PKR Coin Nedir?

PKR coin, Polker adı verilen yenilikçi bir blockchain platformunda kullanılan kripto paradır


PKR coin, Polker adı verilen yenilikçi bir blockchain platformunda kullanılan kripto paradır. Polker platformu kripto para piyasasındaki projelerin yüz yüze olduğu çeşitli blockchain problemlerine çözümler sunuyor. Platformun hizmet sunduğu sektörlerin çeşitlilik gösterdiğini görüyoruz. Bilindiği üzere blok zinciri teknolojisi günümüzde oldukça büyük bir benimsenme oranına erişmiş durumda. Arzu ettikleri hizmetleri kendilerine en iyi şekilde veren bu yenilikçi teknolojiyi kullanmak isteyen sektör geliştiricileri her geçen gün yeni bir projeyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kripto paralara güç veren bu teknolojinin benimsenmesi altcoin’lere de canlılık kazandırıyor. Ancak blockchain teknolojisinin de karşı karşıya olduğu çok sayıda problem bulunuyor. Çeşitli sektörlerde bu problemler kullanıcılarına farklı aksaklıklar doğuruyor. Polker gibi platformlar bu sorunlara çözüm bulmanın derdinde. PKR coin’ler ile işlevsel hale getirilen Polker de proje geliştiricileri için oldukça geniş bir yelpazede çözümler vadediyor. Çeşitlilik, çok yönlülük, dürüstlük ve şeffaflık. PKR coin projesinin sahip olduğunu iddia ettiği ilkeler platformun web sayfasında bu şekilde ifade ediliyor. Özellikle şeffaflık ilkesinin blockchain teknolojisine doğrudan uyum sağlayıcı bir sonuç meydana getirdiğini söyleyebiliriz.

Okumaya devam ettiğiniz bu yazı boyunca Polker platformundan ve bu platformun kripto para topluluğuna kazandırdıklarından bahsedeceğiz. Üstelik burada kullanılan kripto para PKR coin’ler hakkında da bazı ilgi çekici verileri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. PKR projesi kapsamında kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt verecek çeşitli protokoller geliştirildi. Söz konusu protokollerin blockchain teknolojisiyle alakalı sorunları giderici etkilerinin olması hedefleniyor. Polker platformunun ulaşmayı arzu ettiği sektörler oldukça çeşitli. Online oyunculuk, elektronik ticaret ya da çoklu para birimleriyle ilgili hizmetler sunmak isteyen platformlar PKR coin’lerden faydalanabilirler. İçeriğin devamında platforma yönelik detaylara ulaşabilirsiniz.

PKR Coin Ne Zaman Çıktı?

PKR coin projesi kapsamında yürütülen ilk çalışmaların 2021 yılında başladığını görebiliyoruz. Bu içerik 2022 yılının ilk ayında oluşturuldu. Polker platformunun henüz çiçeği burnunda olan projeler arasında gösterildiğini söyleyebiliriz. PKR coin ekibi oldukça kısa bir süre içerisinde göz ardı edilemeyecek bir mesafe kat etti. Kendisine yeni kullanıcılar bulan PKR coin yeni borsalarda listelenme şansı elde etti. Yine de bu kripto paranın henüz yolun oldukça başında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Projenin geliştirici ekibini sektörde tecrübeleri bulunan isimler oluşturuyor. Bu isimler arasında geliştiriciler arasında tanınmış olanlar da yer alıyor. Projenin web sayfasında PKR coin kurucu ortaklarına ilişkin bilgilendirmelerin olduğunu görüyoruz.

PKR Coin Fiyatı Nedir?

PKR coin fiyatı ile ilgili en güncel verilere aşağıda bulunan başlıklardan ulaşabilirsiniz. Polker platformu ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en güzel şekilde tanıtılması için birtakım çalışmalar gerçekleştirmiş. Bu doğrultuda iyi bir web sayfası tasarlayan ekip, platforma yönelik merak edilen tüm soruların yanıtlanabileceği bir tanıtıcı evraka burada yer veriyor. Bu tür evraklara whitepaper denildiğini biliyoruz. Whitepaper dosyalarında projeler hakkında hem sektörel hem de teknik veriler yer alıyor. Böylece hem o projeye yatırım yapacak kullanıcılar hem de projeye teknik anlamda erişmek isteyen geliştiriciler arzu ettikleri bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip olan projeler topluluk tarafından güvenilir olarak değerlendiriliyor. PKR coin projesi de bu tür teşebbüslere örnek olarak gösterilebilir.

PKR coin projesinin whitepaper dosyasına göre bu kripto paralardan piyasaya en fazla kaç adet arz edileceğinin bilgisine erişiyoruz. Buna göre piyasadaki PKR coin miktarı toplamda 1 milyar adeti geçmeyecek. Dolaşımda bulunan PKR coin’lerin sayısı ise 69 milyon dolaylarında. Paylaştığımız verilere göre kullanıcıların elinde bulunan PKR coin miktarı bu kripto paranın toplam arzının yalnızca %7’sine karşılık geliyor. Bu sonuç çeşitli şekillerde yorumlanabilir.

PKR Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 PKR coin 0,250346 TL’den işlem görüyor. PKR coin fiyatı son 24 saat içerisinde 8.45% değişim gösterdi. PKR coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 279,198 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 1,464,561 dolar seviyesinde.

PKR Coin Kaç Dolar?                               

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 PKR coin $ 0.015513 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle PKR coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,54 dolarla kaydetti. Bununla birlikte PKR coin yılın en düşük seviyesini ise 0,029 dolarla belirledi.

PKR Coin Nasıl Çalışmaktadır?

PKR coin, Polker platformunda kullanılıyor. Polker platformu ise gelecekte kullanıcılara sorun çıkaracağı düşünülen meseleler üzerinde yoğunlaşmayı hedefliyor. Proje ekibi bu sayede platformlarının küresel ölçekte kullanılabilir hale geleceğini ifade etti. Polker ekosistemi dahilinde çok sayıda patenti alınmış protokol var. İki yüzden fazla ülkede çalışmaları bulunan Polker platformu kullanıcılarına bir tür piyasa imkanı sağlıyor. Ekosistemde bulunan çoklu kripto piyasası bir nevi borsa gibi faaliyet gösteriyor. Ayrıca Polker ekosisteminde kullanıcıların NFT alanındaki ihtiyaçları da unutulmamış. Polker.game adı verilen bir platform sayesinde kullanıcıların oyna kazan mantığıyla oyun deneyimi elde etmesi sağlanıyor.

PKR Coin Nasıl Satın Alınır?

PKR coin satın almak isteyenler öncelikle Polker ekosistemini ziyaret edebilirler. Geleneksel ve akla ilk gelen yöntemle PKR satın almak içinse bazı kripto para borsaları kullanılabilir. Bu borsaları şu şekilde sıralandırabiliriz: Bittrex, Pancakeswap, Uniswap, MEXC ve Bitmart. Kullanıcılar diledikleri mecra aracılığıyla PKR coin satın alabiliyor.