dYdX’te Nasıl Delegasyon Yapılır?

Delege eden kullanıcının hesabındaki $DYDX bakiyesine eşit olan oy sayısı, delege edilen kişinin oy sayısına eklenir


  • $DYDX, sahiplerinin istedikleri adrese, oy verme haklarını delege etmelerine olanak tanır.
  • Hatta DYDX sahibi olmayanlar bile ağın yönetişim sürecine katılabilir. dYdX kullanıcıları tek seferde yalnızca bir adrese delegasyon gerçekleştirebilir.

Delege eden kullanıcının hesabındaki $DYDX bakiyesine eşit olan oy sayısı, delege edilen kişinin oy sayısına eklenir. Oylar, delege eden tekrar delege ettiğinde veya $DYDX’lerini transfer ettiğinde, mevcut bloktan ve sonraki bloklardan delege edilir.

Token sahipleri, bir token ile ilişkili yönetim güçlerinden birini veya her ikisini de yönetişim portalı veya programlama yoluyla delege etme seçeneğine sahiptir. Delege gücüne sahip bir kullanıcı, bu gücü başka bir delegeye aktaramaz.

Token sahipleri, önerme gücünü ve oy verme gücünü farklı adreslere delege edebilirler. Ancak, kısmi delege (Gücün %100 veya %0’ı) mümkün değildir.

Tokenlerinizi bir cüzdan adresine delege etmek için aşağıdaki 4 basit adımı takip edebilirsiniz.

  1. dydx.community/dashboard adresine gidin
  2. “Delegate” seçeneğine tıklayın
  3. Delege etmek istediğiniz güç türünü seçin
  4. Oy ve/veya öneri gücünüzü delege etmek istediğiniz üçüncü tarafın Cüzdan Adresini girin.

Güçleri delege etmek, token’lerinizi transfer etmez.

$DYDX’lerini delege eden veya delegasyonunu geri çekmek isteyen kullanıcıların Ethereum cinsinden gas ücreti ödemesi gerekiyor.

Sahibi olduğunuz $DYDX token’leri ITU Blockchain’e delege edebilirsiniz.

ITU Blockchain’e delege ederek; 

  • dYdX Yönetişimine katılırsınız.
  • dYdX’in geleceğine yön verirsiniz.

Herkesi ITU Blockchain’e destek olmaya ve dYdX Yönetişimine katılmaya davet ediyoruz!

$DYDX tokenlerinizi ITU Blockchain’e delege etmek için şu cüzdan adresini kullanabilirsiniz: 0xBEC643BD5b7F5e9190617CA4187ef0455950C51C

dYdX Hakkında

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium