Chainlink (LINK) Coin Nedir? Kurucusu Kim? Geleceği, Yorumları

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri harici verilerle birleştiren merkezsiz bir oracle platformudur


Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri harici verilerle birleştiren merkezsiz bir oracle platformudur. Chainlink, gerçek verileri verimli ve güvenli bir şekilde blok zincirine almak amacıyla çalışır.

Merkezi olmayan uygulamaların toplu olarak benimsenmesini engelleyen en büyük sorunlardan biri, blok zincirinin dışındaki verilerle etkileşime girememeleridir. Örneğin, Ethereum üzerinde çalışan akıllı sözleşmelerin, Ethereum ekosistemi dışındaki verilere erişmenin yerel bir yolu yoktur.

Chainlink, çığır açan teknolojisinin yardımıyla bu sorunu çözmeye çalışıyor. Zincir içi ve zincir dışı verileri bağlamak için köprü görevi gören ağdaki düğümler olan blockchain oracle’ları için bir platform geliştirdi. Bu protokol, akıllı sözleşmelerin dış dünyadan veri almasını sağlar.


Chainlink Kimin

Chainlink, 2017 yılında 28 yaşındaki programcı Sergey Nazarov tarafından kuruldu. Chainlink’in kurucu ortağı, California merkezli bir danışmanlık firması olan Pivotal Labs’ın geliştirme ekibine başkanlık eden programcı Steve Ellis’tir.

Chainlink’in Yerel Token’ı Nasıl Çalışır?

LINK, Chainlink’in yerel simgesidir ve ağdaki node operatörlerine ödeme yapmak için kullanılır. LINK için değer ve talep, Chainlink ağındaki zincir dışı mimaride çalışan operatörlerin sayısına bağlıdır.

LINK belirteci, veri alıcıları ve çevrilmiş veriler için blok zincirine ödeme yapan alıcılar tarafından kullanılır. Bu tür hizmet fiyatları, teklif verirken veri satıcıları veya kahinler tarafından belirlenir. LINK, ERC-20 token’ı üzerinde çalışan ve token’ın veri yükünü kavramasını sağlayan bir ERC677 token’ıdır.


Chainlink (LINK) Coin Yorum

Hem Chainlink hem de LINK muazzam bir büyüme gösteriyor ve dünyanın en iyi 100 kriptolarından biri. Daha fazla gelişme için doğru teknoloji ve yeterli kaynaklarla bir projenin ideal bir kombinasyonunu sunar.

Blockchainlerin güvenilir verilere erişmesine yardımcı olan bir oracle ağı olarak Chainlink, akıllı sözleşme teknolojisinde çok fazla potansiyelin olduğu dijital gelecekte çok önemli bir bileşen olduğunu belirledi.

Chainlink, diğer blok zincirlerinin akıllı sözleşmelerini temel alabilecekleri veri kalitesini artırmak için özel olarak tasarlanmış bir yazılıma sahip olduğu için önemlidir. Buna ek olarak, kripto para piyasası daha doğru ve kesin harici verilere güvenebilir, bu da hepsi Chainlink tarafından sağlanan kalite ve güvenlikte daha fazla iyileştirmeye yol açar.

Chainlink (LINK) Coin Geleceği

Chainlink geleceği için çok iyimser tahminler var. Bununla birlikte, madeni paranın arkasındaki teknolojinin geniş uygulama alanları göz önüne alındığında, kripto para birimi potansiyeli çok büyük. Gerçek dünya verilerini akıllı sözleşmelere dahil etmek her alan için gereklidir: telekomünikasyon, ulaşım, yönetişim, sağlık ve daha fazlası.

LINK Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 LINK Coin 469,89 TL’den işlem görüyor. LINK Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.01% değişim gösterdi. LINK Coin’in son 24 saatteki işlem hLINKi ise $ 315,310,971 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 8,448,954,428 dolar seviyesinde.

LINK Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 LINK Coin $ 14.45 dolardan işlem görüyor.