Chiliz (CHZ) Coin Nedir, Hangi Ülkenin? Yorum, Geleceği, Kaç TL

Tüm sektörlerin blockchain teknolojisine geçişinin kaçınılmaz olduğunu zaten kripto sektörüyle ilgilenen herkes biliyordu ancak spor dünyasının geçişi Chiliz (CHZ) Coin ve Socios firmasıyla birlikte beklenenden daha hızlı oldu


Tüm sektörlerin blockchain teknolojisine geçişinin kaçınılmaz olduğunu zaten kripto sektörüyle ilgilenen herkes biliyordu ancak spor dünyasının geçişi Chiliz (CHZ) Coin ve Socios firmasıyla birlikte beklenenden daha hızlı oldu.

Chiliz (CHZ) Coin nedir merak ediyorsanız dünyaya fan token kavramını öğreten bu projeyi hadi birlikte inceleyelim.


Chiliz (CHZ) Coin Nedir?

Chiliz (CHZ) Coin, Socios.com platformuna ait olan ve taraftarlarıyla spor kulüplerini birleştirmeye odaklanmış bir spor ve eğlence temalı blockchain projesidir.

Socios.com ile birlikte başta futbol kulüpleri olmak üzere tüm spor kulüplerine, Chiliz blok zincirinde kendilerine özel “fan token” denilen kripto paraları üretme imkânı sunan Chiliz (CHZ) Coin, bu fan token birimlerinin taraftarlar tarafından alınarak kulüpleri desteklemeleri sağlanmaktadır.

Ayrıca taraftarlara, destekledikleri spor kulüplerinin transfer, kamp, hazırlık maçı gibi kararlarında da ellerindeki fan token miktarına göre oy kullanarak karar verme imkânı sunan Chiliz (CHZ) Coin, bu nedenle spor dünyasının en önde gelen projelerinden biri olmuştur.

Chiliz (CHZ) Coin Hangi Ülkenin?

Chiliz (CHZ) Coin, Malta menşeli olarak ortaya çıkmış bir projedir. Bu nedenle de Chiliz (CHZ) Coin hangi ülkenin sorusuna Malta cevabını verebiliriz.

Her ne kadar Malta kökenli olsa da Chiliz (CHZ) Coin’in bağlı olduğu Socios firmasının başta Türkiye olmak üzere İspanya, ABD, Kore ve İsviçre ülkelerinde de temsilcilikleri bulunmaktadır.

Chiliz (CHZ) Coin Geleceği

Chiliz (CHZ) Coin, fan token denilince ilk akla gelen kripto para birimidir.

Chiliz’den sonra benzer yapıya sahip birden çok proje ortaya çıksa da dünya kulüpleri ile yaptığı anlaşmalar ve sektörün ilki olması Chiliz (CHZ) Coin’i hep bir adım önde tutmaktadır.

Futbol ve diğer spor kategorilerinin uzun yıllardır sahip olduğu popülarite ve taraftar kitlesi göz önüne alındığında Chiliz (CHZ) Coin geleceği hakkında olumlu düşünmek çok da yanlış olmayacaktır.

Chiliz (CHZ) Coin Kaç TL?

Chiliz (CHZ) Coin, bu yazının tarihi ve saatinde 3,15 TL’den işlem görmektedir.

Maksimum arzı 8.888.888.888 CHZ Coin olan kripto paranın 6.000.316.458 adeti dolaşımda yer almaktadır.


Chiliz (CHZ) Coin’in ATH ve ATL seviyelerinden de kısaca bahsetmek gerekirse ATH seviyesi 13,23 TL, ATL seviyesi 0,0598 TL’dir.