyan bir kripto borsasıdır


2011 yılında kurulan ve Lüksemburg merkezli Bitstamp, Litecoin, Ether ve XRP dahil olmak üzere farklı kripto para birimleri arasında işlem yapmanıza olanak tanıyan bir kripto borsasıdır. Bitstamp, ACH, kredi kartı ve banka havalesi dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme seçeneklerine sahiptir. Ayrıca hesabınıza fiat para birimi yatırma seçeneği de sunarlar.

Bitstamp, kripto ile yeni başlıyorsanız ve basit ve kullanımı kolay bir ticaret platformu istiyorsanız kullanmak için iyi bir borsadır. İleri düzey kullanıcılara hitap eden bir ticaret arayüzüne sahip oldukları için gelişmiş tüccarlar için de iyidir. Çok faktörlü kimlik doğrulama sistemi de iyi bir güvenlik önlemidir. Bu sistem, şifrenizi ve telefonunuza gönderilen bir kod gibi farklı bir kimlik doğrulama biçimini girmenizi gerektirir.

Bitstamp, iki faktörlü kimlik doğrulama ve soğuk depolama dahil olmak üzere birçok güvenlik önlemine sahiptir. Ayrıca, işlemlerin onaylanması için birden fazla özel anahtar gerektiren çoklu imza cüzdanları da sunmaktadır. Ayrıca bir kayıp durumunda sigortalıdır. Ayrıca, müşterilerin e-posta yoluyla bilet göndermelerine olanak tanıyan bir biletleme sistemine de sahiptir.

Bitstamp piyasadaki en ucuz kripto borsası olmasa da, büyük alım satımlar için iyi bir hizmet sunuyor. Ayrıca, kredi kartı kullanarak kripto satın almak isteyen yeni başlayan yatırımcılar için de iyi bir borsadır. Ayrıca iyi bir SSS sayfası ve telefon desteği de sunuyor. Ancak, geçmişte hesap askıya alma ve KYC prosedürleri nedeniyle olumsuz eleştiriler almıştır.

Buna ek olarak, Bitstamp kredi kartı alımlarında %5 hizmet ücreti ve banka kartı alımlarında %5 ücret almaktadır. Ayrıca 10.000 $ üzerindeki para yatırma işlemleri için %2 ücret almaktadır. Hesabınızı nasıl kullandığınıza bağlı olarak, Bitstamp ek ücretler de talep edebilir.

Bitstamp ayrıca, doğrudan büyük miktarlarda kripto alıp satmanıza olanak tanıyan bir tezgah üstü masa da sunmaktadır. Tezgah üstü masa, emir defterinin likiditesini etkilemez, ancak kısa bir süre içinde büyük miktarlarda kripto ticareti yapmanıza olanak tanır. Para çekme işlemleri için küçük bir ücret olduğunu da belirtmek gerekir. SEPA yoluyla para çekme işlemleri için 3 EUR, İngiltere Hızlı Ödemeleri için 2 GBP ve uluslararası banka havaleleri için %0,1 ödeyeceksiniz.

Bitstamp’ın kripto para birimlerinin kaldıraç ticaretini desteklemediğini de belirtmek gerekir. Kripto para birimlerini kısaltmak isteyen tüccarlar önce Yatırımlarını nakde çevirmelidir. Ayrıca hesaplarını doğrulamaları ve kimlik kanıtı sağlamaları gerekir. Bu, devlet tarafından verilen bir kimlik veya ABD’de yaşadıklarını kanıtlayan bir elektrik faturası veya başka bir beyanı içerebilir.