Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

Exclusive Coin (EXCL) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Exclusive Coin-EXCL- coin-nedir-temel-rehber

Exclusive Coin (EXCL) Nedir?

Exclusive Coin, her şeyden önce gizliliğinize değer veren, ancak kullanımı da kolay olan bir kripto para birimidir. Var olan birkaç masternod kripto parasından biridir. Exclusive Coin, halihazırda 5 yaşında olan bir blockchain ile eski kurulmuş bir kripto paradır.

Exclusive Coin: Temel Bilgiler

Exclusive Coin, piyasadaki birçok dijital para biriminden biridir. Eski bir yerleşik para birimi olan Exclusive Coin, hala piyasadaki çok az sayıda masternode kripto parasından biridir.

Şeffaf bir kripto para birimi olarak köklü bir üne sahip merkezi olmayan bir dijital paradır. Yalnızca kullanımının kolay olması ile değil, aynı zamanda kullanıcıların gizliliğine de öncelik vermesi ile ön plana çıkmaktadır.

Exclusive Coin (EXCL) Geliştirme

EXCL, 2014 yılında Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) karması olarak başlatıldı. ICO’su 60 milyon tokenla başlatıldı. Ancak, en büyük borsası Cryptsy’nin çöküşüyle ​​milyonlarca token kayboldu. Şirket o zamandan beri faaliyetine sıfırdan başladı ve tüm işleyişi Proof of Stake’ye kaydırdı.

Exclusive Coin’in Faydaları Nelerdir?

Exclusive Coin Teknolojisi

Exclusive Coin, blockchain’i çalıştırmak ve blokları aktarmak için bir bilgisayar cüzdanı kullanan bir masternode platformudur. Hızlı ödemelerin yapılmasının yanı sıra, tüm işlemlerin özel ve güvenli olmasını da sağlar.

Exclusive Coin, enflasyonist bir para birimidir ve kullanıcılarına yıllık %2 PoS sunar.

Exclusive Coin, işlemleri tamamen anonim ve izlenemez hale getirmek için DarkSend protokolünü kullanır. DarkSend, girdi ve çıktıların yönünü ilgili taraflar dışında kimsenin bilmediği bir hale getirmek için iki veya daha fazla işlemi karıştıran bir coin karıştırma tekniğidir.

Exclusive Coin İşlem Süreci

Exclusive Coin ile işlem yapma süreci diğer altcoinlere benzer. Kullanıcılar öncelikle EXCL’in resmi web sitesini ziyaret etmeli ve cüzdanı indirmelidir. Daha sonra istemleri takip edebilir ve cüzdanı kurabilirler.

Kurulum tamamlandıktan sonra, USD veya diğer herhangi bir kripto para birimi karşılığında EXCL satın alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işlemin detaylarını doldurmanız gerekecektir. Her işlem için bir genel ve bir özel anahtar alacaksınız. Bu anahtarlar güvenli bir şekilde saklanmalıdır.

İşlem imzalandıktan sonra, ağ doğrulama işlemini gerçekleştirir ve tarama tamamlandıktan sonra ödemeyi bitirir.

Exclusive Coin Ana Özellikleri

  1. Kolay Madencilik: Exclusive Coin, PoS sistemini kullanır ve madencilik gücünü bir madencinin elinde tuttuğu token sayısına bağlar. Böylece, PoW sisteminin karmaşık madencilik prosedürünü ortadan kaldırmış olur.
  2. Açık Kaynak: Masternod platformu hem ücretsiz hem de açık kaynaklıdır. GitHub’dan indirilebilir. Şirket, kullanıcıların gelecekteki gelişim için içgörülerini elde etmek için Discord aracılığıyla topluluklarıyla etkileşim kurmayı hedefliyor.
  3. Hız: Onay süresini azaltarak Exclusive Coin daha hızlı işlemler sunar. EXCL ile bekleme süresi çok daha azdır ve kullanıcılar hızlı ödeme yapabilirler.
  4. Merkezi Olmayan: Diğer birçok kripto gibi, Exclusive Coin de herhangi bir merkezi sunucu olmadan merkezi olmayan bir sistem üzerinde çalışır.

Exclusive Coin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Exclusive Coin (EXCL) Satın Alma

EXCL’i doğrudan Exclusive Coin cüzdanından satın alabilirsiniz. EXCL satın almanıza izin veren Bittrex, CryptoBridge, OpenLedger, Upbit ve CoinExchange gibi kripto para borsaları vardır. EXCL ile USD, BTS, ETH ve CNY ile işlem yapabilirsiniz.  

Exclusive Coin (EXCL) Depolama

Exclusive Coin’in resmi web sitesi, cüzdanını indirme seçeneği sunar. Herhangi bir işletim sisteminden paralarınıza erişmenize izin vermek için Windows, Mac OS ve Linux gibi birden çok platformla uyumludur. Önce cüzdanı indirmeli ve kayıt işlemini gerçekleştirmelisiniz. Cüzdanı kurduktan sonra, BTC veya ETH gibi bazı kripto para birimleri ekleme işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra kriptolarınız karşılığında EXCL satın alabilir ve bu cüzdanda güvenle saklayabilirsiniz.

Exclusive Coin (EXCL) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, Exclusive Coin bazı benzersiz özellikler sunar.
-Masternodlar aracılığıyla çalışan çok az sayıdaki kripto para birimlerinden biridir.
-BitCoin bir PoW sistemi üzerinde çalışırken, Exclusive Coin, aynı zamanda tam Proof of Stake coin olarak da çalışır.
-Ayrıca, kullanıcılarının tanımlanamayan işlemler yapmasına izin vermek için DarkSend teknolojisini kullanır.

Exclusive Coin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Exclusive Coin, ilk çöküşünden bu yana, kripto pazarına bir kez daha girme konusunda oldukça başarılı oldu. Lider geliştiricisi Kingscrown, kripto işlemlerinde gizliliği artırmak amacıyla bu altcoin’i geliştirdi. HBN, COL ve LGD gibi diğer kripto para birimleriyle çalışma deneyimi olan uzman bir geliştiricidir. Exclusive Coin, EXCL coinleri karşılığında indirimli fiyatlarla sunulan ürünlerle kendi hedef pazarına sahiptir.

Yorum Yap