FINA Coin Nedir?

FINA coin, Defina Finance adı verilmiş bir tür online blockchain oyun platformunda kullanılan kripto paradır

FINA Coin Nedir

FINA coin, Defina Finance adı verilmiş bir tür online blockchain oyun platformunda kullanılan kripto paradır. Defina Finance, merkezsiz finans (DeFi) ile NFT hizmetlerini bir araya getirerek kripto para severleri kaliteli hizmetlerle buluşturmayı hedefliyor. Böylece NFT hizmetlerine erişmek isteyen oyun severler ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikli bir platforma kavuşabilecek. Proje ekibinin öncelikli amaçları arasında bu maddenin yer aldığını ifade edebiliriz. NFT’lerin kullanımı sayesinde kripto para severler oyunculuk içi varlıklara gerçekten sahip olabiliyor. Hatta kullanıcılar bu varlıkları geliştirerek, eğiterek ve oyun sürecine devam ederek bu durumda kar elde edebiliyor. Defina Finance ekosisteminin sahip olduğu amaçlardan birisi de kullanıcılarına demin belirttiğimize benzer kar elde etme imkanları sunarak onları blockchain ile tanıştırmak. Ekip böylece milyonlarca kullanıcıya ulaşabilmeyi umuyor. Blockchain teknolojisi aracılığıyla kripto para severlere oyun oynamanın yeni bir boyutunun tanıtılması söz konusu hale gelecek.

Okumayı sürdürdüğünüz bu yazı boyunca Defina Finance ekosisteminden ve bu ekosistemde kripto para kullanıcılarına sağlanan olanaklardan bahsediyor olacağız. Üstelik bu ekosistemde kullanılan kripto para FINA coin’ler hakkında da birtakım ilgi çekici verileri sizlerle burada paylaşacağız. Oynadıkça kazan mantığını benimseyen bu ekosistem bir hayli iddialı görünüyor. Bilindiği üzere kripto para piyasasında çok sayıda metaverse ve NFT hizmetleri sunan proje yer alıyor. FINA coin projesi, kullanıcılarına diğerlerinin sunamadıklarını vererek rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor. Platformda gerçekleşen tüm işlemlerin proje için tasarlanan Binance akıllı zinciri kripto parası FINA coin’ler aracılığıyla gerçekleştirildiğini biliyoruz. İçeriğin devamında konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak mümkün.

FINA Coin Ne Zaman Çıktı?

FINA coin projesi, metaverse alanında hizmetlerini sürdüren çoğu kripto para projesi gibi 2021 yılına çalışmalarına başladı. Projenin geliştirilmesi ya da buna benzer süreçlerin 2021 senesinin ilk aylarına rast geldiğini görüyoruz. Bu içerik 2022 yılının ilk ayında kaleme alındı. Yani FINA coin projesi henüz yeni sayılabilecek bir girişim. Ancak ekibin elde ettiği başarının önemi yadsınamayacak bir boyutta. Bir yıl gibi bir sürede gereken çalışmaları yürüterek çok sayıda kullanıcıya ulaşan proje kendisine organik bir ekosistem meydana getirmiş. Merkezsiz bir finans platformu olmanın şanına yaraşır bir biçimde bu ekosistemin de kendi kendisini yönettiğini söyleyebiliriz. Projenin geliştirici ekibiyle ilgili detaylı verilerin şeffaf bir şekilde paylaşılmadığını görüyoruz. Bu durumu farklı yönlerde yorumlamak mümkün. Kullanıcılar bu tür sonuçlar olduğunda projeye güvenmemeyi de tercih edebiliyorlar. Ancak orijinal kripto para birimi Bitcoin (BTC) için de durumun çok farklı olmadığını düşünürsek öteki yönde düşünmek de çok zor olmuyor. Yine de bir projenin güvenilir olup olmadığı hakkında karar vermek kullanıcıların kendilerinin almaları gereken bir karar.

FINA Coin Fiyatı Nedir?

FINA coin fiyatına yönelik en yeni verilere aşağıda yer alan başlıklardan erişebilirsiniz. Defina Finance platformu ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en iyi şekilde sunulması için birtakım çalışmalara imza attı. Bu doğrultuda tanıtıcı bir web sayfası tasarlayan ekip, platforma yönelik merak edilen tüm soruların cevaplanabileceği bir tanıtıcı evraka burada yer vermiş. Bu tür evraklara whitepaper denildiğini biliyoruz. Whitepaper dosyalarında projeler hakkında hem sektörel hem de teknik veriler bulunuyor. Böylece o projeye yatırım yapacak kullanıcılar ve projeyle teknik anlamda ilgilenen geliştiriciler diledikleri verilere zorlanmadan ulaşabiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip projeler topluluk tarafından güvenilir olarak görülüyor. FINA coin projesi de bu tür kripto para girişimleri arasındaki yerini çoktan almışa benziyor.

FINA coin projesinin whitepaper dosyasından edindiğimiz verilere göre bu kripto paralardan piyasaya en fazla ne kadar arz edileceğinin bilgisine erişiyoruz. Buna göre piyasadaki FINA coin miktarı toplamda 100 milyon adeti geçmeyecek. Dolaşımda bulunan FINA coin’lerin sayısı ise 7 milyonu çoktan geride bırakmış. Bu miktar toplam FINA coin arzının yaklaşık %8’ine karşılık geliyor.

FINA Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 FINA coin 0,057079 TL’den işlem görüyor. FINA coin fiyatı son 24 saat içerisinde -0.68% değişim gösterdi. FINA coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 459 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 360,989 dolar seviyesinde.

FINA Coin Kaç Dolar?                             

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 FINA coin $ 0.001728 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle FINA coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 9,1 dolarla kaydetti. Bununla birlikte FINA coin yılın en düşük seviyesini ise 1,1 dolarla belirledi.

FINA Coin Nasıl Çalışmaktadır?

FINA coin’ler Defina Finance adı verilen bir metaverse platformunda kullanılıyor. Defina Finance ise kullanıcılarına NFT’lerden oyun içi ürünlere kadar sağlayan bir ekosistemdir. Burada FINA coin’ler kullanılıyor. FINA coin’ler ise Binance akıllı zincirinden istifade eden kripto paralardır. Platformdaki kullanıcılar için ifade edilenler şu şekilde. Kaderini tanımla, düşmanını mağlup et ve her gün FINA kazan! Defina Finance aracılığıyla kullanıcıların oynadıkça kazan mantığını takip ettikleri söylenebilir.

FINA Coin Nasıl Satın Alınır?

FINA coin satın almak isteyen kullanıcılar bazı kripto para borsalarından faydalanabilirler. Platformunda FINA coin alınıp satılmasına imkan sağlayan borsalar arasında Pancakeswap, MEXC, BKEX, Hoo, Hotbit ve Bitrue gibi isimler yer alıyor. Bu borsalardan herhangi birisini tercih ederek FINA coin sahibi olabilirsiniz. Kullanıcıların kripto para satın almadan önce bu piyasada yer alan riskleri göz önünde bulundurmaları gerekiyor.