ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin Nedir Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

ConstitutionDAO (PEOPLE), 1787’de basılan orijinal ABD Anayasası’nın son kopyalarından birine teklif vermek için ortak fon toplamak üzere kurulmuş tek amaçlı merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO)


ConstitutionDAO (PEOPLE), 1787’de basılan orijinal ABD Anayasası’nın son kopyalarından birine teklif vermek için ortak fon toplamak üzere kurulmuş tek amaçlı merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). Topluluğun çıkış noktası, anayasanın bir kimseye değil, topluma ait olduğuna inanmalarıydı. Grup, insanları bağış yapmaya çağırdı. Bağışçılar, bağışlanan her Ether (ETH) için bir milyon ConstitutionDAO tokeni aldı. Projenin amacı çok netti: bu kopyayı halka açık bir yerde gösterebilmek için açık artırmada kazanmak. Girişim yoğun ilgi gördü. Discord ve diğer platformlarda çığ gibi büyüyen bağışlar bir anda milyonları aştı. Sadece dört gün içinde 47 milyon dolara varan en büyük kitle fonlaması yaşandı. Grup, borsalar ve özel yatırımcılar da dahil olmak üzere toplumun birçok kesiminden destek aldı.

Açık artırma, 19 Kasım 2021’de Sotheby’s’de gerçekleşti. ConstitutionDAO teklifi kaybetti ama bu girişim DAO’lar için yeni yollar ve olanaklar açtı. Tüm dünyanın gözünün önünde cereyan eden bu hadise, DAO’lar aracılığıyla dijital varlıklarla nasıl etkileşime girileceği konusunda herkese yeni bir deneyim yaşatmış oldu. Ayrıca ConstitutionDAO sayesinde birbirini tanımayan bu kadar çok insan ortak bir amaç için bir araya gelmiş oldu.

Müzayedede başarılı olunsaydı üyeler anayasanın nerede ve nasıl sergileneceği konusunda oy kullanacaklardı. PEOPLE belirteci, sahiplerinin belgenin korunması ve sergilenmesiyle ilgili konularda fikir yürütmesine imkan verecekti. ConstitutionDAO projeyi durdurduğunu açıkladı. Grup, yapılan katkılarla aynı oranda topluluğa tam geri ödeme yaptı. Yakın zamanda Discord sunucusu da kapatıldı.

Müzayededen 10 gün sonra takipçi sayısının artmasına ek olarak, ConstitutionDAO bir şeyi geride bıraktı: PEOPLE token.

Projenin başarısız olması nedeniyle bazı isimler gruptan ayrılmış olsa da PEOPLE tokeni Binance’in listelemesiyle varlığını devam ettiriyor. Dolayısıyla PEOPLE Coin, Binance aracılığıyla satın alınabilmektedir. PEOPLE Coin satın almak için öncelikle Binance arayüzüne üye olmanız ve ardından fiat para göndermeniz gerekmektedir.

ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin Fiyatı

ConstitutionDAO grubu dağıldığında PEOPLE yaklaşık olarak 0,004 dolar değerindeydi. Şu anda PEOPLE 0,0358 $ fiyatla kripto pazarında 195. sırada yer alıyor. PEOPLE’ın TL cinsinden değeri ise 0,5391 TL civarındadır.


ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin Grafikler


ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin Piyasa Değeri

6 Mayıs 2022 itibarıyla ConstitutionDAO (PEOPLE) piyasa değeri 181,31 Milyon Dolardır. PEOPLE tokenlerinin gelecekte bir başka proje için kullanacağına dair beklentiler yüksektir. Böyle bir durumda tokenin fiyatında ve ConstitutionDAO’nun (PEOPLE) piyasa değerinde artış olması kaçınılmazdır.

PEOPLE Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 PEOPLE Coin 0,892580 TL’den işlem görüyor. PEOPLE Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 3.46% değişim gösterdi. PEOPLE Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 22,919,566 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 138,681,097 dolar seviyesinde.

PEOPLE Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 PEOPLE Coin $ 0.027366 dolardan işlem görüyor.