Paribu Fan Token Listesi

Blockchain teknolojilerinin gelişmesiyle, onları kullanmanın daha fazla yolu açılıyor


Blockchain teknolojilerinin gelişmesiyle, onları kullanmanın daha fazla yolu açılıyor. Özellikle markalar bunları toplulukla iletişim kurmanın yeni yollarını bulmak, destek almak ve etkinliği artırmak için kullanır. Fan Token olarak bilinen taraftar tokenleri, bu tür bir iş birliğinin en çarpıcı örneklerinden biridir. 

Fan tokenler, ticaret, yatırım, para transfer işlemlerine ek olarak, sahibine belirli bir spor kulübüyle ilgili ayrıcalıklar, ödüller, ikramiyeler, özel oy hakları gibi imkanlar tanır. Fan token sahipleri, belirtilen platform veya topluluklara üye olma hakkına sahiptir. Ayrıca kulüp konularındaki oylama kararlarına katılım, özel içeriklere erişim, bilet çekilişlerine katılım gibi çeşitli avantajlar elde eder. Bu kriptolar sahiplik, üyelik ve belirli bir gruba giriş için kullanılır.

Fan tokenler, NFT’lerin aksine değiştirilebilir niteliktedir. Bu, bir tokenin diğerine eşdeğer olduğu ve ayrıca bir spor kulübüyle ilgili hizmetler veya mallar için ödeme yapmak için kullanılabileceği anlamına gelir.

Fan tokenler, sundukları faydalar ve özellikler dışında normal kripto para birimlerine benzer. Buna göre bir fan token, kripto para piyasasında ortaya çıkan tüm gelişmelerden etkilenir. Tokenlerin fiyatları arz ve talebe göre belirlenir. Ani bir gelişme token fiyatlarını aşağı veya yukarı yönlü etkileyebilir.  Yatırımınızdan herhangi bir net getiri elde edeceğinizin de garantisi yoktur. Ayrıca bu kripto para birimleri projeye bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir. Bir token size bir futbol kulübünde alınan kararlarda oy kullanma hakkı verirken, başka bir token size kulübün web sayfasındaki özel içeriklere erişim hakkı sağlayabilir.                                                                        

Fan Tokenler Nasıl Çalışır?

Fan tokenler, normal bir kripto para birimine oldukça benzer şekilde çalışır. İlk olarak, satın almak istediğiniz fan tokeni ararsınız. Tokeni listeleyen bir kripto para borsasına gidersiniz ve satın alma işleminizi gerçekleştirirsiniz.

Paribu Fan Token Listesi

Paribu, Türkiye’nin en büyük işlem hacmine sahip dijital varlık platformudur. Türk Lirası (TRY) cinsinden kripto para birimi işlemlerine olanak sağlayan Paribu’nun yaklaşık beş milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Paribu’da günlük işlem hacmi 234 milyon doların üzerindedir. Paribu piyasasında işlem gören kripto para sayısı şu anda altmıştır. Paribu’da hafta sonları da dahil olmak üzere 7/24 işlem yapılabilmektedir. Ayrıca Paribu, müşterilerine 7/24 teknik destek hizmeti vermektedir.

Paribu’da işlem yapılan fan tokenleri şunlardır:

Manchester City Fan Token

Galatasaray Fan Token 

AS Roma Fan Token

Barcelona Fan Token

Fenerbahçe Fan Token

Trabzonspor Fan Token

Juventus Fan Token

Paris Saint Germain Fan Token

Atletico De Madrid Fan Token

Göztepe Fan Token

AC Milan Fan Token

Valencia Fan Token

Monaco Fan Token

Arsenal Fan Token

Napoli Fan Token

Inter Milan Fan Token

Paribu’da şu anda toplamda 16 Fan Token işlem görmektedir.