Concordium, Türkiye’ye Özel 50.000 Dolarlık CCD Airdrop’u Başlattı (Sponsorlu)

DLT’yi işletmelere geniş ölçekte sunmaya odaklanan kurumsal blok zinciri Concordium, düzenleyici uyumluluğu ile de dikkat çekiyor


DLT’yi işletmelere geniş ölçekte sunmaya odaklanan kurumsal blok zinciri Concordium, düzenleyici uyumluluğu ile de dikkat çekiyor. Şu sıralar, Concordium Blockchain’in yerel tokenı CCD ile ilgili Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendiren önemli bir haberi var. Concordium, 50.000 dolar değerinde CCD Airdrop’u duyurusu yaptı. Katılım detaylarını yazının devamında bulabilirsiniz. 

Concordiumun CCD Airdropunun Detayları Neler?

Concordium, en güvenli ve en hızlı blok zincirini oluşturmak için bilimsel araştırmayı kullanarak Concordium’un teknolojinin ön saflarında kalmasını sağlıyor. Bu arada Concordium’un protokolünün, Danimarka’daki Concordium Blockchain Araştırma Merkezi Aarhus (COBRA) ve İsviçre’deki ETH Zürih’te geliştirilen en son bilimsel araştırmaya dayandığını da belirtelim. Şimdilerde Concordium bir Airdrop hazırlığında. Bu Airdrop, Türkiye’deki kullanıcıları yakından ilgilendiriyor.

Şirket, Türkiye için özel duyurduğu 50.000 dolar değerindeki Airdrop kapsamında kullanıcılara kişi başı 5 dolar değerinde CCD dağıtacak. Bunun için yapılması gereken sadece 3 adım var. 

Birinci adım: Kullanıcıların akıllı telefonlarına ya da bilgisayarlarına Concordium Wallet uygulamasını indirmesi ve KYC’yi tamamlaması.
İkinci adım: Telegram grubuna katılmak: https://t.me/concordiumtr
Üçüncü adım: Google formunu doldurmak: https://docs.google.com/forms/d/1P4aQmQ74xkbRnKyiUOUnZnLaGmXe5PEjXwOuEvBuL0w/edit#settings

Kullanıcılar, bu üç adımı tamamladıktan sonra Airdrop’a katılım sağlamış oluyor.

Biraz da Concordium’dan bahsetmek gerekiyor. 

Concordium’un önemli kozlarından biri düzenleyici uyumlu olması. Bunun için ekosistemin bir kimlik katmanına sahip. Söz konusu kimlik katmanı düzenleyicilere karşı hesap verebilirliği destekliyor. Bunu yaparken işlem gizliliğini de ön planda tutuyor.

Concordium‘un metodolojisi, düşük ve öngörülebilir işlem ücretlerinde neredeyse anında sonuçlandırmaya imkan sağlıyor.

Ekosistemin bir diğer kozu, ikili konsensüs mekanizmasına sahip olması. Böylece belirli bir işlemin takip edilen blokta tamamlanması kolaylaşıyor. 

Concordium, ilk fikir birliği katmanı olarak Nakamoto tarzı Proof of Stake mekanizmasını belirliyor. Bu, hem düşük enerji tüketimi sunuyor hem de saldırılara karşı ağ direnci sağlıyor. 

Herkesin katılmasına açık bir genel ağ olan Concordium, dağıtılmış sistemin güvenilir üçüncü taraflar olmadan çalışabileceği merkeziyetsiz kullanım durumları için ideal.

Son olarak istikrar tarafına bakacak olursak, platform, ağ ücretlerinin istikrarlı ve tahmin edilebilir olacak şekilde tasarlandığını söylüyor.