DVI Coin Nedir?

DVI coin, Dvision Network adı verilen bir platformda geçerli olan kripto para olarak ifade edilebilir


DVI coin, Dvision Network adı verilen bir platformda geçerli olan kripto para olarak ifade edilebilir. Dvision Network platformu ise kripto para severlere NFT’lerle ilgili çeşitli işlemler sunan bir ekosisteme karşılık geliyor. Kullanıcılar burada sunulan olanaklardan faydalanarak gerçekleştirmek istedikleri NFT işlemlerine ulaşabiliyor. Aslına bakılırsa Dvision Network adı verilen ekosistem kendi kendisini yöneten bir metaverse olma özelliği taşıyor. Yani DVI coin sahipleri işlem gerçekleştirdikleri kendi ekosistemlerini kendileri yönetiyor. Böylesi bir durumun kripto para piyasasına gönül veren kullanıcıları cezbedebilecek bir sonuç meydana getirdiğini söyleyebiliriz. Şunu unutmamak gerekiyor ki Bitcoin (BTC) öncülüğünde yola çıkan kripto paralar kullanıcılara finansal özgürlük sağlamayı temel hedefleri arasına almıştı. Otonom ekosistemlerde kullanıcılara NFT işlemi yapma kabiliyeti sunmak kripto paraların temel hedefine ve felsefesine uyuyor. Öte yandan kripto para piyasasında çok sayıda metaverse projesinin çıktığını söyleyebiliriz. Bunca proje arasından sıyrılarak kullanıcıların dikkatini çekmek için geliştiriciler adeta birbirleriyle yarışıyor. NFT terimini de son zamanlarda sıklıkla duyar olduk. Bu terimin ne olduğunu ve ne tür olanaklar sunduğunu merak eden okurlarımızı konu hakkında hazırladığımız ilgili içeriği okumaya davet ediyoruz. NFT’lerin popüler olması bu alanda hizmet veren platformlara duyulan rağbeti de artırdı. İşte DVI coin projesi de kullanıcıların bu tür ihtiyaçlarını karşılamak için piyasaya giriş yaptı.

Okumaya devam ettiğiniz bu içerik boyunca Dvision Network ekosisteminden ve bu ekosistemin kripto para kullanıcılarına neler kattığından bahsedeceğiz. Üstelik burada kullanılan kripto para DVI coin’ler hakkında da birtakım ilgi çekici verileri siz değerli okurlarımızla bu yazıda paylaşacağız. Dvision Network, metaverse alanında kullanıcılara oyun ve NFT hizmeti veren platformlardan birisi. Piyasada aynı hizmetleri veren onlarca proje yer alıyor. DVI coin projesi rakiplerinin önüne geçebilmiş mi? Bu proje diğer metaverse projelerinden daha iyi hizmetleri kullanıcılarla buluşturuyor mu? Bu soruların yanıtlarını içeriğin diğer kısımlarında arayacağız.

DVI Coin Ne Zaman Çıktı?

DVI coin projesi piyasadaki ilk çalışmalarına 2021 yılının ilk çeyreğinde başladı. Bir yıl gibi bir süre içerisinde kendisine yeni kullanıcılar edinen bu proje ekosistemin gelişimi için sahip olduğu gücü artırmaya gayret ediyor. Projenin geliştiricilerinin alanında yetkin kişilerden oluştuğu iddia ediliyor. Bunun yanı sıra projenin yönetici kadrosunun da kripto para alanında engin deneyimlere sahip isimlerden oluştuğu belirtiliyor. Dvision Network için tasarlanan web sayfasında konu hakkında arzu edilen her türlü bilgiye şeffaf bir şekilde ulaşılabiliyor. JungHyun Eom projenin CEO’su. JaeSeok Jang ise baş teknoloji sorumlusu (CTO) olarak biliniyor.

DVI Coin Fiyatı Nedir?

DVI coin fiyatı ile ilgili en yeni verilere aşağıda yer alan başlıklardan ulaşabilirsiniz. Dvision Network ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en iyi şekilde tanıtılması adına belirli çalışmalara imza attı. Bu doğrultuda iyi bir web sayfası tasarlayan ekip, platforma yönelik merak edilen tüm sorulara cevap verebilecek bir tanıtıcı evraka da burada yer veriyor. Bu evraklara kullanıcılar arasında whitepaper denildiğini biliyoruz. Whitepaper’larda projeler hakkında hem sektörel hem de teknik veriler yer alıyor. Böylece hem o projeye yatırım yapacak kripto para severler hem de projeye teknik anlamda ilgi gösteren geliştiriciler arzu ettikleri bilgilere kolayca ulaşabiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip projeler topluluk tarafından güvenilir olarak görülüyor. DVI coin projesi de bunlara örnek olma özelliği taşıyor.

DVI coin projesinin whitepaper dosyasına göre bu kripto paralardan piyasaya en fazla ne kadar arz edileceğinin bilgisine ulaşıyoruz. Buna göre piyasadaki DVı coin miktarı toplamda 1 milyar adeti geçmeyecek. Dolaşımda bulunan DVI coin’lerin sayısı ise 292 milyon civarında. Bu sayı toplam arzın yaklaşık %29’una karşılık geliyor.

DVI Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DVI coin 0,269394 TL’den işlem görüyor. DVI coin fiyatı son 24 saat içerisinde -3.91% değişim gösterdi. DVI coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 66,260 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 3,179,885 dolar seviyesinde.

DVI Coin Kaç Dolar?                                

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DVI coin $ 0.012960 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle DVI coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 2,86 dolarla kaydetti. Bununla birlikte DVI coin yılın en düşük seviyesini ise 0,09 dolarla belirledi.

DVI Coin Nasıl Çalışmaktadır?

DVI coin, Dvision Network adı verilen bir metaverse platformunda kullanılan kripto paralardır. Projenin piyasadaki diğer projelerden çok farklı olmayan işlemler sunduğunu görüyoruz. Ekosistem kapsamında sunulan oyunun takip ettiği süreç diğer platformlara göre farklılık gösteriyor olabilir. Burada yer alan avatarlar ya da bu karakterlere temin edilen unsurlar bazı kullanıcıların daha çok hoşuna gidebilir. Onun dışında DVI coin projesinde sunulan olanakların da rakiplerin sunduğundan çok farklı olmadığını söyleyebiliriz. Oyna kazan mantığı çoğu projede olduğu gibi burada da geçerli. Ayrıca kullanıcılar NFT oluşturabiliyor, alıp satabiliyorlar. DVI coin projesinin çok sayıda başarılı ortaklığının bulunduğunu da görebiliyoruz.

DVI Coin Nasıl Satın Alınır?

DVI coin satın almak isteyen kullanıcılar belirli kripto para borsalarından faydalanabilirler. Bunun yanı sıra bu kripto paranın metaverse platformu kullanılark da DVI coin sahibi olunabilir. DVI coin alım satımına olanak veren borsalara örnek olarak Bithumb, Gate.io, Bittrex ya da Uniswap gibi borsaları gösterebiliriz.