Altcoin Kripto Para

Frontier (FRONT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

frontier-token-nedir-temel-rehber-coin-bilgi

GİRİŞ

Bildiğiniz üzere birçok farklı blockchain ağı üzerinde DeFi çözümleri ve uygulamaları bulunuyor. Frontier tüm ürünlere erişim sunmayı amaçlıyor.

Frontier; Binance Chain, Band, Kava, ATOM, Harmony (ONE) ve Solana (SOL) blockchainleri üzerindeki platformların tümü için hizmet verebilecek.

Frontier geçtiğimiz yılın son aylarında yaptığı özel satış ile birlikte 1,85 Milyon $ fon toplamayı başardı. Gerçekleşen özel satışa katılan birçok önde gelen şirket bulunuyor.

Özel satışa katılan şirketler arasında Alameda Research, FTX, Woodstock Fund, Mechanism Cap, NGC Ventures, CoinGecko, Spark Capital, Black Edge Cap ve Bidesk bulunuyor.

Frontier (FRONT) Nedir?

Kullanıcılar Frontier’ı kullanarak DeFi pozisyonlarını, hisse senedi varlıklarını izleyebilir ve yönetebilir, varlıkları takas edebilir veya tek bir yerde daha fazla DeFi uygulamasını keşfedebilir. Frontier ayrıca, Cosmos SDK’ya dayalı Merkezi Olmayan Anahtar Yönetimi blok zinciri olan Frontier zincirini de inşa ediyor.

Frontier’in Getirdiği Çözümler Nelerdir?

Frontier blokchain piyasasındaki bir çok soruna çözüme getirmeyi amaçlamıştır. Bu çözümleri çözen ve gelecekte bunlar ile ilgili çalışmalar yapmayı planlayan Frontier’in sorunlara bakış açısını inceleyeceğiz.

Piyasada, kullanıcıların tüm DeFi portföylerini herhangi bir yerden takip etmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan ürün sayısı oldukça azdır. Dolayısı ile borç verme, ödünç alma, stake etme, varlık takası ve likidite sağlama , kullanıcılar için acı verici deneyimlerdir.

Frontier, Compound, Maker, Synthetix, Aave, InstaDApp, Uniswap, bZx, Balancer, ve Curve kripto para projelerindeki bakiyeleri kontrol eder ve işlem yapabilir düzeydedir. İlerleyen süreçte yeni protokol ekleme seçeneklerini de getiren ekip, merkezsiz finans projelerindeki karmaşıklığı da gidermiştir.

Frontier, aynı zamanda bu merkezsiz finans (Defi) ürünlerine bağlanırken sahip oldukları kripto paraları kendi cüzdanına çekmez veya kilitlemez. Dolayısı ile sadece bir ara yüz çözümü olan Frontier insanların güvenliliklerinde bir zaaf yaratmaz.

Frontier’ın Kurucuları Kimlerdir?

Frontier şu anda dünyanın dört bir yanına dağılmış 15 üyeden oluşan bir ekipten oluşuyor. Ravindra Kumar, Palash Jain ve Vetrichelvan Jeyapalpandy tarafından kuruldu.

Kurucu olarak Ravindra, daha önce InstaDApp ve Woodstock’un CTO’suydu ve akıllı bir sözleşme geliştiricisi, Android geliştiricisi ve bilgisayar poliglotudur. Temel kod tabanı, kriptografisi ve form doğrulaması hakkında zengin teknik bilgisi ile Ethereum geliştirmesinin erken bir uygulayıcısıdır. Ravindra’nın 9+ yıllık geliştirme tecrübesi var ve Fueled.com, Care.com ve Cleartrip.com dahil 50’den fazla mobil uygulamada çalıştı.

Vetrichelvan yazılım geliştirmede 13 yıllık deneyime sahiptir ve yeni teknolojileri keşfetme ve öğrenmeye ilgi duymaktadır. Pazarda ve ulaşımda çeşitli projeler üzerinde çalıştı ve tasarım konusunda keskin bir göze sahiptir. 2+ yıldır blockchain ve DeFi alanında kendisini geliştiriyor.

Palash Jain, Frontier’ın pazarlamasının, topluluğunun, halkla ilişkilerinin ve marka bilinirliğinin tüm yönlerini denetler. Blockchain alanında 3 yıldan fazla deneyime sahip ve IOST, BitMax, Matic ve Lambda dahil olmak üzere pazarlama cephesinde birkaç projeyle çalıştı.

Dolaşımda Kaç Frontier (FRONT) Coin Vardır?

FRONT tokenlarının sabit bir maksimum kaynağı vardır. Bu, tam olarak 100.000.000 FRONT Token olarak belirlenmiştir ve asla bu noktanın ötesine geçmeyecektir. Yazım sırasında mevcut dolaşım arzı 15.650.000 FRONT’dur.

Toplam arzın;

% 32,5’i yatırımcılara,

% 8’i topluluğa,

% 13,5’i Staking ödüllerine,

% 20’si Ekosisteme,

% 10’u Pazarlamaya,

% 10’u Rezervlere ve

% 10’u Ekibe dağıtıldı.

Frontier (FRONT) Tokenı Nereden Satın Alabilirsiniz?

FRONT tokenleri oldukça likittir ve Binance, Huobi, OKEx, Uniswap ve Balancer gibi en iyi 10 borsa dahil olmak üzere hem Merkezi olmayan hem de Merkezi değişim platformlarında satın alınabilir veya takas edilebilir. En popüler ticaret çiftlerinden bazıları FRONT / USDT, FRONT / BTC ve FRONT / ETH’dir.

Frontier (FRONT) Tokenlarını Nerede Saklayabilirsiniz?

Son Düşünceler

FrontierCoin, yaklaşmakta olan tokenize menkul kıymetler yığını için kolayca işlem yapabilecek bir token oluşturmak için çalışan dünyanın önde gelen blockchain uzmanları tarafından yaratılmıştır.

Frontier merkezsiz finans projelerini destekleyici teknolojisi ile fark yaratmıştır. Güvenlikten ödün vermeyen blok zincir teknolojisi ile insanları adeta büyülemiştir. Uygulamaların bir çok geleneksel uygulamalardan indirilebilir oluşu ise kullanıcılara erişebilme imkanı tanımıştır.

Frontier son zamanda yaptığı anlaşmalar ile USD basabilme yetkisine de sahip olmuştur. Böylelikle Frontier ekosistemi yeni bir değere kavuşturmuştur. Front Kripto paraları USDF1 basabilme yetkisine sahip olmuştur. Üstelik bunu tamamen merkezi olmayan bir yapı ile yapabilmişlerdir.

Yorum Yap