Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsaları- Kripto Para Borsa Sıralaması

Dünyada 10 binden fazla kripto para birimi ve 400’e yakın kripto para borsası bulunuyor


Dünyada 10 binden fazla kripto para birimi ve 400’e yakın kripto para borsası bulunuyor. Kripto para birimlerinin sayısı artmaya devam ederken, yatırımcının kripto para ticareti için her zamankinden daha fazla seçeneği var. Aşağıda dünyanın en yüksek ticaret hacmine sahip olan en büyük on tane kripto para borsasını bulacaksınız.

1. Binance

Binance işlem hacmi bakımından en büyük borsadır. Özellikle deneyimli kripto para yatırımcıları için tasarlanmıştır. Nispeten düşük ticaret ücretleri ve geniş bir kripto para birimi yelpazesi sunmaktadır.

2. Coinbase

ABD merkezli olan Coinbase, dünyanın en popüler kripto borsalarından biridir. Platform üzerinden altcoin’ler, yeni projeler ve dijital varlıklar dünyasında neler olup bittiğini takip etmek mümkündür. Coinbase, daha deneyimli tüccarlar için, gelişmiş grafik ve kripto para birimi alım satım araçlarına sahip olan Coinbase Pro’yu sunar.

3. Kraken

Kraken, 2013 yılında başlatılan bir kripto para birimi değişim platformudur. Merkezi ABD’de olan borsa, 190’ın üzerinde ülkede faaliyet yürütmektedir. Piyasada 10 yıllık bir deneyime sahip olan Kraken’in 6 milyonun üzerinde müşterisi vardır.

4. KuCoin

 KuCoin, 1.000’den fazla kripto para birimi çiftini ve 600’den fazla kripto para birimini destekler. 200’den fazla ülkede hizmet veren KuCoin’in dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcısı vardır.

5. Gate.io

2013 yılında kurulan Gate.io, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biridir. 1.400’den fazla dijital para birimini destekleyen Gate.io’nun 10 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı vardır.

6. Bitfinex

2012’de kurulan Bitfinex, 250’nin üzerinde kripto para birimini destekler. Deneyimli ve kurumsal yatırımcılar düşünülerek tasarlanmıştır. Bitfinex borsası, çok çeşitli alım satım ve borç verme seçenekleri sunar.

7. Huobi Global

Huobi, başlangıçta yalnızca Çin’e hizmet veriyordu. Ancak bugün 130’dan fazla ülkedeki müşterilere kripto para birimi ticareti sunuyor. 380’den fazla kripto varlığı ve 200’den fazla coin şu anda Huobi’de listeleniyor.

8. Gemini

2015 yılında faaliyete başlayan Gemini, ABD merkezli bir kripto para borsasıdır. 80’den fazla kripto para biriminde işlem yapma olanağı sunmaktadır.

9. Binance.US

Binance.US borsası, Binance’ın ABD sürümüdür. Özellikle düşük spot ticaret ücretleri ve yeni başlayanlar için düşük satın alma ücretleri sayesinde oldukça rekabetçi bir platform haline gelmiştir.

10. Bybit

2018’de kurulan Bybit, yenilikçi, hızlı büyüyen bir kripto para borsası. Bybit, yatırım bankacılığı ve forex sektöründe önemli deneyime sahip bir ekip tarafından kuruldu. Bybit’in merkezi Singapur’da bulunuyor ve İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı. Bybit’in dünya çapında 1,6 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.