Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

DODO (DODO) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

dodo-token-nedir-temel-rehber-coin-bilgi

GİRİŞ

DODO, benzersiz proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması ile otomatik piyasa yapıcılardan (AMM) daha iyi likidite ve fiyat istikrarı sunmayı amaçlayan, Çin merkezli bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü ve zincir içi likidite sağlayıcısıdır.

PMM fiyatlandırma mekanizması, varlıklar için son derece doğru piyasa fiyatları toplamak için oracle’ları kullanır. Ardından, likidite sağlayıcılarının (LP) portföylerini istikrara kavuşturmak, fiyat düşüşünü azaltmak ve arbitraj ticaretine ödül olarak izin vererek süreksiz zararı ortadan kaldırmak için bu fiyatlara yakın yeterli likidite sağlar.

DODO ayrıca, ihraççıların yalnızca kendi tokenlerini yatırmalarını gerektiren İlk DODO Teklifi (IDO) aracılığıyla ücretsiz bir ICO listelemesiyle yeni kripto projelerine de hitap ediyor.

DODO’nun akıllı sözleşmesi, Ethereum ağında bir ERC20 tokenı olarak çalışır.

DODO (DODO) Nedir?

DODO, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerine kurulu Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) algoritmasını kullanan merkezi olmayan bir borsadır.

DODO, yatırımcılar için tek token tedarikini, azalan kalıcı zararı ve en aza indirilmiş kaymayı destekleyen sermaye açısından verimli likidite havuzlarına sahiptir.

DODO ticaret platformu, herhangi iki token arasındaki en uygun fiyatları teklif etmek için çeşitli likidite kaynaklarına yönlendiren ve bunları karşılaştıran merkezi olmayan bir likidite toplama hizmeti olan SmartTrade’i de sunar. Ayrıca DODO, varlık oranları, likidite derinlikleri, ücret oranları ve gerçek zamanlı olarak özelleştirilebilen ve yapılandırılabilen diğer parametreler gibi yeni varlıkların ihracı için likidite havuzu oluşturulmasını önleyen engelleri de ortadan kaldırır.

DODO token, aynı zamanda sahiplere platformda işlem ücreti indirimleri ve Crowdpooling / IDO tahsisleri de sağlayan bir yönetim tokenıdır. DODO tokenleri, DODO’nun sadakat programında üyeliğin kanıtı olarak hizmet veren devredilemez tokenler olan vDODO’ya para yatırılabilir.

DODO’nun Kurucuları Kimlerdir?

Dodo, Diane Dai, Radar Bear ve anonim bir geliştirme ekibi tarafından kuruldu ve Ağustos 2020’de resmen başlatıldı.

Ekip, Eylül 2020’de Pantera Capital, Binance Labs ve Three Arrows Capital liderliğindeki ek 5 milyon dolarlık özel satış fonu turunu başarıyla tamamladığını duyurdu.

Özel satış turu ayrıca Coinbase Ventures, Galaxy Digital, CMS Holdings ve Alameda Research gibi diğer önde gelen risk sermayesi şirketlerinden, kripto para borsalarından ve ticaret firmalarından yatırım çekti.

DODO’nun Avantajları Nelerdir?

  • Proaktif Piyasa Yapıcılık (PMM) algoritması tamamen şirket içinde geliştirilmiştir. Blockchain üzerindeki operasyonlar için uyarlanmış ve optimize edilmiştir ve piyasa yapımında birçok yenilikçi, esnek kullanım durumu ile yüksek performanslı ve sermaye açısından verimli olduğunu kanıtlamıştır.
  • DODO, yeni varlıkları en düşük maliyetle ihraç etme ve Crowdpooling aracılığıyla oldukça likit sermaye havuzları oluşturma yeteneği sağlar. Başlangıç ​​fiyatı veya tedarik edilen fon ve token oranı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.
  • DODO, verimli zincir üzerinde profesyonel pazar yapımını destekler. Herhangi bir proje sahibi, piyasa yapıcısı veya perakende yatırımcısı, piyasa orta fiyatı, likidite derinliği ve spread gibi parametreleri ayarlayarak piyasa yapıcılık stratejilerini etkin, esnek ve kapsamlı bir şekilde kontrol edebilir ve uygulayabilir. DODO’daki bu likidite de paylaşılabilir ve diğer zincir içi akıllı sözleşmelerle birleştirilebilir.
  • DODO hem bir DEX hem de bir toplayıcıdır. Kendi likidite havuzlarına sahiptir ve ayrıca piyasada bulunan herhangi iki token arasında ticareti destekler.
  • DODO token ekonomi modeli, bir üyelik sistemi ve bir ücret paylaşım mekanizması sunar. DODO, yönetişim işlevlerine ek olarak, sahiplerine işlem ücreti indirimleri ve İDO katılım tahsisleri sunar. Sistemin vDODO üyelik kanıtı tokenları, sahiplerine işlem ücreti temettüleri ve üyelik ödüllerinin yanı sıra DODO sahibi avantajlarından yararlanma hakkı tanır.

DODO’yu Benzersiz Yapan Nedir?

DODO, kendisini ilk olarak Nisan 2020’de tasarlanan PMM algoritması aracılığıyla çok düşük işlem ücretleri ve fiyat düşüşü sunan en rekabetçi likidite sağlayıcılarından biri olarak konumlandırıyor.

Ekip, daha düz bir fiyat eğrisi nedeniyle PMM algoritmasının AMM rakibi Uniswap’e göre daha üstün fiyatlandırma sağladığını iddia ediyor.

PMM, yeterli likidite oluşturmak için piyasa fiyatlarına yakın fonlar toplar ve bu da, fiyat piyasa fiyatından daha fazla hareket ettikçe hızla düşer. DODO, likidite sağlayıcı portföylerini sabit tutmaya yardımcı olacak arbitrajı çekmek için piyasa fiyatlarını otomatik olarak ayarlar. Bu özellik, daha uygun fiyatlandırma, daha yüksek fon kullanımı ve azalan fiyat düşüşü, tek riske maruz kalma ve kalıcı kayıpların olmamasını sağlar.

DODO platformu, yatırımcılarına tasfiye ve açık artırmalar gibi zincir içi işlemler için akıllı sözleşmeler tarafından yerel olarak kullanılabilen merkezi borsalar (CEX) ile karşılaştırılabilir yeterli likidite sunar. Arbitrajcılar ayrıca DODO ile diğer borsalar arasındaki fiyat farklarından da yararlanabilir.

Likidite sağlayıcılarının minimum depozito yatırması gerekmez. LP’ler kendi ticaret çiftlerini oluşturabilir, fiyat riskini ortadan kaldırmak için kendi tokenlerini yatırabilir ve ayrıca DODO işlem ücretlerinin bir kısmını ödül olarak toplayabilir.

DODO ayrıca, İlk DODO Teklifi (IDO) olarak ücretsiz listeleme ile yeni kripto projelerini çekiyor. AMM protokollerinden farklı olarak, DODO teklif tokenlarına ihtiyaç duymaz ve IDO projelerinin yalnızca kendi tokenlarını likidite havuzuna yatırması gerekir.

Dolaşımda Kaç DODO (DODO) Coin Var?

DODO tokenın toplam arzı 1 milyar (1.000.000.000). Şu anda dolaşımda 12 milyon DODO coin var.

DODO’nun toplam arzı şu şekilde dağıtılacaktır:

Çekirdek ekibe / gelecekteki işe alımlara / danışmanlara %15
Yatırımcılara %16
İlk likidite provizyonuna (IDO) %1
Operasyonlara / pazarlama / ortaklıklara %8
Topluluk teşviklerine %60

DODO Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

DODO, merkezi olmayan bir protokoldür ve bu nedenle tek bir hata noktasına dayanan merkezi ağ saldırılarına karşı dirençlidir. DODO’nun akıllı sözleşmeleri, 10 Temmuz 2020’de bir blockchain güvenlik şirketi olan PeckShield tarafından denetlendi.

Lütfen DeFi protokollerinin yenilikçi ve yüksek riskli projeler olduğunu ve bu nedenle bilgisayar korsanları tarafından istismar edilebilecek ve para kaybına neden olabilecek kodlama hatalarına ve güvenlik sorunlarına karşı savunmasız olduğunu unutmayın!

Yorum Yap